İlişkiyi Canlandırmanın Yollarını Herkes Öğrenmeli

İlişkiyi canlandırmanın ilk yolu dürüstçe özeleştiri yapmaktır

Bir ilişkinin sıradanlaşıp kişiyi mutsuz etmeye başlaması pek çok farklı nedene dayanabilir. Hatta yaşanan olumsuz durumdan siz de kısmen sorumlu olabilirsiniz.

  • Geçmişte yaşadığınız kötü deneyimleri ve şu anda sürdürdüğünüz ilişkideki aksaklıkları dürüstçe kabul etmeniz büyük önem taşır. Bu konuda cesur özeleştiri yapmanız çok faydalı olacaktır. Yani ilişkiyi canlandırmak için koşulları değiştirmeden önce kendinizi değiştirmeniz en mantıklı karar olacaktır.

Geçmişte yapılan hataların hayatınızı mahvetmesine izin vermeyin. Geçmişle yüzleşin ve özeleştiri yapın. Ama bunu yaparken kendinizi acımasızca cezalandırmayın. Yaşananlardan ders çıkarıp daha güzel bir yaşam sürdürmek için kendinizi motive edin.

İlişkinizi canlandırmak istiyorsanız kullandığınız sözcükleri değiştirmelisiniz

Hayatı hangi kelimelerle anlamlandırıyorsak bir süre sonra öyle yaşamaya başlarız. Çünkü hissettiklerimiz kelimelerimize yansır. Ancak bunun tersi de doğrudur. Yani kullandığımız kelimeler de zamanla hayatımızı etkiler.

  • İlişkinizi canlandırmak için gayret etmeye başladığınızda sevgilinize yeni ve farklı hitaplarla seslenin. Klasik çizginin dışına çıkarak anlamlı ve güzel ifadeler bulun. Mesela renkli gözlü bir sevgiliniz varsa onun için  “mavi” kelimesini kullanabilirsiniz. Eğer sevgilinizin saçları çok güzelse ona “rüzgar saçlım” diyebilirsiniz. Bulacağınız kelimeler sizin yaratıcılığınıza ve aranızdaki ilişkinin boyutuna göre farklı olabilir.

İlişkiyi canlandırmak için her zamankinden daha kibar bir üslup ile sevgilinize yönelmeniz gerektiğini de unutmayın. Aranızdaki diyaloğu ne kadar seviyeli yürütürseniz o kadar başarılı olursunuz.

Birlikte yolculuk yapma fikrini hiç düşündünüz mü?

Yolculuk sırasında insanlar değer verdikleri kişileri koruma eğilimi gösteriler. Çünkü güvenli kabul edilen ev ortamından uzaklaştıkça farklı tehlikelerin ortaya çıkma ihtimali belirir. Bu durum da insanların sevdiklerine karşı daha ilgili olmalarını sağlar.

Boşanmak üzereyken bir yolculuğa çıkıp ilişkilerini toparlayan sayısız çift vardır. Aynı şekilde sadece sosyal arkadaş olup yolculukta birlikte vakit geçirdikleri için birbirine aşık olan insanlar da bulunmaktadır. Bu gerçeklerin farkında olun ve karşınıza çıkacak yolculuk fırsatlarını asla kaçırmayın.

İlgili Yazı: Nedir Bu Ten Uyumu Dedikleri Şey?

İlişkiniz bozuldu diye sevgilinizin sosyal çevresini cezalandırmayın

İlişkiler bazen sıkıntılı bir sürece girebilir. İnsanlar bu sıkıntılı dönemde birbirlerini kırabilir veya birbirlerine karşı soğuyabilir. Böyle bir şey başınıza geldiyse sevdiğiniz kişinin sosyal çevresindeki insanlara bu durumu yansıtmayın.

Bazen ilişki çatırdamaya başladığında kadın ve erkek sevgilisinin çevresinde bulunan diğer insanlara da sert tepki gösterir ve onlardan uzaklaşır. Bu durum ilişkinin bir daha asla eski rayına oturmaması anlamına gelir. Ancak sevgilinizin arkadaşları ve aile fertleri ile güzel bir diyalog kurmaya devam ederseniz ilişkiyi yeniden canlandırmak için her zaman şansınız saklı kalacaktır.

Orta hobiler sizi birbirine yaklaştıracaktır

İnsanlar kiminle birlikte hoş zaman geçiriyorsa ona daha fazla ısınır. İlişkiniz rutin bir hal almışsa bu durum heyecan duymanızı sağlayacak aktiviteler yapmadığınız anlamına gelir. Bu rutin döngüyü kırmak ve ilişkinize heyecan katmak gerekir.

  • İlişkiye heyecan katmak ifadesi ile kastedilen şey kişiliğinize ve yaşam tarzınıza aykırı davranışlar sergilemek biçiminde düşünülmemelidir. Eğer bir aktivite sizi çok zorlayacaksa bu konuda hiç adım atmamak en doğrusudur.

Sevdiğiniz kişinin yapmaktan hoşlandığı ve sizinle yaparken zorlanmayacağınız hobiler varsa onunla birlikte bu hobileri yürütmeye gayret edin. Zevkli bir işi beraber yapmanın insanları birbirine çok kısa sürede yakınlaştırdığını unutmayın.

“Bilinçli dedikodu metodu”ndan faydalanın

Bilinçli dedikodu adı verilen bu yöntemde sevgilinin yakın arkadaşlarının bulunduğu bir ortamda kendisi övücü sözlerle yüceltilir. Sevgili hakkında söylenen güzel sözlerin öyle ya da böyle kulağına gitmesi sağlanır.

İnsanlar sevgilileri ile aralarının bozulması halinde kendisi hakkında artık olumlu ifadelerin söylenmeyeceğini düşünür. Eğer kişi olmadığı bir ortamda kendisi hakkında güzel konuşmalar yapıldığını duyarsa bu durum kendisini oldukça onurlandıracaktır.

Önemli günleri unutmayın

İnsanlar ilişkilerinin sıradanlaştığını düşündükleri anda doğum günü veya evlilik yıldönümü gibi özel günleri çok daha fazla önemser. Bu özel günlerden birinin unutulması halinde insanlar büyük duygusal kırma yaşar.

İlişkinizi canlandırmak istiyorsanız bu özel günleri kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Ancak bu özel günlerin kutlaması sırasında abartılı davranışlar sergilemek de üstünkörü bir kutlama yapmak da ters tepebilir. Yapmanız gereken şey özel bir kutlama yapmak ve bu kutlamayı doğal bir organizasyon gibi sunmaktır.

Aşk konusunda kendinizi yetiştirin

Aşk yaşamı da hayatın diğer tüm alanları gibi bilgi gerektirmektedir. Yeterli bilgiye sahip olunmadığında ilişkide ciddi sıkıntıların baş göstermesi kaçınılmazdır. Aksine aşk konusunda pratik bilgilere sahip olmak ise mutluluğun kapılarının aranmasını sağlayacaktır.

İşte tam da bu noktada kadın ve erkek okurlarımız için iki ayrı set tavsiye etmek istiyoruz. Bu iki setteki harika kitaplar sayesinde sevdiğiniz kişiyi etkilemenin onlarca farklı yolunu öğrenebilir ve çok daha güzel bir aşk yaşamı sürdürebilirsiniz.

  • Kadın okurlarımız bu konuda Erkeklerin Gözdesi adlı eserden faydalanabilir. (Eseri hemen indirip okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız)

Erkek okurlarımızın faydalanacağı eser ise Kadınların Prensi adını taşımaktadır.  (Eseri hemen indirip okumak için tıklayınız)

İstediğiniz erkeği, Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi seti sayesinde etki altına alacaksınız. Kanıt mı istiyorsunuz, işte yorumlar:

Buraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti'ni indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir