Erken Boşalma Tedavisi Aslında Var, Üstelik Kesin Sonuç Veriyor

Erken boşalma sorunundan kurtulma yolları

Erken boşalma kadın ve erkeğin cinsel birlikteliğini istenilenden kısa sürede sona erdiren önemli bir sorundur. Erkek, kısa bir zaman zarfında (ortalama iki dakika) orgazm olup erken boşalmakta ve eşi ile sekse devam edememektedir. Erken boşalma gibi ciddi bir sorunun çözüm yollarına dair yeterli bilgiye ise ulaşmak oldukça güçtür. Bu yazımızda erken boşalma sorununu çözme yolunda size faydalı bilgiler vermeye gayret ettik.

Erken boşalmaya sebep olan birçok faktör vardır. Çözüm yolunun tespit edilmesinde bu sebebin bilinmesinin ciddi katkısı vardır. Yapılan araştırmalara göre erken boşalmanın en önemli sebebi psikolojik unsurlar ile önceki dönemlerde yaşanan olumsuz yaşam deneyimleridir.

Birçok erkek “Erken boşalıyorum ne yapabilirim?” diye sormakta ancak cevap bulamamaktadır. Konuyu sizler için araştırdık.  Sorun hakkında genel bir bilgiye ulaşacağınızı umuyoruz.

Erken boşalmayı engelleme yollarını şöyle sıralamak mümkündür:

Egzersizler en etkili çözüm yollarından biridir

Öncelikle seks ile alakalı cinsel kasların belli egzersizlerle eğitilmesi gerekmektedir. Bu kaslar erkeğin cinsel organının sertleşmesini sağlayan kaslardır. Gün içinde erkek bu kasların kullanımını kişi kendisi çalışarak çok daha geç boşalma yoluna gidebilir. Ayrıca bu kaslar erkeğin idrar yapmasını sağlayan kaslardır. Erkek idrar yaparken idrarını yarıda tutup tekrar devam edebiliyorsa erken boşalma sorununu da çözebilir demektir.

Bir diğer egzersiz ise erkeğin cinsel organını sıkıp gevşetmesidir. Bunu yaparken 20 saniye kadar sıkıp 20 saniye kadar gevşek bırakmak gerekir. Bu uygulama 15 defa tekrar edilmelidir. Sıkma anında rahatsız edecek kadar sıkma yapılmamalıdır. Bu egzersiz günde en az üç defa yapılırsa faydalı olur.

Eşinizle beraber yapacağınız egzersizler de vardır. Bunlardan en bilineni dur-devam et egzersizidir. Burada erkek ile kadın cinsel birleşme sırasında bir müddet hareket etmeden dururlar ve sonra tekrar hareketlenirler. Bunu defalarca yapa yapa erken boşalmayı büyük ölçüde engelleyebilirler.

Prezervatif kullanımı

Kondom kullanımı erken boşalmayı önlemektedir ancak çiftlerin cinsel zevk almalarını da azaltmaktadır. Erken boşalma sorununu çözme noktasında başvurulması gereken geçici bir çözümdür. Ancak birçok çift erken boşalmaktansa kondomla sevişmeyi tercih etmektedir. Bu durum zamanla alışkanlıklarda değişmelere de neden olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Erkekler Sevişirken Nelerden Hoşlanır?

İlaç kullanımı

Genel olarak halk arasında geciktirici olarak adlandırılan bu ilaçlar bazı çiftleri oldukça memnun etmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken şey doktor gözetiminde ilacın kullanılması ve lisanslı ürünlerin tercih edilmesidir. Bu ilaçların dezavantajlı tarafı erkeğin cinsel hassasiyetini zayıflatmasıdır. Hâlbuki erken boşalma sorunu çözülmek istendiğinde eşlerin her ikisinin de mutluluğu gözetilmelidir.

Orgazm öncesi mola verme

Erkek ve kadın deneyimleri sonucu erkeğin orgazm anını kestirebilirler. Böylece boşalma öncesinde küçük molalar vererek boşalmayı geciktirebilirler. Bu yöntemin ismi dur-devam et yöntemidir.

Sevişme mekânını değiştirme

Çok uzun süre aynı yerde cinsel birliktelik yaşamak seks hayatını sıradanlaştırabilir hatta bunun da ötesinde otomatikleştirebilir. Bu durumda boşalma da otomatik bir hal alır. Çiftler yer değiştirmekle bu monotonluğu kırmaya çalışır. Hatta uzmanlar evin her yeri sevişme alanı olabilir önerisini çiftlere sunmaktadır.

Pozisyon değiştirme

Seks sırasında erkeğin birkaç defa pozisyon değiştirmesi erken boşalmayı geciktirecektir. Pozisyon zenginliği yaratıldığı için cinsel isteğin azalması gibi bir sıkıntı da olmayacaktır. Pozisyon değişikliği çok fazla olursa eşlerden birisinin hevesini kırabilir. Bu nedenle çok sayıda egzersizle en mükemmel sonuçlara ulaşılmaya çalışılmalıdır.

Aceleci olmamak

Erkek, cinsellikte amacın boşalmak olmadığını bilmelidir. Amaç mümkün olduğu kadar uzun ve nitelikli zevk almaktır. Yine bu amaçla doğrudan ilişkili olan bir diğer önemli husus sevgilisine mümkün olduğu kadar uzun süre zevk yaşatmaktır.

 

 

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir