Erken Boşalmanın Sebepleri Konusunda Çok Özel Bilgiler

Erken Boşalma Nedenleri, Erken Boşalmanın Sebepleri

Cinsel hayatınızı allak bullak eden erken boşalma, birçok soruna da temel oluşturması bakımından ciddi bir problemdir. Bu yazımda erken boşalma nedenleri üzerinde durup bu probleme dikkat çekmeye çalışacağım.

  • Erken boşalmanın nedenleri/ sebepleri konusuna girmeden önce bu önemli problemin bazı sonuçları üzerinde durmakta fayda var. Biliyorsunuz bundan önceki yazımda erken boşalmanın ne kadar ciddi sıkıntılara yol açtığını/ açabileceğini bir arkadaşımın kaleminden size aktarmaya çalışmıştım.

Erken boşalma çoğu zaman erkekle kadının birlikte mutsuz olmasına yol açarak çiftlerin huzursuz bir evlilik hayatı yaşamaları sonucunu doğuruyor. Bu yüzden erken boşalma probleminin çözüm yollarını araştırmak, incelemek ve erken boşalmaya bir çare bulmak gerekiyor.

Erkekler için erken boşalmanın ne kadar ciddi bir sorun olduğunu söylememize gerek bile yok; ama bu sorundan asıl mustarip olan tarafın kadın tarafı olduğu da kesin. Sonuçta zevkini ve hazzını yarıda bırakmak zorunda kalan ve adeta başkasının hazzı için yaşayan biri konumunda, burada kadın. Erkeğinin erken de olsa orgazma kavuşmasını sağlayan; fakat kendisi orgazmın zevkine erişemeden yarıda kesilen kişi.

  • Zaten, erken boşalmaya çözüm bulmak için onca arayışın asıl sebebi de kadın. Ama bu aramaların çoğunu da kadın değil erkek yapıyor. Çünkü erkekler, kendi eşlerinin/ partnerlerinin bir başkasına bakmasını ve kendisinde bulamadığı cinsel performansı başka bir erkekte bulmasını istemez. Ama erken boşalan bir erkek çoğunlukla karısını tatmin edemediği için ister istemez kadın da bu tatmini başka yollarla sağlamaya çalışacaktır. Bazı erkekler bunun bilincinde olduğu için cinsel performanslarını arttırarak kadınlarını/ eşlerini/ partnerlerini kaybetmemenin olası yollarını arıyorlar. Yaptıklarının doğru olduğu da ortada. Bu yapılan elbette ki kadın psikolojisini anlamak ve buna çare üretmektir.

Peki, bunun bir hal çaresi var mı gerçekten?

Olmaz mı? Birazdan size aktaracağım mükemmel yöntemleri içerek tedavi programı sayesinde cinsel performansınız tavan yapacak ve partnerinizi bir değil 5 kez orgazma kavuştursanız da siz yine de istemediğiniz sürece orgazm olmayacaksınız. Evet, şaka yapmıyorum. Bunu bilmenin rahatlığı ile arkanıza yaslanın ve kesinkes erken boşalmanın üstesinden geleceğinizi bilin.

İlgili Yazı: Erken Boşalma Tedavisi Aslında Var, Üstelik Kesin Sonuç Veriyor

Gelelim Erken Boşalma Nedenlerine

Erken boşalmanın nedenleri/ sebepleri araştırılınca şöyle bir istatistikle karşılaşırız: Erken boşalma, % 99 oranında psikolojik, % 1 oranında ise bedensel/ fizyolojik temellere dayanır. Yani erken boşalan erkeklerin hemen hemen hepsi psikolojik nedenlerden dolayı erken boşalıyor. Bu, şu anlama geliyor: Bir erkek psikolojik dünyasını iyileştirdiği andan itibaren cinsel performansını da arttırabilir. Ama zamansız boşalmanın fizyolojik bir temeli varsa ve bu temel yine kaynağını psikolojik bir temelden almıyorsa, o zaman bu bedensel hastalık teşhis edilip tedavi edilmelidir.

  • Erken boşalmanın bir diğer sebebi de düzensiz cinsel ilişkidir. Çünkü bir erkeğin, periyodik aralıklarla cinsel ilişkiye girmesi halinde, erken boşalma sorununun azaldığı tespit edilmiştir; ama düzensiz cinsel birliktelik, bu sorunu tetikliyor.

Ama bir erkek, uzun bir zaman dilimi boyunca cinsel ilişkiye girmemişse ve bu uzun aradan sonra ilişkiye giriyorsa, o halde erken boşalma kaçınılmazdır, diyebiliriz. Ya da hiç cinsel birliktelik yaşamayan bir erkeğin ilk deneyimi genellikle erken boşalmayla sonuçlanır.

Bunun yanı sıra depresyon, aşırı stres, önü alınamayan heyecan, gerginlik gibi etmenlerin de erken boşalma nedenleri arasında olduğunu biliyoruz. Bu açıdan, cinsel ilişki öncesinde ve cinsel ilişki esnasında relax olmamız gerekiyor.

Erken Boşalmanın Nedenleri/ Sebepleri: Bir Sav

Erken boşalmanın nedenlerini anlatmaya çalıştığım bu makalede bir sava da yer vermek istiyorum:

Bu teze göre erken boşalma, vahşi hayat koşullarından kaynağını alır. Bu bir korku ile beslenir ve atalarımızdan bize sirayet ederek kalıtsal olarak bize de aktarılır.

  • Biraz daha açalım: Bu teze göre ilk insanlar, cinsel birleşme yaşarken vahşi doğadan sürekli korkup tedirgin oldukları için, kendilerine bir hayvan veya herhangi bir varlık saldırmasın diye bir tedbir olarak cinsel birleşmeyi kısa tutmaya çalışmışlardır. Yani korku kültürü, erkeklerin erken boşalmasının temelini oluşturur. Bu sav, hiç de mantıksız değil aslında. Bu çerçevede, korkuların, erken boşalma üzerindeki etkisi, araştırılması gereken bir konu olarak önümüzde durmakta.

Şu da bir gerçek ki erkekler, genellikle erken boşalmanın sorumlusu olarak cinsel organlarını/ penislerini günah keçisi yaparlar. Halbuki bu, yanlış bir düşünce tarzıdır. Zira erken boşalmanın psikolojik temelleri olduğu için bunu kafamızda halletmemiz gerekir.

Evet, erken boşalma sıkıntısını kafamızda çözüme kavuşturarak mutlu bir cinsel hayata adım atmak mümkün. Yazının bir yerinde bunun çok rahat bir çözüm yolu olduğunu söylemiştim. Bu çözüm yoluna ulaşmak için yapmanız gereken tek şey BURAYA tıklamak ve açılan sayfayı dikkatle okumak.

Bu sayede partnerinizin cinsel hazzını ne kadar yükseklere taşıyabileceğinizi hayal bile edemezsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir