Rüyada Saç Görmek Rüya Sahibine Mesajdır

rüyada saç görmek

Rüyada Saç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada saç görmek, genel olarak rüya sahibinin kendi halini görmesidir; kendinden işaretler almasıdır diyebiliriz. Mesela, başınızdaki saçı görürseniz, uzun ömre, mala ve paraya işarettir. Yani rüyada saç görmek, kendine ait saçı görmek, rüyayı gören kişinin uzun ve güzel bir hayata sahip olacağına, maddi olarak bolluğa erişeceğine işarettir.
Tabii rüyada saç görmek, gören kişinin halini yansıttığı için, kimin gördüğüne göre de değişen anlamlar çıkabilir. Mesela, rüyasında saç gören kişi, bir devlet adamı ise güce, kuvvete işarettir; bir kadın için değere ve şerefe, bir topluluk için kedere, fakir için mutluluk ve maddi bolluğa, takva sahipleri için de hacca gitmeye işaret eder.
Bunlarla beraber rüyada saç görmek, bir erkek için işlerin açılmasına ve maddi kazanca, bir kadın için mutluluğa ve kendisini koruyacak bir kimseye dair mesajlar içerir.

Rüyada Saç Kestirdiğini Görmek

Rüyada saç kestirdiğini görmek, aslında rüyayı gören kişinin durumuna göre değişik şekillerde yorumlanabiliyor.
Rüyasında saç kestirdiğini gören kişi, bunu hac esnasında yaptırıyorsa, günahların kefaretine ve manevi kuvvet kazanmaya işarettir. Bir işçi yahut bir memur, yani bir çalışan rüyada saç kestirdiğini görürse, işini kaybedeceğine dair yorumlanır. Bir kadın, rüyasında saçının kesildiğini görüyorsa, kocasından ayrılacağına dair bir işarettir bu.
Kısacası, rüyada saç kestirdiğini görmek, içindi bulunulan hal ile beraber yorumlanır. Anlaşıldığı üzere, genel itibariyle çok olumlu manalar içermiyor; istisnalar hariç.

Rüyada Saç Kestiğini Görmek

Rüyada, eşinizin sizin saçınızı kestiğini görmek, arada dargınlık var ise bu dargınlığın geçeceğine ve barışa işaret etmektedir. Tanımadığınız biri saçınızı kesiyorsa, devlete karşı bir ceza ödeyeceğiniz anlamı vardır. Bazı hallerde de rüya sahibinin mahkemelik olacağı anlamına gelebilir.
Rüyada bir başkasının saçını kestiğini gören kişi ise, tehlikeli bir haber alacaktır. Ancak kişi kendi saçını kesiyorsa, hidayete erecek, hatta hac yoluna çıkacaktır.

Rüyada Saç Dökülmesi Görmek

Rüyada saçının döküldüğünü gören kişi, bir yakınının ihanetine uğrayacak demektir. Hatta bu nedenle bazı önemli işlerini kaybedebilir, maddi zarara uğrayabilir.
Eğer saçlar kendi kendine dökülüyorsa, rüya sahibi anne ya da babasının sebep olacağı bir acıyla tanışacaktır. Yakınları kaybetme ihtimali vardır. Bir diğer yoruma göre ise, rüyada saç dökülmesi görmek, itibarın zedeleneceğine işarettir.

Rüyada Saçkıran Olduğunu Görmek

Saçkıran, herkes için korkulu bir durumdur ancak rüyada saçkıran olduğunu görmek, duruma göre farklı yorumlanabilir.
Rüyada saçkıran nedeniyle saçlarının döküldüğünü gören kişi, dert ve sıkıntılardan kurtulacaktır, üzerinden yük atacaktır. Bolluğa ve feraha kavuşacaktır da denebilir. Rüyasında saçkıran gören kişi hasta ise, sağlığına kavuşacaktır; sağlıkla ilgili bir sorunu yoksa ise de bir hastalık yaşayabilir. Kişiye göre yorumlamak gerekir.

Rüyada Uzun Saç Görmek

Rüyada saç uzattığını görmek, kişinin kedere ve düşüncelere gömüleceğine işarettir. Ancak rüyayı gören kişi kadınsa, güzelliğinin artacağına dair bir mesaj içerir. Rüyayı gören kişinin saçı çok fazla uzamışsa, bu da o kişinin dünyaya bir çocuk getireceği anlamına gelmektedir.
Tek başına uzun saç, derdi, kederi, üzüntüyü temsil etse de, saçının uzadığını gören kadın tam tersine mutluluğa ve feraha kavuşacaktır. Yalnız ise çok sevileceği bir kısmetle tanışır, sevdiği biri var ise de onunla evlenir.

Rüyada Saç Boyadığını Görmek

Rüyada saç boyadığını görmek veya saç boyattığını görmek, mutsuz insanların neşeye kavuşacağına, mutlu insanların ise neşesine neşe katacağına dair güzel bir mesaj niteliği taşımaktadır.
Bir diğer yaklaşıma göre saç boyadığını görmek ya da kendi saçını boyattığını görmek, önemli bir bilgiyi sır olarak saklayacağınıza işarettir. Yüksek ihtimalle, ya çok yakın bir dostun, ya da bir akrabanın sırrına sırdaşlık edileceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Farklı Saç Modelleri Görmek

Bu rüya, rüyayı gören kişinin cinsiyetine göre farklı yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin malını, mülkünü kaybedeceğine, bununla beraber itibar kaybı da yaşayacağına işarettir. Rüyayı gören bir kadın ise, bu mesajı tam tersi yorumlamak icap eder. Yani, rüya sahibi itibar kazanacak, mal mülk edinecek ve maddi kazanç sağlayacaktır. Bununla beraber, yakın çevresine de yardımı dokunacaktır.

Rüyada Saç Taradığını Görmek

Rüyada birinin saçını tarıyorsanız, sizden kaynaklı bir sorun yaşanacağı ve saçını taradığınız kişiyle bir dargınlık olacağına işarettir. Şayet eşiniz sizin saçınızı tarıyorsa, onunla ciddi bir problem yaşayabilir, akabinde de ayrılabilirsiniz.

Rüyada Saç Çektiğini Görmek

Rüyada birinin saçını çekmek, hatta saçı çekmek suretiyle yolmak, gerçek hayatta bir kişiye istemden kötülük yapılacağı anlamına gelmektedir.
Şayet rüya sahibinin saçı çekiliyor ve yolunuyorsa, dış etkenler nedeniyle evinden ayrılacağı anlamına gelmektedir. Bir öke, bir iftira, bir iş planı sebebiyle gemileri yakmak… Bu rüyayı herkes kendi içinde bulunduğu şartlara göre yorumlamalıdır.

Rüyada Gür Saç Görmek

Rüyada saçlarının arttığını, uzamaktan ziyade gürleştiğini gören kişi, çevresindeki bir insan tarafından önemli bir konuda destek göreceği anlamına gelir. Bu destek maddi de olabilir, manevi de. Gerçek şudur ki, her halükarda bu yardımın çok faydası dokunacaktır.

Rüyada Ağarmış Saç Görmek

Rüyasında saçının ağardığını gören kişi genç ise, uzun, oturaklı, ağır başlı bir hayata delalettir. Saçı ve sakalı tamamen beyazlamışsa, bu da fakirliğe veya itibar ve güç kaybına işaret etmektedir.
Kişinin sadece sakalı beyazlamışsa, otoriter ve kudret sahibi birisi olacağına dair mesaj niteliği taşır bu rüya. Adaletle hükmetmesi öğütlenir.
Bir kadın, rüyasında saçlarının beyazladığını görürse, bu da büyük ihtimalle kocasının başka birisi ile ilişkisi olduğuna dair uyarı mahiyetindedir. Aynı zamanda zengin biri için para ve güç kaybına, fakir biri için ise ödeyemeyeceği bir borcun altına girmesi anlamlarına gelmektedir.

Rüyada Saç Ördüğünü Görmek

Bir kadının rüyada saç ördüğünü görmesi, genel olarak iyi manalar taşır, zira o örgü emeğin ve nizamın bir temsilidir diyebiliriz.  Rüyasında kendi saçını ören kişi, iyi haberlere, güzel gelişmelere işarettir. Nicedir örülmemiş bir saçı ördüğünü görmek, zorlu bir işin içine girileceğine delalettir. O rüyada saçı örebilirseniz, bu işin altından da kalkacağınız anlamına gelir.
Rüyanızda kimin saçı olduğunu bilmediğiniz bir saçı örüyorsanız, bu da rüya sahibinin işlerinde durgunluk olacağına, borç altına girmeye işarettir.

Rüyada Alakasız Yerlerde Saç Görmek

Sık görülen bir rüya olmasa da, rüya tabirleri arasında yerini alacak kadar görülmüş olmalı. Alakasız yerlerde saç görmekten kasıt, aslında saç olmaması gereken yerlerdir; mesela ayak tabanı, avuç içi gibi.
Rüyada alakasız yerlerde saç görmek, rüya sahibinin rahatının bozulacağına, mevcut konforunun azalacağına işarettir. Bu konfor, maddi imkanlardan geliyor ise, işleri bozulacaktır.
Aynı zamanda da, rüya sahibinin yanlış işlere gireceğine dair de işaretler vardır bu rüyada. Diğer bir deyişle, Allah rızasının olmadığı bir işe kalkışacaktır. Kişi bunun bilincinde olabilir de, olmayabilir de. Her iki durumda da, bu rüya bir uyarı niteliği taşımaktadır ve Allah, rızası olmadığı işlere girmekten Allah rızası için vazgeçenlere karşılığını misliyle verecektir.
Rüya sahibine düşen, bu rüyadan ders çıkarmak ve girdiği veya girmeyi planladığı işleri iyice düşünüp tartmaktır.
Bu rüyada, alakasız yerlerde görünen saçların kesilmek suretiyle vücuttan uzaklaştırılması da, benzer şekilde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin, Allah’ın rızası olmayan bir işe kalkıştığı ancak o yoldan dönmek için çaba harcadığına veya harcaması gerektiğine dair işaret vardır.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir