Ev Almak için Dua Vesilesiyle Herkes Hayaline Ulaşabilir

Güzel bir yuvaya sahip olmak ve ev almak, herkesin hayalidir ve insanlığın ortak arzularından biridir. Bu anlamda İslami kitapları ve kaynakları inceleyip araştırma yaptığımızda, ev alma hususunda din büyüklerinin tavsiyelerini görmekle birlikte bu konuda özel dualar olduğunu da gözlemlemekteyiz.

  • Eğer sizin de hayalinizde ev almak gibi bir arzu varsa ve bunu gerçekleştirebilmek için özel dualar arıyorsanız, doğru yerde olduğunuzu ifade ederek başlamak ve dini kaynaklarda yer alan 3 adet ev alma duasını sizinle paylaşmak istiyoruz.

Ev Almak için Dua Olarak Bilinen İlk Dua Şöyledir

“Fe kâlû alâllâhi tevekkelnâ, rabbenâ lâ tec’alnâ fitneten lil kavmiz zâlimîn.”

Bu duanın rivayet zincirine baktığımızda, duayı birçok din büyüğünün ve evliyanın aktardığını, hem kendilerinin bizzat bu duayı uyguladıklarını hem de kendilerine başvuran ve ev almak için dua arayışında olan insanlara tavsiye ederek onların da önünü ve ufkunu aydınlattıklarını görebiliriz.

Dolayısı ile ev almak için dua olarak bu duayı yapmanın son derece faziletli sonuçlara ve güzel gelişmelere kapı aralalayacağını açık bir şekilde söylemek mümkündür.

Dua şöyle yapılır:

  • Kişi, her gece yatağa girmeden önce sakin bir yerde bu duayı bir bardak suyun üzerine 3 defa okuyup üflerse ve ardından da besmele çekip bu suyu afiyetle içerse ve bunu yaparken de Allahu Teala’nın kendisine güzel bir hane ve saadet dolu bir yuva armağan edeceğini tefekkür ederse, bu kişinin duaları kabul edilir, borçlarını eda edip ekstra gelir sağlamaya ve güzel bir hane almaya doğru ilk adımı atmış olur.

Bu dua hususunda din büyükleri öyle güzel aktarımlar yapmışlar ve duanın fazileti hususuna öyle güzel değinmişler ki şimdiye kadar ev almak için duayı yaparak (bunu düzgün bir şekilde uygulamak şartıyla ve koşuluyla) amacına ulaşamayan hiç kimsenin olmadığı da bildirilmektedir.

Bu ifadeler, abartılı görünebilir; fakat burada vurgulamak istediğimiz şudur ki dua müminin silahıdır ve Cenâb-ı Hakk’ın duayı reddetmesi ya da kabul eylememesi için herhangi bir sebep de bulunmamaktadır ve onun rahmet hazineleri sınırsız bir şekilde ve cömertçe her kuluna dağıtılabilecek bir genişlik ve zenginliğe sahiptir.

İlgili Yazı: Kenzül Arş Duası Sözleri, Faziletleri ve Okunma Adabı

İkinci Ev Almak için Dua ise Şöyledir

“Rabbenâ âtinâ min ledunke rahmeten ve heyyi’ lenâ min emrinâ raşedâ.”

Kişi ev sahibi olma arzusunu içinde tutarak ve Allah’ın kendisine ihsan ettiği lütufları da düşünerek kendisini bu dünya misafirhanesinde aç biilaç koymayacağını ve rahmeti ile hem kendisine hem de diğer mahlukata her daim kol kanat gereceğini tefekkür ederek (yani Allah’ın sonsuz rahmet deryasına her mahluk gibi kendisinin de daldığını düşünerek) yukarıya almış olduğumuz duayı düzgün bir şekilde ve kurallarına riayet ederek yaparsa, bu duanın yüzü suyu hürmetine kişinin hanesine bereket gelecek ve kendi hanesinde mutlu mesut bir hayat yaşamaya başlayacaktır Allah’ın izniyle.

  • Fakat aktarmış olduğumuz duayı yaparken kişinin yanında 1 adet bozuk para bulundurması ve bu bozuk parayı adeta bir bereket simgesi olarak kabul edip bu bozuk paranın üzerine bu duayı her fırsatta okuması gerektiği de bildirilmiştir ve biz de bu esaslara riayet ederek bu duanın tatbik edilmesi gerektiği hususunu sizinle paylaşmak istiyoruz.

Kısaca ev almak için dua olarak sunulan yukarıdaki duayı yaparken yanınıza 1 adet bozuk para almalısınız. Bu paranın kaç lira ya da kaç kuruş olduğunun herhangi bir önemi yoktur, sadece ev almak için duayı sembolize eden ve onun timsali olan bir para olarak kullanılacak.

Çünkü bu paranın üzerine her fırsatta bu duayı okuyup bu parayı da cüzdanınızda taşımaya devam etmelisiniz, bunu yaptığınızda inşallah o para sizin bereket simgeniz haline gelecek ve bu duanın yüzü suyu hürmetine siz de güzel bir hane ve konut sahibi olma yolunda ilerleme kaydedeceksiniz.

Din Büyüklerinin Aktardığı Ev Almak için Dua Olarak Bilinen Üçüncü Dua da Şöyledir

“Rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lil muttakîne imâmâ.”

Bu duayı sadece ve sadece cuma namazlarını kıldıktan sonra okumak gerektiği bildirilir, duayı yapacak kişinin erkek olması halinde kişi cuma namazını eda ettikten sonra bu duayı okumalı; eğer duayı tatbik edecek olan kişi kadın ise erkekler cuma namazını eda edip bitirdikten sonra ve çıktıktan sonra bu duayı yapmaları gerekmektedir.

  • Duanın özellikle herhangi bir içeceğin üzerine okunup onun içilmesi halinde bu suya sirayet eden bereket ve rızık, ihsan ve nimet sizin de vücudunuza sirayet etmeye başlayacak ve adeta damarlarınızda ve kanınızda Allah’ın merhameti dolaşacak ve bu sayede ev sahibi olma arzunuz da gerçekleşmiş olacaktır inşallah.

Yeri gelmişken şu tavsiyemizin de önemini özellikle vurgulamak isteriz:

Bundan böyle müminin silahı olan doğru ve en güçlü duaları Murad Duaları Kitabı'ndan öğrenebileceksiniz. Aşağıda okuyacağınız yorumlar, sizi de çok etkileyecek.

Buraya tıklayıp Murad Duaları Kitabı'nı indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir