Erken Boşalıyorum Ne Yapmalıyım? Bu Yanıtlar Size Yol Gösterecek!

Erken boşalma sorununun çözüm yolları

Erken boşalma erkeklerin en az yüzde 40’ının yaşamları boyunca en az bir defa yüzleşmek zorunda kaldıkları ciddi bir cinsel sağlık sorunudur. Seks yaşamını olumsuz yönde etkileyen ve erkeğin özgüven kaybı yaşamasına neden olan bu sorun aslında kolay tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır.

Bu yazımızda erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin deneyip olumlu sonuçlar alabilecekleri metotlar hakkında bilgiler vereceğiz ve yazımızın sonunda da önemli bir tavsiyede bulunacağız.

İşte erken boşalma sorunundan kurtulmak için denenebilecek 9 çözüm yolu:

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım 1

Masters- Johnson tekniğini deneyebilirsin

Master- Johnson tekniğinde erkek tam boşalacağı sırada baş ve orta parmakları ile penisin alt kısmını hafifçe sıkar. Bu durumda kaslar geriye çekilir ve boşalma gerçekleşmez.

Bu taktikte sıkılacak bölgenin dikkatlice belirlenmesi gerekir. Eğer yanlış bir yere baskı uygulanırsa kimi sağlık sorunlarına sebebiyet verilebilir.

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım 2

Nefes kontrolü ile erken boşalmayı önleyebilirsin

Kadının erkeğe yardımcı olmasıyla uygulanabilecek bir taktiktir. Burada kadın erkeğin nefes sıklığına bakarak erkeğin boşalmaya yaklaşıp yaklaşmadığını tespit eder. Erkeğin soluk alışverişi belli bir aşamaya gelince de geri çekilir.

Bu taktikte inisiyatif tamamen kadında olduğu için pek çok erkeğin kendisini ruhsal yönden rahat hissetmemesine neden olmaktadır.

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım 3

Erken boşalmayı geciktiren haplar kullanabilirsin

Erken boşalma hapları olarak bilinen bu ilaçlar aslına anti-depresan haplarıdır. Anti-depresan ilaçları kişiyi bedenen gevşetir ve cinsel performansı düşürür. Cinsel gücü azalan erkek geç boşalır. Ancak bu durum erkeğin seks sırasında “pasif” kalmasına neden olur.

Erken boşalmayı önlemek için hap kullanmak bir çözüm olsa da seksten duyulan hazzı en aza indirdiği için uzmanlar tarafından pek tavsiye edilmemektedir.

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım 4

Dur ve devam et taktiği ile erken boşalmanın önüne geçebilirsin

Erkek belli bir vuruş sayısına ulaşınca bir müddet durur. Ardından tekrar harekete geçer. Mesela 80 saniye vuruş yapıp 40 saniye dinlenmek gibi.

Bu taktikte erkek kendi yapısına uygun zaman çizelgesini kendisi çıkarmalıdır. Önemli olan boşalmak üzere iken ara vermektir. Zamanı tam olarak tespit etmek çoğu zaman mümkün olmadığı için erkeğe kendi içinde sayarak ya da tahmini bir süre tayin ederek bu taktiği uygulaması önerilmektedir.

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım 5

Prezervatif kullanabilirsin

Kondom kullanımı erken boşalmayı kısmen önlemektedir. Çünkü prezervatif hem deri hassasiyetini azaltır hem de penisteki damarları sıkarak sıvıların akışını engeller.

Prezervatif kullanımının cinsellikten alınan zevki azalttığı hesaba katılarak uygun prezervatif modellerinin seçilmesine dikkat edilmelidir.

İlginizi Çekebilir: Erkekleri Etkileyen Sözler

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım 6

Penis kaslarını güçlendirmek için sıkma-gevşetme egzersizleri yapabilirsin

Sabah ve akşam iki seans halinde penis kaslarını güçlendirme egzersizi yapılabilir. Bu egzersizler sıkma-gevşetme şeklinde yapılır.

Bu egzersizde asıl amaç mümkün olduğu kadar uzun süre penisi diri tutmayı öğrenmektir. Kişi penisin maksimum sertliğe ulaştığını anladığı anda bir süre egzersize ara verir. Ancak penis düşmeye başlarsa tekrar canlandırma çalışmalarına başlamalıdır.

Bu uygulama kesinlikle mastürbasyon ile karıştırılmamalıdır. Burada amaç boşalmadan uzun süre kalabilmeyi öğrenmektir. Mastürbasyonun amacı ise kişinin kısa sürede orgazma ulaşmasını sağlamaktır. Ayrıca mastürbasyonun erken boşalmada bir tedavi metodu olmadığı aksine erken boşalmanın sebeplerinden biri olduğu unutulmamalıdır.

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım 7

Daha çok seks deneyimi yaşayarak erken boşalmayı önleyebilirsin

Seks, kesinlikle bir beceri işidir. Bisiklet sürmek, bilgisayarda on parmak yazı yazmak veya hızlı okuma tekniğini bilmek gibi seks yeteneği de bir beceridir. Tüm becerilerde olduğu gibi cinsel beceride de antrenmanlı olmak başarının önemli koşullarından biridir.

Bir erkek ne kadar sık seks yaparsa erken boşalma sorunundan o kadar hızlı kurtulur. Erken boşalma sorununu yaşayan bazı erkekler cinsel birleşmelerden özellikle kaçınmaktadır. Bu tavır kesinlikle yanlıştır. Çünkü önemli olan sorunla yüzleşmek ve pratik yapa yapa sorunun üstesinden gelmektir.

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım 8

Geciktirici kremler kullanabilirsiniz

Her eczanede kolaylıkla bulunabilen geciktirici kremler de erken boşalma için bir çözüm yolu olabilir. Ancak bu kremler penis üzerinde kalın bir yağ tabakasının oluşmasına neden olmaktadır. Bu durum da pek çok kadın için hoş olmayan bir seks deneyimine neden olmaktadır.

Ayrıca geciktirici krem kullanan erkeklerin özellikle güvenilir ürünler seçmeye dikkat etmeleri gerekmektedir. Çünkü sağlık standartlarına uymadan üretilen bazı kremler ciddi cilt sorunlarına neden olabilmektedir.

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım 9

Psiko-terapi metodu ile erken boşalmadan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz

Günümüzde en yaygın biçimde tercih edilen erken boşalma tedavisidir. Ayrıca en az riskli olan ve en başarılı sonuçların alındığı metot da psiko-terapi yoluyla erken boşalmayı tedavi etme uygulamasıdır.

Yapılan araştırmalarda erken boşalmanın en büyük sebebinin psikolojik rahatsızlıklar olduğu orta çıkmıştır. Sorunun çıkış nedeni psikolojik durumlar olunca çözüm yolu da psikolojik olmaktadır.

Psiko-terapi ile erken boşalma tedavisi yaklaşık 3 hafta sürmektedir. Her hafta iki seans düzenlenmekte ve erkek 6 görüşme sonrasında bu sıkıntıdan kesin biçimde kurtulmaktadır.

Özgüven sahibi olmak mı istiyorsunuz; öyleyse Özgüvenin Temel Dinamikleri Seti ile bir şans verin kendinize. Aşağıda okuyacağınız yorumlar, hakikaten dikkate şayan.

Buraya tıklayıp Özgüvenin Temel Dinamikleri Seti'ni indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir