Eşler Arasındaki Soğukluğu Gideren Dua Müthiş

Eşler Arasındaki Soğukluğu Gideren 2 Muhteşem Niyaz ve Dua

İki insan arasında soğukluğun bulunması elbette ki kabul edilebilir bir durum değildir, hele ki bu durum eşler arasındaki soğukluk ise bu yürek parçalayıcı ve insanı rahatsız edici bir durum olarak bilinmektedir.

  • Elbette ki bu durumun farkına varan başta Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam olmak üzere birçok din büyüğü ve İslam uleması, eşler arasındaki soğukluğu gideren dualar ile bize yol göstermiş ve bizim önümüzü aydınlatarak karanlık atmosferlerden kurtulmamıza vesile olmuşlardır.

İşte size bu yazımızda sunacağımız eşler arasındaki soğukluğu gideren dua, Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’ın, kendisine başvuran bir mümin kardeşimize yani sahabe efendimize öğretmiş olduğu dua olarak bilinmektedir.

Eşler Arasındaki Soğukluğu Gideren Dua, Peygamber Tavsiyesidir

Rivayet odur ki bir adam eşiyle arasındaki problemleri gündem yaparak Hazreti Peygamberin yanına gelir ve ona içinde bulunduğu müşkül durumu arz ederek bu durumdan nasıl kurtulması gerektiğini sual eder. Bunun üzerine Hazreti Peygamber Aleyhisselatu Vesselam bu adama eşiyle arasındaki soğukluğun giderilebilmesi ve izale edilmesi için bu kişinin şu duayı okuması gerektiğini bildirir:

“Fe kâlû alâllâhi tevekkelnâ, rabbenâ lâ tec’alnâ fitneten lil kavmiz zâlimîn.”

Rivayetlere göre Hazreti Peygamber, kendisine başvuran adama öğretmiş olduğu ve eşler arasındaki soğukluğu gidermek için okumasını tavsiye buyurduğu bu duayı öğrettikten sonra, adam aklından bu duayı nasıl okuması gerektiğini geçirir, bunun üzerine Hazret-i Peygamber müthiş feraseti ile adamın bu halini anlar ve ona şunları söyler:

  • “Kardeşim, eşler arasındaki soğukluğu gideren bu dua her sabah namazını takiben 3 defa okunur ve her yatsı namazını takiben de 3 defa okunur; namaz kılmayan biri bu duayı yapabilmek için namaz kılmaya başlarsa ve 3 gün üst üste bu uygulamayı her sabah namazından ve her yatsı namazından sonra tatbik ederse, bu kişinin sadece eşi ile arasındaki soğukluk giderilemeyecek, aynı zamanda Allahu Teala’nın sonsuz merhamet hazinesi ve hikmet deryası, bu kişinin kalbine adeta açılacak ve bu kişi bahtiyarlığın en halis halini yaşamaya başlayacaktır inşallah.”

Hazret-i Peygamber Aleyhissalatu Vesselam’ın iki cihan serveri olarak Cenabı Hakk’ın buyruklarını en güzel şekilde bize yansıtan rehber olduğunu düşünecek olursak, eşler arasındaki soğukluğu gideren dua konusunda da en güzel ve aydınlatıcı bilgileri bizimle paylaştığı gerçeğini hesaba katmamız gerekecektir.

İlgili Yazı: Mutlu Olmak Bu Taktikler Sayesinde Hiç de Zor Değil!

Eşler arasındaki soğukluğu gideren dua bağlamında Peygamber Efendimizin sunmuş olduğu ve yukarıda sizinle paylaştığımız dua dışında bir de İslam alimleri şu uygulamanın yapılması gerektiğini bildirmişlerdir:

Eşler Arasındaki Soğukluğu Gideren İkinci Dua

Denir ki bir kişi kocasının ya da karısının bir adet saç telini alıp sessiz bir yerde üzerine 7 defa Fatiha Suresini okursa ve sonrasında da bu saç telinin üzerine şu sözcükleri telaffuz ederse ve ardından da saç telini yanında taşımaya devam ederse, eşler arasındaki soğukluk giderilecek; kalplerinde muhabbet ve sevginin kıvılcımları parlamaya ve sevdanın ateşi korlanmaya başlayacaktır.

Sözcükler şunlardır:

  • “İlahi Fatiha Suresi gibi sırlı bir sureyi bize armağan ederek bizim nimetlere ermemize vesile olan kudretini bütün mahlukat üzerinde hükmeden hikmetin ile eşler arasındaki soğukluğu gideren duayı senin dergahına sunarak sadece senin merhametini ve senin yönelimini arzuluyorum, zira senin merhametin ve yönelimin dışında hiçbir kudretin ve hiçbir gücün faydası olmadığını ve olmayacağını iliklerime kadar hissedip fark etmiş durumdayım. İlahi eşimle aramdaki soğukluğu tamamen ortadan kaldırıp bizi düzgün bir hayata nail eyle ve yaşamış olduğumuz sıkıntılı durumları tamamen giderip telafi eyle, senin dergahındır bize himmet edecek yegane dergah, amin.”

Evet, az önce de ifade ettiğimiz gibi bir kişi yukarıdaki işlemleri yapıp saç telinin üzerine de yine yukarıdaki sözcükleri düzgün bir şekilde ve muntazam bir biçimde okuyabilirse, o kişinin hayatında sevginin filizlenmeye başladığı görülecek ve karı koca arasındaki muhabbet tesis edilerek İslam alimlerinin söyledikleri de ortaya çıkacaktır.

Burada en önemli hususlardan biri kişinin duayı yaparken Allah’a itimat etmesi, güvenmesi ve tam bir emniyet hissi ile dolması meselesidir; çünkü eşler arasındaki soğukluğu gideren ve onlar arasında muhabbeti tesis eden dualar sadece kişinin tam manası ile Allah’a yönelmesi, ona güvenmesi ve kalbinde tam bir emniyet hissinin tesisi ile mümkün olabilecek dualardır.

Şu tavsiye de size katkı sağlayacaktır mutlaka:

Artık aşk hayatınız düzene girecek, bunun için En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın inanılmaz potansiyelini siz de hak ediyorsunuz. Aşağıda okuyacağınız yorumlar, yaşamınıza anlam katacak.

Buraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. Merhaba bu duaları kardeşim ve eşi için okusam etkili olur mu yine? Aralarında soğukluk var ve dualarla Allahın izniyle yardımcı olmak istiyorum hangi duaları önerirsiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir