Rüyada Baykuş Görmek Uğursuzluk Manasına Gelir

rüyada baykuş görmek

Rüyada Baykuş Görmek Ne Demektir?

Rüyasında baykuş gören kişi, rüyasını; zalim, gaddar ve vicdansız birileri tarafından yönetileceğine yormalıdır. Rüya sahibi, kendi iradesi ile himayesi altına girdiği kişinin acımasız, hissiz, gaddar ve vicdandan yoksun davranışlarına maruz kalacak ve asla dilediği yönetimi, yönetim şeklini bulamayacaktır şeklinde tabir edilir.

  • Kişinin istediği veya beklediği yönetim şeklini yakalayamaması veya bulamaması kendisinde büyük boşluklara neden olacak, yönetime güvenmemesine, karşıt gösteri ve provakatörlüklere soyunmasına ve her zaman hakları için savaşmaya çalışmasına neden olacaktır.

Doğal olarak rüya sahibinin bu tavrı çevresindeki insanların kendisinden korkmasına, kendisine güvenememelerine ve ondan uzaklaşmalarına neden olacaktır. Fakat gerçek manada sorgulamayı öğrenen bilinçler yönetimi eleştirip kendilerine yapılan ile beklentileri ve ihtiyaçları arasındaki uçurumu görüp rüya sahibine gereken desteği vererek ardından gitmeyi göze alacaklarıdır şeklinde tabir edilir.

  • Bu yüzden din âlimleri, rüya sahiplerine; gördükleri rüyadan sonra korkup sinmemelerini, asla mücadele vermekten korkmamalarını ve haklarını bir gün muhakkak geri alarak istediklerini elde edeceklerini bilmeleri gerektiğini salık vermektedirler.

Ayrıca yapılan bir diğer yoruma göre bu rüya; büyük gözleri ile inanılmaz ayrıntıları görüp gözlem yapan, kapı kapı dolaşıp haram mal elde eden bir hırsıza delalet etmektedir. Rüya sahibi gördüğü baykuşun usta hırsızı işaret ettiğini, maalesef ki kendisinden ve ailesinden birçok kişinin maddi kaybı sonucunda anlayacak ve fark edecektir.

  • Ailenin veya o küçük insan grubunun fark edişi, uyanışı kendilerine maalesef çok da bir şey katmayacaktır. Çünkü usta hırsız topluluğun ruh hallerini gözlemleyerek nerde ne yaptıklarını, nerede ne hissettiklerini veya hangi koşulda nasıl davranımda bulunduklarının adeta haritasını çıkarmıştır şeklinde tabir edilir.

Kişi çıkarmış olduğu bu kişilik analizli harita sayesinde grubun zayıf -güçlü, pozitif-negatif, sürekli- devamsız ve iyi-kötü bütün davranışlarını her zaman doğru anda ve doğru yerde tahmin ederek manipülasyon yaratıp insanların özel eşyalarını ve paralarını gasp edecektir.

  • Maalesef bu gaspı rüya sahibi ile çevresindekiler çok çok geç anlayacaklarıdır. Çünkü etki kalmış oldukları manipülasyon adeta bilinç perdelerini örtmüş, sağlıklı düşünmelerini engellemiştir. Çok uzunca bir süreden sonra farkına varmış oldukları giderlerini asla geri getiremeyeceklerdir ve asla zararlarını karşılayamayacaklarıdır.

Çünkü usta hırsız başka bir surete bürünüp ortadan kaybolacaktır şeklinde tabir edilen bu rüyada; din alimleri rüya sahibine; her daim bilincini açık tutması gerektiğini, asla bilincini kapamaması gerektiğini ve her zaman yanal düşünme biçimlerini koruması gerektiğini salık vermektedirler.

Rüyada Öten Bir Baykuş Görmek

Rüyasında öten bir baykuş gören kişi, rüyasını; hakkında dedikodular yapıldığına, kıskanıldığına ve insanların önüne set kurmaya çalışacaklarına yormalıdır. Rüya sahibi yaşadığı mikro çevrede sıyrılabilmiş, kendini tamamlamış ve adeta meyve veren bir ağaç misali yükselecek ve kıskanan ile kötü niyetlilerin dışında sadece meyvesinden almak isteyenlerin de dallarını kıracağı ve böylece rüya sahibinin yıpratılacağı manasına gelmektedir.

  • Kişi çevresindeki bu kuru kalabalığın yıpratıcı yorumlarına ve tepkilerine maruz kaldığı sürece kendisini suçlayacak, sorunun kendisinde olduğunu düşünecek ve uzun yıllar boyunca kendisini suçlayacaktır şeklinde tabir edilir.

Kişinin kendisini suçlaması zamanla özgüveninin, değerinin ve öz bilincinin azalması ve farkındalığını yitirerek parçalara bölünmesine neden olacaktır. Rüya sahibi azalan benliklerini, özelliklerini toparlayabilmek adına gereğinden fazla acı çekecek, kayıp parçalarını bulmak adına çok fazla zaman harcayacak ve en sonunda kendisini tamamladığında ise ömrünün bittiğine şahit olacaktır.

Tabii olarak bu durum karşısında derin üzüntüler yaşayacak olan rüya sahibi, hayatının tek düzeliğini düzeltmeye çalışacak, kaybını yeni kazançlar ile kapatarak yaşamanın tadına varacaktır.

Rüyada Dişi Baykuş Görmek

Rüyada dişi baykuş görmek; bilge, akıllı, mantıklı düşünebilen ve kişiye sınırsız iltimas tanıyan bir kadının var olacağına delalet etmektedir. Rüya sahibi erkek veya kadın bile olsa hayatına girecek olan bir kadının kendisinden bilge, akıllı ve zeki olduğunu görecek olan rüya sahibi, bu kadına ulaşmak adına üstün oranda çaba harcayacaktır şeklinde tabir edilir.

  • Rüya sahibi her adım attığında bilge kadının kendisinden on adım önde olduğunu görecek, bir adım daha atarak öne geçmeye çalışacak ve asla bilgeliğine yetişemediği kadın karşısında hüsrana uğrayarak kendisini yenik hissedecektir şeklinde tabir edilir.

Kişinin bu yeniklik hissi belirli bir süre boyunca içten içe bu bilge kadına karşı sinirli, kızgın ve küskün hissetmesine ve bazen de bu hislerini davranışlarına yansıtmasına neden olacaktır.

  • Tabii olarak karşıdaki kadın bu davranışlarının farkında olacak ve rüya sahibinin neden bu şekilde davrandığını bilecek ve asla duygularına müdahale etmeden kendisinin bunu halletmesi gerektiğine inanacaktır şeklinde tabir edilir.

Din alimleri, rüya sahibine; elde ettiği cevherin farkına varması gerektiğini, karşısındaki kadına hayatı boyunca ihtiyaç duyabileceğini hatırlaması gerektiğini ve hissettiği ezikliği biran önce hallederek karşısındaki kadına tutunmaya başlaması gerektiğini salık vererek kendisini her zaman geliştirmesi konusunda da uyarmaktadırlar.

Rüyada Erkek Baykuş Görmek

Rüyasında erkek baykuş gören kişi, rüyasını; kendisini yücelterek tam aksini rüya sahibine işleyip onu ezmeye çalışacak olan bir erkeğin varlığına yormalıdır. Rüya sahibi, iletişim içerisine girdiği ve gün boyu etkileşimde olduğu birinin kendisini ezmeye çalıştığına, kendisini psikolojik manada bastırarak şiddet uyguladığına ve kendisinden duygusal manada yararlanmaya çalıştığına şahit olacak.

  • Bu yüzden karşısındaki bu erillikten kurtulmaya çalışacak, uzaklaşmaya ve kendini korumaya çalışacaktır fakat yaptığı her hamle bataklığa daha da fazla batmasına, o bataklıktan çıkamamasına ve debelendiği halde asla kurtulamamasına neden olacaktır. Maalesef bu rüya kişinin kadın veya erkek fark etmeksizin eril şiddete maruz kalacağı manasına gelmektedir.

Bu yüzden din alimleri, durumu İslam dini ölçütlerinde çözülmesi gerektiğini savunarak eğer rüya sahibi bir kadın ise aslında pratikte asla o kadının kurtulmasına yönelik bir girişimde bulunulmamasını dile getirmektedirler.

Çünkü kadının şiddete uğramasının belli bir nedeni muhakkak vardır ve büyük ihtimal ile karşısındaki erkeğin hakkını gasp etmiş olabileceğini dile getiren din alimleri, aynı şiddeti erkek erkeğe uyguladığında ise araya girilerek ortak bir nokta bulunmasını ve pratikte müdahale edilmesini salık vermektedirler.

Rüyada Baykuş Öldürdüğünü Görmek

  • Rüyasında baykuş öldürdüğünü gören kişi, rüyasını; yaşamını olumsuz etkileyecek olan büyük bir düşman ile karşı karşıya kalacağına yormalıdır. Kişinin yaşam şekline, düşünme tarzına ve kendini yaşama zamanın ile şekline karışarak rüya sahibini parmaklıkları görünmeyen bir hapse tıkayacaktır şeklinde tabir edilir.

Rüya sahibinin karşısındaki bu düşmanı egoist, salt kendi çıkarlarını gözeten ve asla karşısındakinin ruh hali ile düşüncelerini ve duygularını göz önünde bulundurmayan bir kişiliğe sahiptir. Bu yüzden din alimleri, rüya sahibine; karşısındaki acımasız ve egoist düşmanına karşı ellerini kuvvetlendirmesini, asla geri adım atmamasını ve asla yapacaklarından geri durmamasın gerektiğini salık vermektedirler.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir