İçeriğe geç
Anasayfa » Güzellik Duası ile Yüzünüze Nur İnecek

Güzellik Duası ile Yüzünüze Nur İnecek

güzellik duası

Güzellik duası en fazla okunan niyazlardan biridir. Şöyle ki, güzel görünmek her kadının hakkıdır ve insanlar tarafından itibar görmek, onların saygısını kazanmak, aynı zamanda kişinin aynaya baktığında psikolojik olarak kendisini güzel hissetmesi de her insanın arzuladığı güzel duygulardan biridir.

Bu anlamda size güzellik duası başlığı altında birkaç etkili ve denenmiş uygulamadan bahsedeceğiz; bu uygulamaları düzgün bir şekilde ve kurallarını yerine getirerek yapabilirseniz, hem kendi güzelliğinizi kendinizi seyrederken fark etmiş olacaksınız, hem de diğer insanların size başka bir gözle baktığını fark edeceksiniz.

güzellik duası

İlk Güzellik Duası Şöyledir

İslam alimlerinin rivayetlerine göre Kuran’ı baştan sona kadar 1 defa okuyan bir kişi, bunu güzellik duası ve niyeti ile yaparsa, o kişi hem psikolojik olarak rahatlayacak hem yüzüne bir nur ve ışık inecek, hem de insanlar nazarında itibarlı ve şirin bir şekilde gözükmeye başlayacaktır.

Fakat Kuran’ı Kerim’i baştan sona kadar okumak ve hatmetmek gerçekten zor bir durumdur, bu konuda İslam alimlerinin tavsiyesi şöyledir:

Peygamber Efendimiz 3 defa İhlas Suresi’ni okumak Kur’an-ı Kerim’i hatmetmek gibidir demiştir, bu bağlamda güzellik duası olarak bir bardak su alınır, bu bir bardak suyun üzerine 3 defa İhlas Suresi okunur ve bu bir bardak su 3 defa besmele çekilerek 3 yudumda içilip bitirilir.

Bu sayede Allah’ın izniyle güzellik duası yapılmış olur, hoşluk ve letafet husule gelir, çünkü bu uygulamayı yapan kişi Kuran’ı Kerim’i baştan sona kadar okumuş sayılır.

Bu anlamda siz de bir bardak suyun üzerine 3 defa İhlas Suresi okuyup ardından da 3 defa besmele çekerek bu suyu üç yudumda içerseniz, Allah’ın izniyle içinize Kur’an-ı Kerim’in nurunu ve hidayetini almış olacaksınız ve bu vesile ile hem insanlar gözündeki itibarınız ve şirinliğiniz artacak, hem de aynada kendi suretinizi gördüğünüzde yüzünüzdeki şirinliği, tatlılığı ve güzelliği görmüş olacaksınız.

Alimlerin bize aktarmış olduğu başka bir güzellik duası da şöyledir:

güzellik duası

400 Dirhem ile Yapılan Güzellik Duası

Bir kişi güzellik duası yapmak istediğini değerli bir İslam alimine aktardığında bu değerli İslam alimi o kadına dört yüz dirhem sadaka vermesi gerektiğini ve bunu yaptığında güzelliğine güzellik katılacağını dile getirir.

Fakat kadın fakir olduğunu ve dört yüz dirhem sadaka veremeyeceğini ifade ettiğinde bu değerli İslam alimi, ona öyle ise 4 defa Fatiha Suresini bu niyetle okursa 400 dirhem sadaka vermiş gibi olursun, der.

İşte İslam aliminin aktarmış olduğu bu ifadeden hareketle, sonrasında gelen din büyükleri, güzellik duası olarak şu ifadeleri kullanmışlardır:

“Bir insan, 1 adet hurma çekirdeği alıp bunun üzerine 4 defa Fatiha Suresini okursa, bunu yaparken de güzellik duası niyetini esas alırsa, Allah’ın izniyle o kişi 400 dirhem sadaka vermiş gibi olacak ve sonrasında güzelliğine ve şirinliğine sınırsızca yol verilecektir.”

Fakat bu güzellik duasını yaparken hurma çekirdeğini sürekli bir şekilde yanınızda taşımanız gerekir, çünkü bu hurma çekirdeği adeta bir tılsım gibi güzellik duasının hükmünün devam etmesini ve icra edilmesini sağlayan bir etkiye sahip olacaktır.

Güzellik duası uygulaması olarak ifade edilen bir başka uygulama da şöyledir ve bu uygulama da gerçekten çok etkilidir; aynı zamanda defalarca denenmiş ve tecrübe edilmiş bir mahiyet ile karşımıza çıkar:

güzellik duası

Tesiri Kanıtlanmış Güzellik Duası

“Lâ ilâhe illallah vahdehu lâ-şerîke-leh lehül- mülkü ve lehül hamdü yuhyî ve yümît ve hüve alâ külli şey’in kadîr.”

Yanınıza bir bardak ılık süt alarak sessiz bir yerde bu bir bardak ılık sütün üzerine yukarıdaki mukaddes kelimeleri 21 defa üst üste okuyun, sonrasında bu ılık sütün üzerine parmağınızı değdirip onu yüzünüze sürün.

Bunu 21 defa üst üste yapın, yani ılık sütün üzerine 21 defa bu mübarek kelimeleri okuduktan sonra yine 21 defa parmağınızı ılık süte daldırıp yüzünüze sürme işlemini tekrarlayın.

Ardından da şu mübarek kelimeleri okuyun:

“İlahi nimetlerin içerisinde güzel bir nimet olan sütün saflığı hatırına, okumuş olduğum güzel duanın yüceliği ve izzeti adına, senden güzellik duasının hakkımda hayırlara vesile olmasını talep ediyorum, amin.”

Bunu yaptıktan sonra ve bu duayı da tamamladıktan sonra sütü götürüp dökebilir ve güzellik duası uygulamasını tamamlayabilirsiniz.

Ancak olay bu kadarla sınırlı değil, neden mi? Çünkü güzellik duası özel bir vakitte yapılır ve özel şartlar içerir. Ancak bu şartlar yerine getirilirse ve bu özel vakit münasip bir biçimde tatbik edilirse güzellik duasının etkisi görülür, kişinin hem maddi hayatında (yani fiziksel görünüşünde) hem de manevi hayatında (yani ruhsal görünüşünde) harikulade etkiler açığa çıkmaya başlar.

Güzellik Duası Neden Özel Bir Vakitte Yapılır ve Neden Özel Şartları Vardır?

Güzellik duasının özel vakti konusunda yakın arkadaşlarım Handan ile Büşra’yı örnek vererek bir anlatımda bulunmam gerekiyor, çünkü Handan ile Büşra duayı yaparken adet olunmayan bir dönem konusunda bize örneklik teşkil etmektedirler.

Öyle ki Handan güzellik duasını adet olmadığı (yani regl döneminde bulunmadığı) bir vakitte yaparak harika bir sonuç almasına karşın, Büşra bu uyarıya dikkat etmeyip aceleci davrandığı için hem duanın etkisinden ve faziletinden faydalanamadı hem de çevresindeki insanların istiskali (hoş görmemesi) yadırgaması ve kendisini dışlaması sonucu ile karşılaştı.

Bu gerçek üzerinde düşününce sizler de duayı adet olunmayan bir döneme denk getirip aynı zamanda mümkünse gece vakti bir tenhada gerçekleştirmeniz daha uygun olacaktır. Fakat bu özel vakit dışında duanın bir de özel bir şartı bulunmaktadır ki o da yetim veya yolda kalmış biri ya da bir dilenci bularak ona yardım eli uzatmaktır. Yani onun gerçek anlamda ihtiyaçlarını karşılayıp yüzünü güldürmek, kalbini okşamak ve yüreğine dokunmak gerekir.

Yani güzellik duasını yapan bir kişi hem regl dönemi içerisinde olmadığı bir gece vaktini esas almalı hem de yolda kalmış birine veya bir yetime ya da gerçekten ihtiyaç sahibi olan bir dilenciye maddi veya manevi destekte bulunarak onun gönlünü hoş etmeye çalışmalıdır.

güzellik duası

Güzellik Duası Yapan Kişi, Bunu Nasıl Anlayacak

Peki tüm bu gereksinimleri yerine getirdiğinizi ve harfi harfine hiçbir hata yapmadan güzellik duası uyguladığınızı düşünecek olursak, duanın tutup tutmadığını nasıl anlayacaksınız?

İşte bu konuda duanın tutup tutmadığını anlayabilmek, hayatınıza etki edip etmeyeceğini saptamak ve gerçekten faydalı olup olmadığını ayırt etmek için, “fitne ve hainlik duygularını” “birinin ayıplarınızı öpmeye çalışma yöntemini” ve “sakız testi”ni uygulamak gerekir, bu testler sırasıyla şöyle uygulanır.

Güzellik duasını yaptıktan sonra duanın hayatınıza etki edip etmeyeceğini anlamanın ilk yolu fitne ve hainlik duygularının tespitidir. Bunun için çevrenizde size karşı fitne çıkarmaya çalışan ve yüreğinde hainlik duyguları dolaşan (bu kötü duyguların kıskacında olan) insanları tespit edip bu insanların size karşı daha yumuşak ve ılımlı bir hale gelip gelmediklerini gözlemlemelisiniz. Aynı zamanda eski duygularından pişman olup olmadıklarını incelemelisiniz. Eğer böyle bir dönüşüm görürseniz, kalbiniz rahat bir şekilde duanızın kabulüne kanaat getirebilirsiniz.

Aynı zamanda çevrenizdeki insanlar sizin ayıplarınızı görmezden gelerek hatalarınızı örtmeye çalışıyorsa (yani güzellik duasını yapıp bitirdikten sonra insanların size karşı hoşgörü katsayısı arttıysa) ve sizin kusurlarınızı görmezlikten gelmeye başladılarsa bu durum da duanın kabulüne kuvvetli bir delil olacaktır.

Son test ise sakız testidir. Bu konuda sakızın koyulaşıp koyulaşmadığına bakmak gerekir, bunun için de bir sakız alıp bunu ortalama 15 dakika çiğnedikten sonra bir bardağın içerisine koymanız ve bu bardağın içine de su koyup üstüne bir tutam kahve eklemeniz gerekir. Bu bardak bu şekilde birkaç saat boyunca bekletilir ve sonunda içinde kahve bulunan suyun sakızı koyulaştırıp koyulaştırmadığına bakılır. Şayet sakız koyulaşmamış ve beyazlığını korumaya devam etmişse, bu durum güzellik duasının tuttuğunun belirtisi sayılır, aksi takdirde dua tekrar edilir.

Güzellik Duası Neden İlan Edilmemeli, Bir Sır gibi Saklanmalı?

Güzellik duasının tutması halinde devamlılığı da çok önemli bir noktadır, çünkü kadınların birçoğu duayı uygun bir şekilde yapıp amaçlarına ulaştıktan sonra, yerine getirilmesi gereken diğer gereklilikleri ıskalamakta, bu nedenle duanın potansiyelini baltalamakta ve yanlış yaptıkları için de daha sonra pişmanlık duygusu ile cebelleşmek zorunda kalmaktadırlar.

Bu anlamda Serpil ile Sıla’nın başından geçenler ibret vericidir ve ders alınası yönlere sahiptir. Çünkü Serpil güzellik duasını yaptıktan sonra bunu çevresindeki insanlara ilan ederek adeta duayı ifşa etmiş ve bunun cezası olarak da iğrenme duygularıyla yüzleşmek zorunda kalmıştır.

Halbuki Sıla bu tehlikeli sulara hiç adım atmamış, bunun yerine dua yaptığını saklayarak ve çevresindekilere ilan etmeyerek duanın sırrına uygun bir şekilde davranmış, dolayısı ile de hayatı boyunca duanın fazileti ile içli dışlı bir şekilde yaşamıştır.

Tüm bu bilgiler bizlere birer örnek ve ibret dersi olsun diye büyük alimlerin aktarımıdır, yani yaşanmış ve hayatımızın içine nüfuz etmiş gerçeklerdir. Bu nedenle güzellik duası yapan kişilerin Serpil gibi duayı afişe etmek yerine Sıla gibi gizli saklı bir uygulama halinde yapması çok daha verimli olacak ve duanın ruhuna daha münasip düşecektir.

Şu önemli tavsiye de hayatınızı değiştirebilecek potansiyele sahiptir:

Content missing

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir