Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek Hakikaten Özel Tabirler Taşıyor

Rüyada eski sevgiliyi görmek ne anlama gelir?

Bir insanın rüyasında hasret kaldığı insanlardan herhangi birini görmesi ya eskiden ilişki ve iletişim içerisinde bulunduğu şahıslardan birini görmesi, elbette ki gayet normal bir durumdur.

  • Fakat rüyada eski sevgiliyi görmenin özel anlamları olduğunu da bilmelisiniz, bu bağlamda İslam alimleri rüyada eski sevgiliyi görmek, kişinin düşmanlık teşebbüsü ile karşı karşıya kalacağının göstergesidir demiştir ve rüya sahibinin çevresini sarıp sarmalayan düşmanları karşısında temkinli olması gerektiği hükmünü ifade etmişlerdir.

Bu çerçevede rüyada görmüş olduğunuz eski sevgilinizin aslında size düşmanlık besleyen insanları sembolize ettiğini düşünebilirsiniz ve bu düşünceden hareketle de kendinizi koruyup kollamaya başlayabilirsiniz.

  • Rüyanın bambaşka anlamları da olmakla birlikte İslam alimlerinin üzerinde ittifak edip hemfikir oldukları bir başka nokta da kişinin iş hayatında yaşayacağı güzelliklere vurgu yapan ve delalet eden bir boyut taşıdığı gerçeğidir.

Yani rüya sahibi iş hayatında türlü türlü güzellikler ve ilerlemeler yaşayacak, kademe kademe ilerleme kaydedecek ve bu gelişmeler neticesinde kendisine gıpta ile bakılan ve imrenilen bir insan haline gelecektir.

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek İslami

İslami olarak değerlendirdiğimizde bir kişinin rüyasında eski sevgilisini görmesi, o kişinin kendisine zarar veren kötü alışkanlıklardan kurtulması ve kendisini yok etmeye çalışan kötü insanlardan uzak durmaya başlaması manası ile ön plana çıktığını gözlemlemekteyiz.

  • İslami olarak kişi arabozucu fitne fesat kumkuması insanların etki alanından uzaklaşabilirse, onların musibetlerini kısa süre içerisinde bertaraf edebilir ve kendisini selamet yurduna taşıyarak daha güzel bir iklimde ve daha güzel bir atmosferde yaşamaya başlayabilir denilmiştir.

Evliyken Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek

Eğer eski sevgilinizi onun evli olması halinde ya da sizin evli olmanız halinde gördüyseniz (ki İslam alimlerine göre iki taraftan herhangi birinin evli olması fark etmez) bu durum sizi arkadan çekiştiren insanların varlığına delalet ettiği için dikkatli olmalı ve size bir şekilde musibet getirmeye çalışan insanları fark ederek onların yapmaya çalıştıklarını devre dışı bırakmaya gayret göstermelisiniz.

  • Evliyken rüyada görülen eski sevgili, kötü söz manasına da gelir ve sizi hiç ummadığınız insanların kötü sözlerle töhmet altında bırakmaya çalıştığına da işaret eder.

Bu nedenle son zamanlarda arkanızdan çekiştiren insanları tespit edip onları çevrenizden uzaklaştırılmalı ve bu durumun tehlikeli boyutları olduğunu da fark ederek gerekli tedbiri almaya gayret göstermelisiniz.

İlginizi Çekebilir: Çevirgel Duası

Rüyada Eski Sevgiliyle Karşılaşmak

Kişinin rüyasında eski sevgilisi ile karşılaşması, rüyanın önemli fırsatların elden kaçmasına işaret ettiğini bildirdiği için, rüyayı gören şahıs karşısına çıkacak önemli fırsatları daha güzel bir şekilde değerlendirmeli, kötü rakiplerini bertaraf ederek bu fırsatları değerlendirip güzel bir hayata mazhar olmaya çalışmalıdır.

  • Rüya, eski sevgilinin hasretinin ve özleminin kişide muazzam noktalara ulaşması manası ile de tabir ediliyor olsa da, özellikle rüya sahibinin duygularının kendisine zarar verecek bir boyuta geldiğine de işaret etmektedir.

Rüyada Eski Sevgiliyi Yeni Sevgilisiyle Görmek

Şayet rüyanızda eski sevgilinizi yeni sevgilisiyle birlikte iken gördüyseniz, bu rüya, aslında bilinçaltınızda sizin yardımınıza ihtiyacı olan insanların belirtisi olarak ortaya çıkar.

  • Çünkü rüya yorumcuları rüyanın bilhassa yardıma ihtiyacı olan insanların bilinçaltı düzeyde ortaya çıkması mânâsına geldiğini bildirmişlerdir ve kişinin de bu durumu göz önünde bulundurup önlem alması ve çevresindeki insanlara yardımcı olmaya çalışması şeklinde tavsiyelerde bulunmuşlardır.

Rüyada eski sevgiliyi yeni sevgilisiyle birlikteyken görmek, sevinç ve mutluluk ile de eşdeğer görülür; kederden uzak durmanın, fazilete ulaşmanın, Allah’ın hayrına nail olmanın ve kötülükleri bertaraf etmenin simgesi olarak da karşımıza çıkar.

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek Bilinçaltı

Rüyaya bilinçaltı düzeyde yaklaştığımızda, bir kişinin rüyasında eski sevgilisini görmesi, aslında onunla arasında halletmesi gereken bazı durumları ve olayları halletmeden ve netleştirmeden ilişkinin bittiğine gönderme yapar.

  • Bu nedenle eğer eski sevgilinizi rüyanızda gördüyseniz, bu durum, onunla yeniden iletişime geçip onunla kapanmamış defterlerinizi kapatmanız gerektiği ve aranızdaki iletişimi tamamlayarak bu durumdan kurtulmanın gerektiğini bildirir.

Rüyada eski sevgiliyi görmek bilinçaltı düzeyde bakıldığında kişinin aynı zamanda özlem duygularına sahip olduğuna ve eski sevgilisini hala unutamadığı için ona hasret çektiğine de işaret etmektedir.

Çünkü insan bir şekilde özlem duyduğu ve hasret çektiği insanları bilinçaltına atıp onları gece rüyasında görme eğilimindedir.

Eski sevgilinizi Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Rehberi ile yeniden elde etmenizin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Aşağıda okuyacağınız yorumlar, bunun kanıtı.

Buraya tıklayıp Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Rehberini indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir