Özel Bir Beladan Kurtulma Duası Öğrendim

Beladan Kurtulma Duası ile Musibetler Geride Kalacak

Herhangi bir belaya yakalanan ve bu beladan kurtulmak isteyen insanların yapması gereken bazı hususlar ve uygulamaları gereken bazı özel noktalar bulunmaktadır.

  • Bu yazımızda sizinle beladan kurtulma duası konusunu detaylı bir şekilde işleyerek hangi hususlara ve hangi özel noktalara dikkat ederseniz beladan kurtulabileceğinizi ve içinde bulunduğunuz kötü durumu bertaraf ederek hayatınıza yeniden düzen ve nizam verebileceğinizi paylaşmaya çalışacağız.

Beladan kurtulma duası şeklinde İslam alimlerinin eserlerinde inceleme ve araştırma yaptığımızda rivayetler zinciri, Peygamber Aleyhissalatu Vesselam’a kadar dayanmakta ve onun hem kendisine müracaat edenlere hem de dolaylı olarak sahabelere ifade etmiş olduğu beladan kurtarıcı ve musibetleri giderici birçok dua uygulaması paylaştığını görmekteyiz.

İşte bu makalede bu dualardan çok önemli birkaç tanesini sizinle paylaşıyoruz.

Hazret-i Muhammed’in Beladan Kurtulma Duası

Bir adam, Hazret-i Muhammed’in yanına gelerek ona başında büyük bir bela olduğunu ve beladan kurtulmak için ne yapması gerektiğini bilmediğini söylediğinde, Hz Peygamber dua müminin silahıdır diyerek ona bu beladan kurtulabilmesi için bu silaha uygun bir şekilde başvurması gerektiğini bildirir ve ona şu duayı öğretir:

“Rabbenâ lâ tüzığ kulûbenâ ba’de iz hedeytenâ veheb lenâ min ledünke rahmeten, inneke entel vehhâb.”

Rivayetlere göre bu adam, bu duayı okuyup uygun bir şekilde tatbik ettiğinde, belalarından ve sıkıntılarından birkaç hafta içerisinde azad olur, adeta yeni doğmuşçasına hayata yeniden bağlanır, eski sıkıntılarını geride bırakmanın ferahlığı ve genişliği yüreğini doldurur ve bir kuş gibi hafifler.

İlgili Yazı: Eşler Arasındaki Soğukluğu Gideren Dua Müthiş

Fakat beladan kurtulma duası olarak Hz Peygamberin tavsiye ettiği ve yukarıya almış olduğumuz duanın bazı özellikleri ve uygulama şartları bulunmaktadır, işte o şartları aşağıya alıyoruz:

  • √ Kişi beladan kurtulma duasını yaparken içinde bulunduğu sureti dikkatli bir şekilde düşünmeli, bunu Allah’a arz ederek Allah’ın varlığına tam bir kalp teslimiyeti içerisinde teslim olmalı, O’nun varlığının her sorunu çözeceğini ve her müşkülü kökünden halledeceğini bilerek davranmalı ve tam bir iman ve ihlas duygusu içerisinde hareketlerine yön vermelidir.

Yukarıdaki beladan kurtulma duasını uygulayan kişinin ayrıca her sabah uyandıktan sonra bir bardak su alıp bu suya 3 defa Fatiha Suresini okuması, bunu takiben de yukarıya almış olduğumuz duayı yine bu suyun üzerine 3 defa okuması ve sonrasında da bu suyu afiyetle içmesi gerekmektedir.

  • Yine İslam alimlerinin eserlerine baktığımızda, beladan kurtulmak ve musibetleri def etmek isteyen kişilerin bu duayı yaparken yatsı namazı sonrasında bu duayı uygulayabilecekleri yönünde tavsiyeleri olduğunu da görebiliriz.

Evet bu hususların tamamını yerine getirebilen ve musibetten kurtulmak için ve belaları def edebilmek için okunması gereken bu duayı uygun bir şekilde ve düzgün bir biçimde okuyabilen insanlar, inşallah belalarını geride bırakacak ve içinde bulundukları kötü vaziyetin bertaraf edildiğini, ilahi rahmetin kendilerini muhafaza ettiğine şahit olacaklar.

Bir başka beladan kurtulma duası ise şöyledir:

İkinci ve Özel Beladan Kurtulma Duası

Kişi, eline 1 adet bozuk para alır ve bu bozuk paranın üzerine 3 defa İhlas Suresi’ni tilavet ettikten sonra, aşağıdaki sözcükleri okursa, bu kişinin belaları geride kalacak ve bu kişi içsel rahatlık anlamında manevi bir huzur ve tatmin duygusuna gark olacaktır inşallah.

Okunması gereken sözler şöyledir:

  • “İlahi insanları açlık ve korku ile terbiye eden hikmetin, birçok ayete de yansımış ve bu dünya bir misafirhane olduğu ve aynı zamanda bir bela ve imtihan mekanı olduğu gerçeği ile karşımıza çıkmaktadır. İşte bu gerçekten hareketle belaların ve imtihanların bize daima eşlik edeceğini bilmenin farkındalığı ile senin merhametini beklemekte ve senden bana yardım elini uzatmanı temenni etmekteyim.”

Bir kişi yukarıdaki duayı ezberlerse ve her fırsat bulduğunda okuyarak içtenlikle Allah’a sunmaya çalışırsa, bu kişinin içindeki sıkıntılar kısa süre içerisinde def olacak ve kişi de rahatlamanın huzurunu yaşayacaktır inşallah. Şu eseri de incelemelisiniz:

Artık aşk hayatınız düzene girecek, bunun için En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın inanılmaz potansiyelini siz de hak ediyorsunuz. Aşağıda okuyacağınız yorumlar, yaşamınıza anlam katacak.

Buraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir