Kavuşma Duası Okuyan Müminlerin Yeniden Yüzü Gülüyor

Kavuşma Duasının Okunma Usulü ve Sözleri

Bir insanın birinden ayrıldıktan ya da onun tarafından terk edilip bırakıldıktan sonra yeniden o insanla birlikte olmak istemesi gayet anlaşılır bir durumdur.

  • Böyle durumlarda insanın Allah’a sığınıp kavuşma duası yapması, bu şekilde de sevdiği insanı kendisine yeniden döndürmesi gerekmektedir. Konuyla alakalı İslam alimlerinin görüşlerini incelediğimizde, kavuşma duasının son derece etkili olabileceğini, doğru yapıldığında ve doğru uygulandığında giden veya terk eden kişiyi yeniden döndürebilecek güce sahip olduğunu kolaylıkla anlayabiliriz.

Ayrıca şu da anlaşılmaktadır ki kavuşma duası Cenabı Hakk’ın Arş-ı Ala’sını titreterek (kişinin gönülden dua etmesi halinde) kısa zaman içerisinde kabul edilir.

Ne var ki kavuşma duasının kabulü için çok önemli bazı şartlar bulunmaktadır, bu şartların harfiyen yerine getirilmesi gerekmektedir. Bunun için dikkatlice okuyup kavuşma duasının ne şekilde yapılması gerektiğine odaklanmanız lazımdır.

Kavuşma Duası 3 Adet Esma ve 3 Tane Saç Teli ile Yapılır

Kavuşma duası 3 adet saç teli ve 1 adet peçete ile yapılması gereken bir dua olmakla birlikte, bu uygulamada aynı zamanda 3 tane önemli esma kullanılmaktadır.

  • Kendi saçınızdan 3 adet saç telinizi koparıp sessiz bir yere geçerek bir kağıt parçasına da Ya Vedûd, Ya Câmi ve Ya Habib esmalarını alt alta yazarak, bir peçete alıp koparmış olduğunuz saç tellerinizi bu peçetenin üzerine yerleştirin.

Sonra da bu üç saç telinin üzerine sırasıyla öncelikle 77 defa Ya Vedûd ismi şerifini okuyun, ardından yine 77 defa Ya Câmi ismi şerifini telaffuz edin, son olarak da 77 defa Ya Habib esmasını okuyun.

  • Bu esmaları, peçetenin içine koymuş olduğunuz saç telinin üzerine 77 defa okurken bu esmaların derin anlamlarını düşünmek durumundasınız; çünkü kavuşma duası bu esmaların anlamları düşünülmeden okunduğunda hiçbir fayda sağlamayacaktır.

Zaten birçok insanın bu duadan istifade edememesinin temel sebebi de esmaların derin anlamını bilmeden okumalarından kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla bu değerli esmaların derin anlamlarını şuraya alıyoruz:

Kavuşma Duasında Okunan Esmaların Hikmetli Manaları

  • Ya Vedûd, Alemlerin Rabb’i olan Allah’ın sevgi ve şefkat odaklı bir yaratıcı olduğu mânâsına gelir, sevginin Cenabı Hak için sonsuz değere sahip olduğu vurgusunu taşır.
  • Ya Câmi, Allah’ın kuluna sadece ve sadece güzel ve faydalı şeyler sunduğunu anlatır, faydasız ve değersiz olan bütün şeyleri dışarıda bıraktığı manasını taşır.
  • Ya Habib, muhabbetin kaynağı anlamına gelerek Allahu Teala’nın muhabbet ve sevginin yaratıcısı olduğunu, şefkati ve aşkı, sevdayı ve sevgiyi insanların kalbine en güzel şekilde yerleştirdiğini ifade eder.

İşte kavuşma duasını bu değerli esmaların derin manalarını düşünerek yapıp yukarıda tarif ettiğimiz uygulamayı bitirdikten sonra, önünüzdeki 3 adet saç telinin üzerine şu tılsımlı ve güzel sözcükleri okumanız gerekmekte:

  • “Kavuşmak istediğim kişi Cenabı Hakk’ın rızası ile kavuşmayı arzuladığım insandır; Allah’ım senin iznin olmadan, senin yetkin olmadan, senin varlığın ve iraden söz konusu olmadan herhangi bir teşebbüs gerçekleşemez, hiçbir adım atılamaz ve bütün girişimler yarıda kalır. Ben de senin iradene, senin varlığına ve senin kudretine boyun eğerek kalpten iman ediyorum, teslimiyetimi sana içtenlik ile arz ediyorum. Ne olur kavuşma duasını yaptığım kişinin sevgisini, muhabbetini bana yoldaş eyle, beni duanın fazileti ile ödüllendir, amin.”

Kavuşma Duasının Sonraki Adımına Dikkat

Üzerine bu güzel sözleri kısık bir ses tonuyla telaffuz ettiğiniz 3 adet saç telini şimdi düzgün bir şekilde peçetenin içerisine yerleştirip peçeteyi 4 defa (saç telleri iç tarafta kalacak şekilde) katlayın ve bu peçeteyi götürüp başka insanların hiçbir şekilde göremeyeceği ve dokunamayacağı bir yerde saklayarak kavuşma duası uygulamasını bitirin.

  • Uygulamayı harfiyen doğru şekilde gerçekleştiren insanların kısa sürede amaçlarına ulaştıkları, fazilet sahibi oldukları ve en güzel şekilli ödüllendirilip kavuşma duasının sonucuna vasıl oldukları bilinmektedir.

Bu nedenle siz de uygulamayı tarif edildiği şekliyle yaparsanız Allah’ın izniyle kısa sürede, hiç ummadığınız bir zaman diliminde ve hiç beklemediğiniz bir vakitte belki de şaşkınlık içerisinde kavuşma duasının feyzini ve bereketini yaşamaya başlayacaksınız.

Kavuşma duasını yaparken şu hususu da hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamalısınız ki bu mübarek dua gece vakitlerinde yapıldığında en etkili sonucu verir ve bilhassa kişi duayı abdest alıp iki rekat nafile namaz kıldıktan sonra yaparsa muhteşem sonuçlarla karşılaşır.

Artık aşk hayatınız düzene girecek, bunun için En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın inanılmaz potansiyelini siz de hak ediyorsunuz. Aşağıda okuyacağınız yorumlar, yaşamınıza anlam katacak.

Buraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir