Eski Sevgiliyi Unutmak İçin Hangi Adımları Atmalıyım?

Eski Sevgiliyi Unutmak için Özellikle Yeni Bilgilere İhtiyaç Var

Bana gelen ve danışan insanlara, aşk acısından kurtulup eski sevgili hasretini geride bırakabilmenin, bu acıyı dindirebilmenin aslında beyinle ilgili bir durum olduğunu her seferinde ifade ederim ve onlar da birkaç ay içerisinde bu durumun farkına varıp bu sıkıntılı süreçten kurtulmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşarlar. Şöyle ki:

  • İnsan beyni, yeni bilgiler edindikçe, onlarla meşgul olmaya ve onları işleyip onlarla uğraşmaya eğilimli bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla beynimize yeni ve güzel bilgiler armağan ettiğimizde (yani okuyarak ya da izleyerek veya dinleyerek güzel bilgiler almaya başladığımızda) beynimiz yavaş yavaş bu bilgilerin ışığında hareket etmeye başlar ve eski bilgileri devre dışı bırakıp yeni bilgilerle uğraşmayı tercih eder.

İşte bu anlamda beyninize yeni bilgiler depolama gayreti içerisinde olursanız, kısa süre içerisinde eski sevgiliyi unutmanın ne kadar kolay olduğunu kendiniz de gözlemlemiş olacaksınız.

Eski Sevgiliyi Unutmak Hayatın Devam Ettiğini Kavramak ile Mümkündür

Bir ilişkinin bitmesi hayatın tamamen bitmesi ve yok olması anlamına gelmez, oysaki bana gelen insanlar ilişkilerinin bitmiş olmasını hayatlarının bitmesi şeklinde algılayıp bu algı yanılgısı nedeniyle de intihar etmeye bile karar verebiliyorlar. Ya da en azından bu kötü düşünceyi bile akıllarından getirebiliyorlar.

  • Oysaki hayat her şekilde devam ediyor ve hayatın devam ettiğini algılamak eski sevgilinizi tamamen olmasa da %90 unutmanın en etkili yollarından biridir.

Öyle ya hayat içerisinde bir şekilde hareket etmek ve yürümek zorundayız, aksi takdirde durağanlık bizi harap eder, öldürür ve bitirir.

  • İşte bu noktada eski sevgilinizi unutabilmeniz için hayatın devam ettiğini düşünmeniz gerekir ve sizin de kendinize ait bir hayatınız olduğunu aklınıza getirmeniz gerekir.

Bunun yanı sıra çevrenizde başka birçok insan olduğunu ve onların da sizinle alakalı olduğunu aklınıza getirip bu sıkıntıyı atlatabilmeniz mümkündür.

Eski Sevgiliyi Unutmak Kesin Karar Vermeye Bağlıdır

Bana danışan insanların aşk acısından kurtulma anlamında kararsız olduklarını her seferinde gözlemliyorum ve bu durum, açıkçası beni hem üzüyor hem de rahatsız ediyor.

  • Çünkü herhangi bir konuda kesin karar vermeden hareket etmek insanın yanlış yapmasına sebebiyet verir ve atılan yanlış adımlar da kişiyi yanlış istikametlere götürür.

Oysaki aşk acısından kurtulmak ve eski sevgiliyi unutmak konusunda kesin bir şekilde karar vermek kişinin motivasyonunu arttırır ve kişinin daha net bir şekilde adım atmasına vesile olur.

  • Bu anlamda siz de kesin bir şekilde karar vermeli ve bu ilişkinin tamamen bitmiş olduğunu düşünerek hayatınızı tanzim etmeye çalışmalısınız; çünkü beyniniz kesin bir şekilde bu işin bittiğini düşünmeye başladığında bu acının üstesinden bir şekilde gelecek ve sizi rahatlatacaktır.

Gerçekten şimdiye kadar bana danışan insanlarla yapmış olduğum görüşmeler sırasında kesin bir şekilde karar verip bu ilişkinin artık geri dönülmez bir hale geldiğini ve dolayısıyla tamamen bitmesi gerektiğini, ilişkiye dair herhangi bir umut ışığı kalmadığını fark eden insanların çok kısa süre içerisinde aşk acısından kurtulduklarına ve eski sevgililerini tamamen unuttuklarına şahit oldum.

Bu noktada size en büyük tavsiyem (ilişkinin artık geri dönülmez bir noktaya gelmiş olduğunu biliyorsanız) kesin bir şekilde karar vermeli ve bu kararı net bir şekilde uygulayarak beyninize bu işin üstesinden gelmesi için fırsat tanımalısınız.

Eski sevgilinizi Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Rehberi ile yeniden elde etmenizin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Aşağıda okuyacağınız yorumlar, bunun kanıtı.

Buraya tıklayıp Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Rehberini indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir