Yatakta Sevişirken Bu 10 Ayrıntı Mutlu Olmanızı Sağlayacak

Yatakta sevişirken asla “sessiz film” aktörü olmayın!

Yatakta sevişirken sessiz kalmak pek çok anlama gelebilir. Fakat bu anlamların çoğu olumsuzdur. Çünkü sevişme sırasında sessiz kalmak genellikle hoşnutsuzluğun işareti kabul edilmektedir.

Zevk alındığını gösteren haykırışlar, çığlıklar ve nefes sesleri cinsellikten alınan hazzı müthiş derecede arttırmaktadır. Tabi ne ölçüde “sesli” olunacağını ortam ve sevişme düzeyi belirleyecektir. Ancak yatakta sevişirken asla tamamen “sessiz film modu”nda seks yapılmaması gerektiği unutulmamalıdır.

Ön sevişme olmadan asla

Ön sevişme kişiler arasındaki bağı güçlendirir, tutkuları kamçılar ve orgazma giden yolu renklendirir.

Yapılan araştırmalarda ön sevişmeyi ihmal etmeyen çiftlerin daha fazla cinsel doyum yaşadığı ve seks sırasında daha mutlu olduğu tespit edilmiştir. Yine aynı araştırmalarda ortaya çıkan bir diğer sonuç ise ön sevişmenin süresinin 15-20 dakikayı geçmemesi gerektiği yönündedir.

Yani ön sevişme mutlaka olmalı ama “asıl sevişmeyi gölgede bırakacak kadar uzun” olmamalıdır.

Yatakta sevişirken asla ciddi meselelerden söz açmayın

Seviştikten sonra önemli meseleler hakkında konuşmak özellikle kadınların sıkça yaptıkları hatalardan biridir. Ancak ateşli bir sevişmeden sonra ciddi bir konunun konuşulması kadar erkeğin canını sıkan çok az şeyin olduğu unutulmamalıdır. Tabi aynı şey kadınlar için de geçerlidir.

Ciddi meseleler yatakta konuşulduğu zaman insanlar sevişmeyi “rüşvet” gibi algılamaktadır ki bu da ciddi özgüven kayıplarına neden olmaktadır.

Yatakta ciddi meseleler konuşmak yerine zevk ve eğlenceye dönük ifadelerin kullanılmasına dikkat edilmeli ve eğer konuşulacaksa da hazzı artırmak amacıyla sözcüklere başvurulmalıdır. Unutulmamalıdır ki sözcükler yerli yerinde kullanıldığında önemli bir cinsel zevk aracı haline gelebilmektedir.

Yarım bırakılmış sevişmelerden uzak durmak gerekiyor

Sevişme sırasında çiftlerin en fazla arzuladıkları şey “Nirvana’ya ulaşmak” yani bütün benlikleri ile sevişip birlikte orgazm olmaktır.

Fakat bazen –sevişme imkanı yoksa-  insan çok fazla arzuladığı bir kişinin yanında ona hiç dokunmadan da uyuyabilir. Bu cezbedici ve iç yakıcı durum çoğu zaman zevk veren bir olgu olarak da algılanabilir.

Ancak sekse adım atıp da devamını getirememek hem erkekler için hem de kadınlar için kelimenin tam manasıyla “cehennemi yaşamaktır”

Siz siz olun partnerinizi bir ateş topuna dönmüşken öylece bırakmayın. Ya sevişme serüvenine hiç atılmayın ya da sevişmenin yolunu açmışsanız o yolda sonuna kadar gidin.

İlginizi Çekebilir: Seven Erkek Nasıl Davranır?

Ne zaman sevişmeli?

Sevişmek için en uygun zamanların “gece yarısından sonraki vakitler” olduğunu kabul eden klasik çiftlerden olmak çoğu zaman kaybettirir. Çünkü insanların bedenen ve zihnen en yorgun oldukları vakit bu saatlerdir. Üstelik uyku da tüm albenisiyle kişiyi kendisine çekmektedir.

Bu nedenle “seks saati” gibi  klasik kabullere mahkum olmayın. Günün her vaktinin sevişmek için uygun olduğunu bilin ve cinsel hazzın en yoğun yaşandığı vakitlerin de “sabah saatleri” olduğunu unutmayın. Tabi “7 gün 24 saat” tabirinin seks için çok uygun bir ifade olduğunu ve“tüm zamanların prensi ya da prensesi” olabileceğinizi de hatırınızdan çıkarmayın.

Yatakta sevişirken gözlerinizi devamlı kapatmayın!

Alınan hazzın yoğunluğuna göre seks sırasında insanlar gözlerini kapatarak kendilerini zevkin akışına bırakabilirler.

Ancak devamlı biçimde gözleri kapatmak bir süre sonra iletişim kopukluğuna neden olabilir. Bunun için gözlerin açık ve kapalı olacağı süreyi iyi ayarlamak gerekir.

Kimi zaman bakışların “etkili bir afrodizyak” görevi üstlenerek insanları müthiş derecede tahrik ettiği gerçeğini göz ardı etmemek gerekir.

“Yatakta sevişme” ifadesindeki “yatak” çok geniş anlamda düşünülmelidir

Yeryüzünün tüm alanları sevişmek için uygun mekanlardır. Seks hayatını sadece yatak odası ile sınırlandırmak kesinlikle yanlış bir tutumdur. Ormanda, denizde hatta arabada dahi çok tatmin edici ilişkiler yaşanabilir. Yeter ki tutkuyla sevgili arzulansın ve harekete geçmek için gereken özgüvene sahip olunabilsin.

Ev içinde de her yer seks için “uygun ortam” kabul edilmelidir. Banyo, mutfak, oturma salonu, koridorlar hatta merdiven basamakları çok cazip sevişme alanları olarak değerlendirilebilir.

Ne tadına varılamayacak kadar kısa seviş ne de hırpalayacak kadar uzun

Uzmanlar arasında sevişme süresinin ne kadar olacağına dair ciddi tartışmalar olmuştur. Kimi mümkün olduğu kadar uzun ve tempolu bir birleşmeden yanayken kimi “daha hafif bir tarz” denenmesi gerektiğini ifade etmiştir.

Ancak bu konuda dakika cinsinden bir süre belirlemek yerine “kararında” sevişmeyi öne çıkarmak gerekir.

Seviştikten sonra kişide “tatlı bir yorgunluk” hissi varsa fakat sevişen kişi buna rağmen kendisini “mutlu ve hafiflemiş” hissediyorsa istenilen amaç gerçekleşmiş demektir.

Seks oyuncakları mı?

Partnerinizin hoşuna gitmeyen seks oyuncaklarını ve fantezi araçlarını asla kullanmayın. Çünkü araçlarla zenginleştirilmeye çalışılan bir cinsel birliktelik kısa bir süre sonra “tüketim malzemesi haline gelmiş seks” haline gelir.

Yapılan araştırmalarda seks oyuncaklarının cinsellikle alakalı düş dünyasına zarar verdiği ve uzun süreli birlikteliklere engel olduğu ortaya çıkmıştır.

Kimi uzmanların seks hayatına renk kattığını öne sürerek önerdikleri seks oyuncaklarını yatak odasına sokmamak ve onun yerine “sevgiliyle oyunlar oynamak” çok daha yerinde bir tercih olacaktır.

Seks konusunda da “Eğitim şart!”

Eğer cinsellik konusunda yeterli bilgiye sahip değilseniz ve tüm bildikleriniz kulaktan dolma, bölük pörçük şeylerse mutlaka kendinizi yetiştirmenin yollarını aramalısınız. Mesela kendi kendinize şu soruları sorup bilgi düzeyinizi ölçebilirsiniz:

  • Erkekler/kadınlar yatakta ne ister?
  • Erkeklerin/kadınların zevk noktaları nelerdir?
  • Partnerimi nasıl tahrik edebilirim?
  • Orgazma ulaştıran kaç farklı seks pozisyonu biliyorum?
  • Anal seks ve oral seks sağlığa zararlı mıdır?
  • Cinsel gücü artıran yiyecekler nelerdir?
  • Ön sevişmenin nasıl yapıldığını biliyor muyum?

Eğer bu sorulara tam ve tatmin edici cevaplar veremiyorsanız o halde “Önce eğitim şart!” demeniz ve cinsellik konusunda kendinizi yetiştirmeniz gerekiyor.  Tam da bu noktada kadın okurlarımıza şu tavsiyede bulunuyoruz:

Önemli bir tavsiye

Erkekleri anlama, etkileme, aşık ettirip kendine bağlama konusunda çok önemli taktikler sunan “Erkeklerin Gözdesi” kitabı ile siz de erkeklerin gözdesi olabilirsiniz.

Eserin ayrıca “Yatağın Gözdesi” adını taşıyan ve cinsel konularla alakalı detaylı bilgiler veren bir ekinin de bulunduğunu ifade etmekte fayda var.

İstediğiniz erkeği, Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi seti sayesinde etki altına alacaksınız. Kanıt mı istiyorsunuz, işte yorumlar:

Buraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti'ni indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir