Rüyada Et Görmek Neye Çıkar? 15 Farklı Detayın Yorumu

rüyada et görmek

Rüyada et görmek, etin nasıl görüldüğüne, yenip yenmediğine ve diğer farklı şartlara göre ayrı ayrı yorumlar barındırır. Bu yazımızda rüyada et görmenin genel olarak nasıl tanımlandığını ve farklı durumlara göre hangi farklı anlamlara geldiğini inceledik ve kaleme aldık.

Rüyada Et Görmek Ne Anlama Gelir?

Tencerede duran pişmiş et, helal mal sahibi olmak, helal kazanç elde etmek şeklinde yorumlanır. Ölü eti görmek, gıybet demektir. Ya siz, size değer veren birinin gıybetini yapıp onu üzeceksiniz; ya da değer verdiğiniz birinin gıybetinizi yapması nedeniyle siz üzüleceksiniz demektir. Taze et ise ölüm anlamına gelir ve ürkütücü bir rüya olarak kabul edilir.

  • Pastırma, sosis, sucuk gibi işlenmiş et görmek, rüya sahibinin üzülmesine ve tedirgin olmasına sebebiyet veren bazı mallara işaret eder.

Rüyada öküz eti görmek, bir alimin ya da akrabalarının malına işaret eder. Bu rüyayı, içinde bulunulan duruma göre irdelemek icap eder. Maymun eti görmek ise, rüyayı gören kişinin kederlenmesine, sıkıntı ve hastalıkla boğuşmasına delalettir. Aslan, kaplan gibi yırtıcı kedilerin eti ise, mal ve para kaybı olarak değerlendirilmektedir.

Rüyada Et Yediğini Görmek

Rüyada et yemenin pek iyi anlamlara geldiğini söyleyemeyeceğiz ne yazık ki. Rüyada insan eti yemek, dedikodu yapmaya ve bundan olumsuz etkilenmeye, koyun eti yemek hastalıkla boğuşmaya ve bu esnada hayli yıpranmaya yorulur.

  • Kuş eti yemek ise arzu edilen şeylere ulaşılacağına dair işarettir. Kişi rüyasında kendi etini yiyorsa, yakın çevresinden insanların gıybetini yapıyor ya da yapacaktır ve bundan dolayı kalpler kırılacaktır.

Normalde eti yenmeyen bir hayvanın etini yemek ise, ilerde haram mal yeneceğine dair işarettir ve dikkatli olunmalıdır. Rüyada öküz eti yemek ise rüya sahibinin maddi zenginliğe erişeceği anlamına gelir.

Rüyada Et Pişirdiğini Görmek

Rüyasında et kızarttığını gören kişi, kolayca günah işleyen ve gıybet eden bir kişidir. Bu huylarını düzeltmesi icap eder. Şayet fakir bir kişi rüyasında et yerse, maddi bolluğa erişecek demektir. Rüyada pişmiş et yemek, hem kolay kazanılan hem de hayırlı ve helal olan menfaatlere işaret eder.

Rüyada Çiğ Et Görmek

Rüya sahibinin kederle, hastalıkla ve yorgunlukla boğuşacağı anlamına gelir. Ayrıca çok uzun sürmeyecek başarısızlıkların işareti de olabilir.

Rüyada Pişmiş Et Görmek

Çeşitli zorluklar yaşamaya ve bu nedenle acı çekmeye işarettir. İş hayatında sorunlar yaşayabilir; sosyal hayatta ise çevrenizdeki insanların sebep olduğu bir acı yaşayabilir veya kötü bir haber alınabileceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Et Aldığını Görmek

Musibete, belaya, üzüntüye işarettir. Özellikle bu et bir market ya da bir kasaptan alınıyorsa, gerçekten belalı işlere girişmek üzeresiniz demektir. Bu sorun kısa sürede atlatılacaktır ama yine de tedbir almakta ve iki kere düşünmekte fayda vardır.

Rüyada Kırmızı Et Görmek

Rüyasında kırmızı et gören kişi hayırlı işler yapar; insanlara yardımcı olur. Bu da saygınlığının artmasına vesile olmakla beraber, zaman içerisinde iş yerinde iyi bir mevkiye ulaşacaktır.

Rüyada Et Kestiğini Görmek

Bu rüya daha çok şerre ve musibete delalettir. Yakın çevrede rüya sahibinin hiç farkında olmadığı bir düşmanı vardır ve bu düşmanın gözü sürekli rüya sahibinin üzerindedir.

  • Bu düşman, rüya sahibini zayıf ve savunmasız gördüğü ilk fırsatta harekete geçmeyi planlıyordur.

Bir başka tabire göre rüyada et kesmek, rüyayı gören kişinin malına haram bulaştığına, faize girildiğine dair işarettir. Durumu ciddiye almak ve haramdan uzaklaşmak gerekir.

Rüyada Et Dağıttığını Görmek

Kişi rüyasında fakirlere et dağıtıyorsa hayra, güzelliğe işarettir.  Et dağıtılan kişiler de dua ederek teşekkür ediyorsa, rüya sahibinin geçmişte farkında olmadan hayırlı bir iş yaptığına işarettir. Şayet dağıtılanlar pişmiş et ise, rüyayı gören kişinin işleri büyür, yönetici mertebesine yükselir ve adaletli işleyişi sayesinde sürekli mevki ve saygınlık kazanır. Dağıtılan et kurban eti ise, mutlu bir evlilik rüya sahibini bekliyor demektir.

Rüyada Et Doğradığını Görmek

Temsilen büyük bir kötülük ve savaş demektir. Kişi rüyasında ne kadar uğraşsa da tam doğrayamıyorsa, geçmişte yaptığı bir şeyin vicdan azabını çekiyor demektir. Burada et, kişinin vicdanını temsil ediyor. Doğranan et küçük parçalara bölünmüşse, rüya sahibinin tutumlu olması gerektiğine işarettir. Kişi, yakın zamanda maddi sıkıntıya düşebilir.

Rüyada Et Kavurduğunu Görmek

Rüyasında et kavurduğunu gören kişi, hayırlı ve kazançlı bir ortaklığa imza atacak demektir. Bu ortaklık, rüya sahibinin hayatı için bir dönüm noktası olacaktır. Ayrıca kazandığı para da helaldir ve bereketlidir.

  • Bir başkasının et kavurduğunu görmek, fesat, dedikoducu, ortalığa fitne sokup ortamı karıştırmak isteyen birinin varlığına delalettir.  Bu kavurma pişmemişse, rüya sahibi bir şiddet olayına şahit olacak ya da bizzat maruz kalacak demektir.

Bir başka tabire göre ise pişmemiş kavurma, rüya sahibinin çok yakınında birisinin sürekli dedikodusunu yaptığı şekline yorumlanır.

Rüyada Et Çaldığını Görmek

Rüya sahibinin ciddi bir rahata ereceğine ve çok mutlu olacağına işarettir. Beklenmedik bir kişiden beklenmedik bir yardım gelebilir ve bu iyilik hayatında olumlu anlamda köklü değişiklikler getirebilir. Rüyasında et çalan kişi fakirse zenginleşeceğine, borç sahibi ise tüm borçlarını kolayca ödeyeceğine delalettir.

Rüyada Et Dövdüğünü Görmek

Genel itibariyle, emeklerin karşılık bulması anlamına gelir. Bir kişi rüyasında et dövüyorsa, bugüne kadar yaptığı iyilik ve yardımların karşılığını görecek demektir. Ancak bir başkasının et dövdüğünü görmek, rüya sahibinin ihanete uğrayacağına ve hiç beklemediği birinden kötülük göreceğine işarettir.

Kişi, karısının et dövdüğünü görürse, karısına zulüm yapıyor demektir ve karısı da ne kendisinden ne de hayattan memnun değil demektir.

Rüyada Et Kustuğunu Görmek

Kusmak tek başına itibar sahibi olmak ve/veya tövbe etmek anlamlarına gelir. Şayet rüya sahibi et kusuyorsa, kişinin vicdanen rahat olmadığı anlamına gelir. Kişi bir günah işlemiş ve bunun üzüntüsünü duymaktadır. Bu durumu telafi etmek ve bu duygudan kurtulmak isteğiyle yanmaktadır. Eti kusan kişi, onu tekrar yerse, verilen bir sözün tutulmaması nedeniyle yakın bir tanıdığın kalbini kırmak demektir.

Rüyada Et Yıkadığını Görmek

Rüyasında et yıkayan kişi, gıybet yapıyor ve özellikle de ölmüş kişilerin arkasından konuşmak gibi büyük bir hataya düşüyor ya da düşecek demektir.

  • Bu nedenle kişi, kötü duygular hissedecek, çevresindekiler arasında olan saygınlığını yitirecek ve sevilmeyen biri olacaktır. Bir insan etinin yıkandığını görmek hastalığa, kötülüğe işarettir.

Yırtıcı bir hayvana ait olan etin yıkandığını görmek, zina işaretidir. Yapılmış ya da yapılacak bir zina eylemi. Yıkandığı halde temizlenmeyen et görmek ise, işlenen çok büyük bir günahın habercisidir.

Rüyada Tavuk Eti Görmek

Rüyada tavuk eti gören kişi, feraha ve rahata kavuşur; mutlulukla dolar. Kadim tabirlerde tavuk, büyük bir neşe kaynağı olarak yorumlanır. Zira ortamda tavuk eti bulmak pek kolay değilmiş o dönemlerde. Yakın zamanlı tabirlere göre ise bir menfaat ya da mutluluğu temsil eder çünkü bugün tavuk eskisi gibi erişilemez değil.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir