Gerçek Aşk ile Alakalı Muhteşem İpuçları Öğrenmeye Hazır mısın?

Bu ipuçlarını öğren ve gerçek aşkla sevip sevmediğini tespit et!

Sizi samimi duygularla mi seviyor yoksa sadece sizinle gönül mü eğlendiriyor? Yaşadıklarınız masal tadında güzel olsa da acaba karşınızdaki kişi size gerçek aşkla mı bağlı yoksa rol yapmayı iyi bilen profesyonel bir yalancı mı?

  • Bu yazımızda gerçek aşkın belirtilerini sizlerle paylaşarak yaşadığınız ilişkinin samimi bir aşk olup olmadığını tespit etmenize yardımcı olacağız. Umarız sunacağımız 7 önemli ipucu yaşadığınız şeyin gerçek aşk olduğunu kanıtlar.

Eğer gerçek aşkın belirtilerini öğrendikten sonra kafanızdaki soru işaretleri ortadan kalkmadıysa ve aksine daha da fazlalaştıysa şimdiden “Geçmiş olsun!” diyoruz ve maddelerimize geçiyoruz.

Gerçek aşkın en büyük belirtisi gerçek bir gülümsemedir

Günlük hayatımızda herkes herkese gülümsüyor. Alışverişte, aile ortamında, iş yerinde, spor salonunda kısacası hayatın her alanında birbirine gülümseyen insanlarla karşılaşıyoruz. Peki ama bu gülümsemeler sahici mi? Daha da önemlisi sizin “aşkım” dediğiniz kişi size bakarken yürekten mi gülümsüyor?

  • Bir insanın size içten duygularla mı gülümsediğini yoksa rol mü yaptığını anlamak aslında son derece kolaydır. Yapmanız gereken tek şey karşınızdaki kişi gülümsediğinde gözlerinin etrafındaki kaslara bakmaktır. İçten duygularla gülen bir kişinin yüz bölgesindeki bütün kaslar aynı anda kasılır. Bu durum göz çevresinin de kasılmasına ve göz halkalarının büzülmesine neden olur.

Eğer bir kişi sahte bir gülümseme ile sizi aldatmaya çalışıyorsa gülümseme sırasında sadece ağız çevresi büzülecek ancak yüzün üst bölgesi yani göz ve çevresi donuk kalacaktır.

Gerçek aşka seven kişi ya normalden çok konuşur ya da sadık bir dinleyici olur

Gerçek aşk kişinin karakter yapısına bağlı olarak ya insanı normalden fazla konuşkan biri haline getirir veya suskun bir birey haline sokarak sabırlı bir dinleyici yapar.

  • Gerçek aşkla seven bazı insanlar hissettikleri duygu yoğunluğundan ötürü durup dinlenmeden konuşma eğilimi gösterir. Çünkü kendilerini, geçmişlerini ve hayallerini karşısındaki kişiye anlatarak aşkını daha da anlamlı hale getirmeye çalışır.

Bazı insanlar ise gerçek aşkla sevdikten sonra bütün benlikleri ile aşık oldukları kişiyi dinlerler. Başka ortamlarda konuşkan olan kişi gerçek aşkı ile karşı karşıya geldiğinde suskun bir birey haline gelir ve dinleyici pozisyonuna geçerek aşkının ona bir şeyler anlatmasını bekler. Sevdiği kişinin anlattığı mevzular önemli de olsa önemsiz de olsa can kulağıyla dinler.

Gerçek aşkta cinsellik farklı bir boyut kazanır

Gerçek aşkla birbirini seven kişiler arasındaki cinsel çekim zannedildiği kadar güçlü değildir. Hatta yapılan pek çok araştırmada cinsel arzular ile gerçek aşk arasında ters orantı olduğu tespit edilmiştir. Yani insanlar gerçek aşkla sevdikleri kişilerle renkli cinsel fanteziler kurma konusunda çok başarılı değillerdir.

Gerçek aşk ile birbirini seven kişiler cinselliği zamanla daha anlamlı ve güzel yaşamaya başlar. Sadece tensel çekime dayalı ilişkiler zamanla sıradanlaşma eğilimi gösterir. Yani cinsel arzuların güçlü olduğu ilişkiler her geçen gün biraz daha monotonlaşır ve sonunda cinsel arzular bile yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalır. Ancak gerçek aşk cinsel arzularla başlamamış olsa dahi zamanla tutkulu bir cinsel yaşamı da ortaya çıkarır.

Merhamet aşkın ta kendisi olur

Birbirini gerçek aşkla seven kişiler birbirlerine merhametle yaklaşır. Buradaki merhamet duygusu kesinlikle acıma duygusu ile karıştırılmamalıdır. Acıma duygusunda güçsüz olan bir varlık vardır ve onun güçsüz tarafları bilindiği için kişi elinden gelen yardımı yapmak ister. Ancak gerçek aşkta hissedilen merhamet “sevilen kişinin kusursuz olduğunu bildiği halde onu her şeyden sakınmak” demektir.

  • Gerçekten de gerçek aşkla seven kişi aşkı için endişelenir. Onun vaktinde eve gidip gitmediğini, üşüyüp üşümediğini, iş yaşamında ve ailesinde sorunlar yaşayıp yaşamadığını kısacası her alanda başına geleceklerden ötürü tedirgin olur.

Gerçek bir aşık sevdiği kişiye bir çocuğa davranır gibi davranır. Çocuklara gösterilen hoşgörü, merhamet, sevgi ve sorumluluk duygusu gerçek aşkta da bariz şekilde öne çıkar.

İlgili Yazı: Dilek Duası Nasıl Okunur? Dua Etme Usulü Hakkında Önemli Bilgiler

Gerçek aşık kıskanır mı?

Kıskançlık gerçek aşkın tek ölçütü değildir. Ama “Seven kıskanır.” tarzındaki geleneksel yargı da yanlış değildir. Yani kıskanmak gerçek aşkın önemli belirtilerinden biridir.

  • Ancak kıskançlığın çok karmaşık bir duygusal durum olduğunu unutmamak gerekir. Kıskançlık genel olarak sevgi belirtisi olsa da bazen çok farklı nedenlerle de ortaya çıkabilir. Bencillik, kaybetme korkusu, eksiklik duygusu hatta nefret dahi kıskançlığa sebep olabilir. İşte bu nedenle kıskançlığın gerçek sevgiden mi yoksa farklı bir nedenden mi kaynaklandığını tespit etmek büyük önem taşır.

Gerçek aşkla seven kişinin kıskançlığı tamamen sezgilere dayanır. Yani kişi sevdiğini kıskandığında aslında elinde hiçbir somut kanıt yoktur. Ancak hissettiği kıskançlık anlamsız bir kuruntu değildir ve çoğu zaman doğru gerekçelere dayanır. Eğer sizi gerçek duygularla seven bir kişi kıskançlığını açıkça ortaya koyuyor ve sizi bazı insanlara karşı uyarıyorsa bu sözleri ciddiye almanız faydanıza olacaktır. Çünkü gerçek aşkla seven bir kişinin sezgileri o kadar güçlüdür ki sevdiği kişinin herhangi bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu hemen anlar ve bunu kıskançlığı ile dışavurur.

Bir dedektif gibi çalışır ve sizi en ince ayrıntısına kadar tanımak ister

Eğer bir kişi sizi gerçek duygularla sevmiyorsa ve sadece sizden belli konularda faydalanmak istiyorsa sizi tanımak için özel bir çaba sarf etmeyecektir. Sizi kısa sürede elde etmek, sizinle kendi zevklerini tatmin etmek ve geçici süreliğine hayatını renklendirmek temel amaçlarıdır. Böylesine hedefleri olan kişi aslında sizi hiçbir şekilde önemsememektedir.

  • Ancak gerçek aşkla seven bir insan sevdiği kişiyi bütün ayrıntılarıyla tanımak için elinden gelen gayreti gösterir. Adeta bir dedektif gibi çalışarak sevdiği insanın geçmişini, hobilerini, korkularını ve hayallerini öğrenir. Böylece sizin sadece “yaşadığınız zamana” ortak olmaz. Aksine gerçek bir aşık sizin “geçmişinizi” de öğrenmek ister ve “geleceğinizde” de yanınızda olmayı arzular.

Gerçek aşıklar sevdikleri kişinin yakın dostları ve ailesiyle de samimi ilişkiler kurar. Böylece hem sevdiği kişiyi yakından tanıma fırsatı bulur hem de onu sosyal çevresinden koparmadan birlikte mutlu olmanın yollarını arar. Oysa sinsi bir aşık birlikte olduğu kişinin ne ailesini ne de dostlarını önemser. Onun tek derdi kısa sürede amacına ulaşmaktır.

Bir kişinin sizi gerçekten sevip sevmediğini anlamak istiyorsanız sizi tanıma gayretini iyice gözlemleyin. Eğer sizi bütün yönleriyle keşfetmek onu heyecanlandırıyorsa biliniz ki gerçek bir aşıktır. Aksine sizinle ilgili detayları görmezden gelen bir kişi ise sadece gününü gün etme peşindedir ve gerçek bir aşık değildir.

Karşınızdaki kişinin gerçek aşkla sevdiğinin en büyük kanıtı sizin de “gerçek bir aşk” yaşadığınızı hissetmenizdir

Karşıdaki kişinin gerçek aşkla sevip sevmediği aslında biraz da sizin de gerçek aşkla sevip sevmemenize bağlıdır. Çünkü iki kişi arasında yaşanan diyaloglar “birbirini karşılıklı besleyen ya da birbirini çürüten” duygusal etkileşime dayanır.

Gerçek aşkta karşılık bulamama son derece nadir görülen bir durumdur. Gerçek aşk çoğu zaman tek taraflı değildir ve her iki kişinin de samimi duygularla birbirini sevmesini şart koşar. Eğer birlikte olduğunuz kişinin gerçek bir aşık olup olmadığını merak ediyorsanız yapmanız gereken ilk şey kendinize “Ben onu gerçek bir aşkla mı seviyorum?” sorusunu sormak olmalıdır. Bu soruya vereceğiniz cevap aslında karşıdaki kişinin duyguları hakkında da önemli ipuçları vermektedir. Çünkü aşk pek çok uzmanın dediği gibi sihirli bir aynaya benzer ve bu sihirli ayna hem sizin kalbinizden hem de karşıdaki kişinin kalbinden geçenleri yansıtır.

Gerçek bir aşk yaşamanızı sağlayarak mutlu olmanıza vesile olacak önemli bir eser tavsiyesi

Yazımızı noktalamadan önce hem kadın hem de erkek okurlarımızın aşk yaşamında güzel gelişmeler yaşanmasını sağlayacak önemli bir eser tavsiye etmek istiyoruz.

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları adlı eserdeki birbirinden tesirli dualar inşallah sizin de mutluluğu yakalamanıza vesile olacaktır.

Artık aşk hayatınız düzene girecek, bunun için En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın inanılmaz potansiyelini siz de hak ediyorsunuz. Aşağıda okuyacağınız yorumlar, yaşamınıza anlam katacak.

Buraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir