Eski Sevgiliden İntikam Almak Böyle Olur, Mükemmel Bir Yazı

Eski Sevgiliden İntikam Almak Nasıl Olur?

Eski sevgiliden intikam fikri, temelini nerden alır? Eski sevgiliden intikam almak, seni tatmin edecek mi? Sevgiliden intikam, esasında ondan vazgeçemediğinin gizli bir işareti midir? Bu ve buna benzer soruları merak ediyorsan ve hala eski sevgiliden intikam almak istiyorsan, yazıyı okumaya devam et.

  • Bir zamanlar, kendisine aşkın en derin hisleriyle baktığın, üzerine titrediğin ve kaybetmek korkusuyla yaşadığın eski sevgilinden intikam almak düşüncesi, hangi duygu ve düşüncelerden kaynağını alır? Söyleyeyim:

Bir kere, insan, hayatının belli bir dönemini, tatlı hatıralarını, güzel günlerini ve değerli zaman dilimlerini kendisiyle geçirdiği sevgiliden ayrılınca, bir “engellenmişlik” hissine kapılır. Bu duygu, insanı kin ve nefrete, intikam ve öç almaya iter. “Engellenmişlik” kavramının altında yatan nedir peki?

Tabi ki, giden / terk eden sevgilinin, giderken kendisiyle beraber bir parçanı da götürmesi. Kalbinden bir parça alıp giden ve bu parçayı sana iade etmeyen eski sevgiline kin gütmen ve ondan intikam alma düşüncen, gayet insani ve anlaşılabilir bir düşünce yapısıdır. Fakat kendini iyice irdelediğinde göreceksin ki aslında, eski sevgilinden intikam almak değil, eski sevgilini bir başkasının elinden almaktır asıl gayen.

İlgili Yazı: Erkeklerin Gözdesi Kitabı Sizin de Yaşamınızı Değiştirecek

Eski Sevgiliden İntikam Almak Aslında Maskeli Bir Arzudur!

Seni temin ederim ki kalbinin derinlerine doğru bir yolculuğa çıktığında, şunu çok iyi göreceksin: Eski sevgiliden intikam almak düşüncesi, maske takmış bir arzudan ibarettir. Bu arzu, eski sevgiliyi geri döndürme arzusundan başka bir şey değildir. Bunun temelinde de geçmişine ve tatlı anılarına sahip çıkma arzusu yatar. Bilmem anlatabildim mi?

  • Kısacası eski sevgiliden intikam almak, örtülü bir bencillikten ibarettir. Bencillikle ne ilgisi var, bunun deme dostum. Tüm insanların bencil olduğu, bir gerçek. Her ne kadar insan, diğergam ve fedakar olmanın erdemlerinden dem vursa da esasında bencildir. Eski sevgiliden intikam alma düşüncesi, bunun kanıtıdır.Fakat burada unutulan ve gözden kaçan bir nokta var ki o da, bu duygunun, insanın en doğal duygusu olduğu gerçeğidir. Çünkü bu, bir haktır. Sevdiği tarafından terk edilen ve geçmişi elinden (ç)alınan bir aşığın, geçmişine sahip çıkma hakkı. Bencillik dediysem, hemen egoizm veya egosantrizm anlaşılmasın; ben, kendi benliğimizin hakkından bahsediyorum.

Evet, eski sevgiliden intikam almak düşüncesi ve duygusu, en tabi hakkımızdır; ama bu duyguyu iyi okumamız gerekir. Yani bu duygunun temeline inerek hangi duygudan beslendiğini ayan beyan görmemiz gerekir. Şimdi, soracağım soruya açık yüreklilikle ve dürüstçe cevap vererek, kendine bir itirafta bulun: “Şu anda eski sevgilin sana tekrar dönmek isterse onu elinin tersiyle iter misin, reddeder misin?”

  • Bu soruyu, etraflı bir şekilde düşünüp de ben eski sevgilimin bana dönmesini istemem, diyen tek insanla karşılaşmadım. Daha doğrusu eski sevgiliden intikam almak düşüncesiyle hareket eden ve bu soruyu olumsuz bir şekilde yanıtlayan tek insanla karşılaşmadım. Bir aşığın bu soruyu olumsuz olarak yanıtlaması, tatlı mazisine ve güzel anılarına sırt çevirmesi anlamına gelir. Bu, mümkün değildir.

Dostum, sana tavsiyem: Eski sevgiliden intikam alma fikrinin temeline in ve bu duygunun hangi kaynaktan beslendiğini iyice irdele. Aslında eski sevgiliden intikam almak istemediğini, onu geri döndürmek istediğini göreceksin.

Eski Sevgiliden İntikam Almak Yerine

Kolayı var: Eski sevgiliden intikam almak için onu geri döndür. Yani eski sevgilini geri döndürerek ondan intikam al. Evet, bu kadar basit. Hayallerini ve bütün geleceğini ona göre planladığın eski sevgilini geri getirerek ondan intikamını al. Eski sevgiline kavuşunca ne kadar rahatlayacağını göreceksin.

  • Birlikte yaşanmış güzel bir mazinin üstüne bir anda sünger çekmek, psikolojik bir düğüme saplanıp kalmana sebep olur. Bu psikolojik düğüm, bazen eski sevgiliden intikam almak şeklinde bazen de ağlama krizlerine girip aylarca odandan çıkamama şeklinde dışa vurur. Bu düğümü çok basit bir şekilde çözebilirsin: Eski sevgilini geri döndürerek.

Belki de eski sevgiliden intikam almak yerine onun gönlünü alman gerekiyordur. Ne dersin? Bu konuda bir rehbere ihtiyacın olabilir. Bu rehberlerden en güzeline ulaşmak için;

buraya tıkla ve hayallerini, pardon, eski sevgilini yeniden kazan.

Eski sevgilinizi Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Rehberi ile yeniden elde etmenizin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Aşağıda okuyacağınız yorumlar, bunun kanıtı.

Buraya tıklayıp Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Rehberini indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir