Vakıa Suresi Duası Muazzam Tesirler Gösterir, Hayırlara Vesile Olur

Vakıa Suresi Duasının Faziletleri

Zenginlik duası olan Vakıa suresi duası okunmaya başlandığı andan itibaren bolluk ve bereketi genişletmektedir. Hem insanların maddi yaşamının düzelmesine vesile olur hem de insanların özel yaşamda huzurlu olmalarını sağlar.

Vakıa suresi duası son derece etkili, kuvvetli bir suredir. İslam alimleri bu sureyi okumayı alışkanlık haline getirmiş olan kimselerin dünyada huzurlu ve daha rahat olacağını, dünya nimetlerinden faydalanacağını, sabah ve akşam okunması halinde kişilerde açlık veya sıkıntılardan uzak bir hayat yaşanacağını ifade etmektedir.

Helal rızık kazanmak, fakirlik çekmemek ve zahmete girmeden kazanç isteyen herkesin Vakıa suresi duasını günde 2 defa olmak üzere 7 gün boyunca okuması yüce Allah’ın kişiyi muradına kavuşturmasına yardımcı olmaktadır.

Duanın sabahın erken saatleri ile akşam namazları sonrasında okunması önerilmektedir.

Vakıa Suresi Duası Aile Huzurunun Temin Edilmesini Sağlar

Vakıa suresi aynı zamanda aile huzuru için okunan bir duadır. Ancak bu husus aile huzurunun olması için illaki zengin olmak gerektiği anlamına gelmez. İnsanlar dar bir gelire sahip olmalarına rağmen mutlu ve huzurlu bir aileye sahip olabilirler.

Vakıa suresi okunan ailelerde geçimsizlik olmaz. Karı kocanın arasındaki muhabbet ve saygı çocuklar üzerinde de olumlu tesir gösterir. Çocuklar hayırlı birer evlat olarak yetişir.

Vakıa suresi duası aynı zamanda bir bolluk bereket duası olduğu için aile halkının geçim sıkıntılarından kurtulmasına da vesile olur. Böylece duanın okunduğu evlerde hem zenginlik hem de mutluluk hasıl olur.

Vakıa Suresi Duasının Okunma Usulü

Zenginlik duası olarak da bilinen Vakıa suresi duası düzenli olarak aksatılmadan okunduğunda okuyan kişinin fakirlikten kurtulması mümkün olmaktadır.

Fakirlikten kurtulup bolluk bereket içinde yaşamak isteyen herkes sabahın erken saatleri ile akşam namazını takip eden zamanda duayı okuyarak işlerine devam etmelidir.

Vakıa suresi duası Kuran-ı Kerime dayanan bir niyazdır. Bu tarzdaki duaların abdestli biçimde okunması daha makbuldür. Ayrıca abdest alarak el açmak duaya gösterilen önemli ifade eder ve duaların kabulünde olumlu tesir gösterir.

Vakıa suresi duasının etkili olduğu durumlar ile ilgili büyük alimler şu görüşleri dile getirmişlerdir:

  • Vakıa suresi duası okuyan her kimsenin dünyalığı ayağına gelir. Ancak bu ifade kişinin hiç çabalamadan zengin olacağı anlamına gelmez. Mümin elbette maddi durumunu düzeltmek ve zenginleşmek için çaba gösterecektir. Zira unutulmamalıdır ki kul harekete geçmedikçe yüce Allah ona büyük servetlerin kapısını açmaz. Vakıa suresi duasını okuyan müminler ellerinden gelen gayreti gösterdikleri takdirde inşallah emekleri boşa gitmeyecek ve kısa zaman içinde büyük bir zenginliğe nail olacaklardır.
  • İsabet edecek olan her türlü zararın uzaklaştırılmasını sağlar. Açlık, susuzluk, tehlike yüzü görmez. Bu itibarla Vakıa suresi duası aynı zamanda zor durumdan kurtulma duası olarak da okunabilmektedir.
  • Özel hayatında sorunlar yaşayan, toplumdaki itibarını kaybeden, aile huzuruna ihtiyaç duyan, işleri bir türlü rast gitmeyen ve hayatını düzene sokmak isteyen müminler de bu duayı okuyarak isteklerinin gerçekleşmesini dileyebilirler.
  • Vakıa suresi duasının en önemli özelliklerinden birisi de insanların zararlı alışkanlıklarından kurtulmasını sağlamasıdır. Müminin kendisine ve ailesine zarar veren kötü alışkanlıklardan kısa sürede kurtulmasını temin eder. Eğer dua bu amaçla okunuyorsa 7 günlük okuma ile yetinmemek ve söz konusu zararlı alışkanlık tamamen ortadan kalkana kadar duaya sabırla devam etmek daha isabetli olacaktır.

Vakıa Suresi Duası Nasıl Yapılmalıdır?

Her sabah ve aksam Vakıa suresi duasını okumaya devam eden kimseyi yüce Allah inşallah zenginlikle mükafatlandıracaktır.

Vakıa suresi duası okumaya devam eden müminler için rızık kapıları sonuna kadar aralanmaktadır. Duaya başlamadan önce en az 7 kez istiğfar 7 kez de salavat okunması tavsiye edilmektedir.

Vakıa Suresi Duasının Sözleri

Bundan böyle müminin silahı olan doğru ve en güçlü duaları Murad Duaları Kitabı'ndan öğrenebileceksiniz. Aşağıda okuyacağınız yorumlar, sizi de çok etkileyecek.

Buraya tıklayıp Murad Duaları Kitabı'nı indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir