makas büyüsü

En etkili ayırma ve soğutma büyülerinden biri olan makas büyüsü 7 ay boyunca insanların bütün duygu ve düşünceleri üzerinde etkili olur. 

Büyü insanların birbirine karşı olan bütün sevgisini ortadan kaldırır. Birbirini güçlü duygularla seven kadınların ve erkeklerin ayrılmalarına neden olur. 

Makas büyüsünün etkileri 7 ay sürer ve sonra büyü kendiliğinden tesirini kaybeder. Ancak daha yapılışının üzerinden 3 ay geçmeden o kadar güçlü biçimde insanları etkiler ki çiftlerin büyük bir kısmını ayırır. Makas büyüsünün etkisinde olduğu halde ilişkisini 7 ay boyunca sürdürmeyi başaran çiftler neredeyse yoktur.

Makas büyüsü sevgililerin birbirine bakacak yüzlerinin olmamasına neden olur

Bu kara büyü insanların tutum ve davranışlarını doğrudan doğruya değiştirir. Kişi büyü nedeniyle kendisine asla yakışmayacak sözler söyler ve daha sonra büyük pişmanlık duyacağı hareketler yapar.

Makas büyüsü nedeniyle yeni bir kişiliğe bürünen insanlar sevgililerini o kadar kötü biçimde kırarlar ki büyünün tesirleri ortadan kalktıktan sonra geri dönecek cesareti kendilerinde bulamazlar. Çünkü aradaki sevgi bitmiştir ve çiftin birbirine olan saygısı da ortadan kalkmıştır.

Makas büyüsü daha çok bekar kadınlar ile erkeklerin birbirinden ayrılması için yapılmaktadır. Ancak bazen evliliklerin ortadan kalkması ve yuvaların dağılması amacıyla da bu uygulamaya başvurulmaktadır. Kısa sürede kavgalı gürültülü biçimde ayrılan çiftlerin makas büyüsü nedeniyle bu kötü duruma düştüklerine pek çok defa tanık olunmuştur.

Makas Büyüsü

Makas büyüsü gerçekten de “makas” ile yapılır?

Makas, insanlık tarihinin en eski icatlarından biridir. Yapılan arkeolojik kazılarda bıçak ve kaşıktan sonra makasın icat edildiği görülmektedir. Ancak ilk kullanılan makaslar ev işlerinde değil daha çok tarım alanında kullanılmıştır. Makas büyüsünün yapılışı da söz konusu bu ilk makaslara kadar uzanır yani yüzlerce yıllık geçmişi vardır.

Makas büyüsü makasın her iki ağzının üzerine çeşitli sembollerin çizilmesi ile yapılır. Makasın ağızlarından birisi erkeği diğeri ise kadını temsil etmektedir. 

Erkeği temsil eden makas ağzının üzerine bir hilal figürü çizilir. Hemen yanına ise üstteki kısa alttaki uzun olmak üzere iki çizgi çizilir.

Kadını temsil eden makas ağzının üzerine ise güneş figürü çizilir ve hemen yanına yan yana 5 tane nokta konur.

Makas büyüsündeki sembolik figürler bazı bölgelerde kısmen değişebilmektedir. Ancak bu durum büyünün etkilerini ortadan kaldırmaz. Çünkü bu semboller sadece birer çağrı niteliği taşır. Zira bu işaretler ile büyünün tesirli olmasını sağlayacak hüddamlar göreve davet edilir.

Makas büyüsü için görevlendirilen hüddamlar

Hüddamlar büyülerin gerçekleşmesini sağlayan cin taifesinden kişilerdir. Günlük hayattaki olaylara müdahale edebildikleri gibi insanların kalbinden ve zihninden geçenlere de etki edebilirler.

Eğer bir hüddam herhangi bir kişiye veya aileye musallat olursa onların yaşamını büyük ölçüde değiştirebilir. Çünkü hüddamlar görevlendirilmiş kişilerdir ve kendilerine veren vazife dışında başka işleri yoktur. Yani gece gündüz her an etkilemek zorunda oldukları insanın çevresinde dolaşırlar ve ayrılığı onun kafasına kesin bir fikir olarak yerleştirirler.

Makas büyüsünün yapılış aşamaları nelerdir?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi makas büyüsünün ilk aşaması herhangi bir makasın ağızlarının üzerine çeşitli semboller çizilmesidir.

Semboller çizildikten sonra makas açık vaziyette bırakılır ve makasın ağızları arasına büyükçe bir tahta parçası veya başka bir cisim bırakılır. Ardından bu cisim ile birlikte makasın ağızları iyice bağlanır. Yani makasın her iki ağzının bir daha birleşmemesi gerekir. Eğer herhangi bir şekilde makasın ağızları bir araya gelirse yani makas kapanırsa büyü kendiliğinden bozulur.

Ağızları arasına herhangi bir cisim yerleştirilmiş ve üzerine çeşitli semboller çizilmiş olan makas temiz bir kumaş parçasına iyice sarılarak toprağa gömülür.

Gömülme işlemi sırasında büyü yapan üstad, sevgililerin duygularını değiştirecek olan hüddamların ismini belli sayıda söyleyerek onları göreve çağırır. Gömülme işlemi bittikten sonra büyü mühürlenir yani tutmaya başlar.

Size de bu büyü yapılmış olabilir mi?

Makas büyüsünün yapıldığına dair bazı belirtiler söz konusudur. Çiftler bu belirtilere bakarak kendilerine büyü yapılıp yapılmadığını tespit edebilirler.

Makas büyüsünün yapılmış olma ihtimalini güçlendiren en önemli detay sıkıntıların bir anda ortaya çıkmasıdır. Yani esasında evli çiftin herhangi bir sorunu yokken çift bir sabah kalkar ve kendilerini büyük bir kavganın içinde bulur. Önceki dönemlerde üzerinde konuşmaya dahi gerek görülmeyen küçük meseleler büyütülür ve en ufak bir olay dahi büyük fırtınalar koparılmasına neden olur.

Bu iletişim eksikliğinin yanı sıra uyku düzeninde bozulma, unutkanlık, kapalı yerde kalamama, geçmişteki bir anıyı takıntılı biçimde devamlı hatırlama, dil sürçmeleri yaşama ve bazı kişisel eşyalarını kaybetme gibi belirtiler de söz konusu olabilir.

Makas büyüsüne maruz kalan insanların büyük bir kısmı sevdikleri şahısla tartıştıkları zaman aslında kusurlu olduklarının farkındadır. Kişi özür dilemek ve sevdiğinin kalbini daha fazla kırmamak ister. Ancak bunu yapmak için bir türlü ağzını açamaz. İlişkiyi toparlamak için konuşmaya başladığında ise tam aksi sözler söyleyerek durumu daha da berbat hale getirir.

Makas büyüsü

Makas büyüsü nasıl bozdurulur?

Makas büyüsünü bozdurmak için pek çok farklı yöntem uygulanabilir. Ancak bu yöntemler içinde en etkili ve en güvenilir olanı büyü bozma duaları okumaktır.

Büyüye maruz kalan kişinin Felak ve Nas surelerini 3’er defa peş peşe okuması ile İnşallah makas büyüsünün bütün etkileri ortadan kalkar. Bu duayı kişinin bir yakını da vekaleten okuyabilir. 

Büyü bozma duası okuyarak büyüyü tesirsiz kılan ve özel hayatında yeniden mutluluğu yakalamak için çaba harcayan kişilerin önünde zorlu bir süreç vardır. Çünkü dua büyüyü hükümsüz bıraksa bile çift arasında büyük kavgalar yaşanmıştır. İlişkinin eski rayına yeniden oturması için kadın ve erkeğin ciddi biçimde fedakarlık göstermesi gerekmektedir. Ayrıca hoşgörülü davranmak ve özeleştiri yaparak kendi hatalarını kabul etmek de mutluluğun yeniden yakalanması açısından büyük önem taşımaktadır.

Content missing

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir