Ya Vedud Duası ile Onu Sıkı Sıkıya Bağladım

Ya Vedud Duası

Ya Vedud Duası En Etkili Sevgi Duasıdır

Allah’ın güzel isimlerinden olan el-Vedud esması “seven, sevilmeye layık” anlamlarına gelmektedir. Bu esmaya hitaben yapılan dua Ya Vedud duası adını almaktadır ve en tesirli dualardan biri kabul edilmektedir.

Ya Vedud duasını okuyarak özel sorunlarını aşan, ihtiyaç duyduğu sevgiye kavuşan ve mutlu bir hayat sürdüren sayısız mümin bulunmaktadır.

Duanın sözleri esmaül hüsnaya ve Kuran ayetlerine dayanır. Bu itibarla Ya Vedud duası en sahih dualar kategorisinde yer almaktadır.

Ya Vedud Duası Hangi Konulara Dair Okunur?

Tarihte yaygın olarak karı kocaların arasındaki muhabbetin artırılması için okunmuştur. Ancak bu tesirli dua birbirlerini helal dairesi içinde seven bekar kadınlar ile erkeklerin kavuşmasını dilemek için de okunabilir.

Ya Vedud duası kadın erkek ilişkileri dışında tüm insan ilişkilerinde sevginin egemen olması için okunabilir. Bu dua vesilesi ile aile içinde, özel ilişkilerinde ve iş yaşamında çevresi tarafından sevilip takdir edilen müminlerin anlattığı pek çok mucizevi durum bulunmaktadır.

Ya Vedud Duası Vekâleten Okunabilir mi?

Evet, Ya Vedud duası da diğer hayır dileme duaları gibi başkasının yerine vekaleten okunabilir. Anne babalar evlatlarının mutluluğu için veya diğer aile fertleri birbirleri için bu duayı okuyabilirler.

Ya Vedud duasının vekaleten okunması sırasında dikkat edilmesi gereken temel husus, kimin için dua edildiğinin niyet edilmesidir. Yani dua etmeden önce kimin mutluluğu için el açılıyorsa onun adını zikrederek dua etmek gerekir. Tabii unutmamak gerekir ki kişinin bizzat yaptığı dualar vekaleten yapılan dualardan çok daha makbul kabul edilmektedir.

Ya Vedud Duası

İşte 3 Farklı ve Denenmiş Ya Vedud Duası

1- Sevdiğini Kendine Bağlamak İçin Esmaül Hüsna

Ya Vedud duası kapsamında okunan ve farklı esmaül hüsnanın gücüne de dayanan bu uygulama sayesinde, kısa sürede maksadınızın hasıl olması gibi bir müjde ve hayır ile karşı karşıya kalacak, bu esmaların ne kadar güçlü olduğuna hayret edeceksiniz inşallah.

Sevdiğini kendine bağlamak için esmaül hüsna olarak da geçen Ya Vedud duası için, 5 esmaül hüsna birlikte okunur ve uygulama şekli de şöyledir:

1 adet bozuk para alıp bu bozuk paranın üstüne 7 defa Ya Kayyum, 3 defa Ya Settar, 21 defa Ya Cemil, 33 defa Ya Mukaddir ve son olarak da 99 defa Ya Vedud esması okunur. Ardından da bu bozuk paraya hitaben şunlar söylenir:

“Bir ganimete çöken ve orayı talan eden her canavara bir cengaver gönderip onun yüreğine korku salan Kayyum. Bir günaha bulaşıp vicdan azabı ile kıskıvrak yakalanan ve debelenen ruhlara örtü olan Settar. Teenni ile hareket etmeyi Rahmân’dan bilen bir dine müntesip olanları daima rahmet suyunda yıkayan Cemil. Kaderin türlü cilveleri ile bize hikmet dersi devşirme fırsatını veren Mukaddir. Ve sıcak sevgilerin ılık kalplerde iz bırakıp sirayet etmesi için yollar açan, imkânlar sunan Vedud. Esmaül hüsnanın sırrı için, bu bozuk para yanımda kaldıkça, onun sevgisi de baki kalsın. Amin.”

Esmaül hüsnadan güç alan ve Ya Vedud duası olarak geçen bu uygulamanın son kısmında bozuk parayı yanınızda bulundurmaya çalışın ve mümkünse yukarıdaki sözleri içinizden tekrar ederek ezberlemeye çalışın. Çünkü o para yanınızda kaldığı sürece, bu sözleri ezberinizden okumanız mümkün olursa ya da ara ara bakıp ezberlemeden okumaya çalışırsanız, dua tecdit edecek, yani enerjisini tazeleyecek ve size daima hayır getirmeye devam edecektir.

İlgili Yazı: Ya Şedidel Batşi Duası ile 3 Günde Muradıma Kavuştum

2- Sevgiliyi Kendine Bağlamak İçin Ritüel

Şimdi de Ya Vedud duası olarak bilinen ve sevgiliyi kendine bağlamak için ritüel adıyla da geçen, pembe bir ip ve bir kadeh ile yapılan başka bir uygulama üzerinde duralım.

Bu uygulamada, eski kitaplar pembe bir ip ve piyale vurgusu yaparlar. Buradaki piyale, bir kadeh ya da sıradan bir bardak olarak geçer. Bu anlamda her hangi bir fincan ya da çay bardağı kullanabileceğiniz gibi bir kupa veya su bardağı da kullanabilirsiniz. Uygulama için yanınıza pembe bir ip alıp onu bir bardağın içerisine koyun ve üstüne su döküp pembe ipin ıslanmasını sağlayın. Sonra da şunları okuyun:

“Eski bir sicim, köhne bir aşka yeniden hayat verebilir mi? Kullanışlı bir ip toz pembe hayallere gebe olabilir mi? Kitabı Mukaddes’in ahkamına kim karşı koyabilir, ayetlerin hükmüne kim isyankar davranabilir ve ilahi hakikatlere tebarüz etmek kimin haddine düşer? Öyle ise pembe ipin kalıcı etkisi de ebetler boyunca devam edecek, bir piyale içinde kaldığı sürece nafiz olacaktır. Her mahluk böyle bile ve ritüel, böyle devam ede, anlaşıla ve bellene! Ya Vedud devreye gir, onun içindekini toplayıp bana getir, bir piyale içine pembe ipi atınca, o piyale perçinle sıkı sıkı kalacak ve ebetler boyunca onu esir kılacak. En yelda gecelerin, en uçsuz gündüzlerin neharı ve baharı akşamlara dolacak ve onun muhabbeti tepeden tırnağa yalnız benim olacak.”

Bu sözleri bitirdikten sonra piyale içerisindeki pembe ipi çıkarıp avucunuzun içinde tutun ve birkaç dakika boyunca avucunuzun içerisinde kurumasını sağlayın. Ardından bu ipi hafif ıslak olacak bir şekilde cebinize, çantanıza ya da cüzdanınıza yerleştirip orada kalarak Ya Vedud esması ile size enerji getirmesini bekleyin.

Şimdi de İslam dünyasında çokça bilinen başka bir uygulama ile yazımızı sürdürelim:

3- Ayetlere Dayanan Denenmiş Ya Vedud Duası

Ya Vedud duası adından da anlaşıldığı üzere Ya Vedud esmasına hitaben okunmaktadır. Ancak bu esma  ile birlikte bazı Kuran ayetleri de zikredilmektedir. Duanın teşkili şöyledir:

  • Besmele-i Şerif
  • Ya Vedud esması (7 defa tekrar edilecek)
  • Meryem suresi 96. ayet
  • Ya Vedud esması (7 defa tekrar edilecek)
  • Rum suresi 21. Ayet
  • Ya Vedud esması (7 defa tekrar edilecek)
  • Duha suresinin tamamı

Bu teşkil sırasına göre duanın tam sözleri şöyle olacaktır:

Bismillahirrahmanirrahim
Ya Vedud
Ya Vedud
Ya Vedud
Ya Vedud
Ya Vedud
Ya Vedud
Ya Vedud
İnnellezıne amenu ve amilus salihati se yec’alü lehümür rahmanu vüdda.
Ya Vedud
Ya Vedud
Ya Vedud
Ya Vedud
Ya Vedud
Ya Vedud
Ya Vedud
Ve min ayatihı en haleka leküm min enfüsiküm ezvacel li teskünu ileyha ve ceale beyneküm meveddetev ve rahmeh inne fı zalike le ayatil li kavmiy yetefekkerun.
Ya Vedud
Ya Vedud
Ya Vedud
Ya Vedud
Ya Vedud
Ya Vedud
Ya Vedud
Vedduha. Velleyli iza seca. Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula. Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda. Elem yecidke yetiymen feava. Ve vecedeke dallen feheda. Ve vecedeke ‘ailen feağna. Femmel yetiyme fela takher. Ve emmessaile fela tenher. Ve emma binı’meti rabbike fehaddis. (amin)

Ya Vedud Duası Okuyacak Müminlerin Dikkat Etmeleri Gereken 3 Önemli Husus

A- Dua öncesinde abdest almak daha faziletli kabul edilir. Eğer kişi abdest almaya fırsat bulamazsa duasını abdestsiz de niyaz edebilir. Ancak boy abdesti alması gereken bir müminin gusül abdesti almadan bu duayı okuması doğru kabul edilmez.

B- Duanın birincisi sabahın erken saatleri diğeri ise yatsı namazı sonraları olmak üzere günde 2 defa okunması tavsiye edilmektedir. Ayrıca dua sözlerine 3 gün devam edilmesi de önerilmektedir.

C- Ya Vedud duası okuyarak isteklerinin gerçekleşmesini isteyen müminler dua ettikleri günlerde küçük de olsa bir miktar sadaka vererek ihtiyaç sahiplerini sevindirirse inşallah dualarına olan icabeti arttıracaklardır.

İfade edilen bu üç husus dışında duasının kabul görmesini isteyen müminler samimi duygularla dua etmenin önemini kavramalıdır. Kişinin bütün samimiyetiyle el açması halinde dualarına daha çabuk karşılık göreceği tüm büyük alimler tarafından beyan edilmektedir.

Content missing

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir