Erkeklerin Hoşuna Giden Sözler Sizin de Hoşunuza Gidecek!

Erkeklerin hoşuna giden sözlere dair enteresan açıklamalar

Erkekler duydukları sözcüklere kadınlardan çok daha farklı ve büyük anlamlar yüklerler. Kadınlar için önemsiz görünen bir konuşma erkeklerin duygu ve düşüncelerini derinden etkileyebilir. İşte bu nedenle erkeğin kalbini kazanmak isteyen bir kadın mutlaka erkeklerin hoşuna giden sözler hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

  • Bu yazımızda erkeklerin hoşuna giden sözler üzerine 15 ilginç taktiğe yer vereceğiz. Sosyal iletişim uzmanlarının görüşleri doğrultusunda derlenen bu taktikleri uygulayan kadınlar erkekleri çok daha hızlı biçimde etkileyebileceklerdir.

İşte erkeklerin hoşuna giden sözler hakkında birbirinden etkili 15 ilginç taktik

Erkeği sosyal ortamda övmek

Aile ve arkadaş çevresinde fırsat buldukça erkeği öven sözler söyleyin. Bu durum erkeğin kendisini çok iyi hissetmesini sağlayacaktır.

Abartıya kaçmadan erkeğin tanıdıkları önünde övülmesi onun özgüvenini arttıracak ve size çok özel duygular beslemesini sağlayacaktır.

“Deneyimli erkek” vurgusu yapmak

Karşınızdaki erkek size göre her konuda çok daha deneyimsiz ve bilgisiz olabilir. Ancak siz ona çok tecrübeli ve bilgili biriymiş gibi davranmalısınız.

Sık sık erkeğin tecrübeli biri olduğunu ifade edin ve erkeğin hayat deneyimlerinin sizin de “bir şeyler öğrenmenize yardımcı olduğunu” söyleyin. Erkekler kadınlardan “deneyimli olduklarına dair sözler” duyduklarında fazlasıyla mutlu olurlar.

Seni can kulağıyla dinliyorum

Erkeği dikkatlice dinlediğinizi ifade eden onaylama sözlerini kullanın. Konuşması içinde anlamadığınız noktalar varsa bunları açıklığa kavuşturması için kısa sorular sorun. Bu tarzda davrandığınızda erkek kendisine değer verildiğini ve can kulağı ile dinlendiğini anlayacaktır.

Eğer erkeğin söylediği bazı sözleri hafızanızda tutar ve aradan bir süre geçtikten sonra bunları yeniden erkeğe hatırlatırsanız erkek “sizin onu devamlı düşündüğünüz yorumunu” yapacaktır. Erkekler söyledikleri sözleri unutmayan kadınlardan müthiş derecede etkilenmektedir.

Dış görünüşüne yönelik övgü sözcükleri

Erkekler de tıpkı kadınlar gibi dış görünüşlerine yönelik yapılan övgülerden etkilenirler.

Ancak erkeklerin dış görünüşleri konusunda kadınlardan farklı olarak gerçekçi düşündüklerini bilmek gerekir. Yani bir erkek ne kadar yakışıklı, ne kadar uzun boylu, ne kadar kilolu olduğunu çok iyi bilmektedir. İşte bu nedenle de erkeğe yönelik övgü sözcükleri söylendiğinde sadece erkeğin olumlu tarafları öne çıkarılmalı kusurlu tarafları hiç dile getirememelidir.

Erkeğin sizin için yaptıklarını görüp takdir edin

Erkeğin sizin için yaptığı her çaba için takdir edici sözler söyleyin. Bir iki kelimelik kısa teşekkür ifadelerinin erkekler için çok büyük önem taşıdığını asla unutmayın.

Gidilen mekanların güzelliği, alınan hediyelerin kıymeti, söylenen sözlerin anlamı gibi akla gelebilecek her konuda erkeğin yaptıklarını görün ve onu takdir edin. Erkeğin yaptıklarını takdir edersiniz erkek size karşı daha iyisini yapmak için kendisinde güç bulacaktır.

Argodan hoşlanırlar

Erkeklerin hoşuna giden sözler içinde argo ifadeler çok özel bir yer tutar. Çünkü argo sözler bir anda insanların çok farklı duygularına hitap edecek güce sahiptir. Özellikle cinsel çağrışımı güçlü argo ifadeler erkeği hızlı biçimde etkilemektedir.

Ancak bilinmelidir ki argo ifadeleri erkekle yalnız bir ortamda kullanmak her zaman daha doğrudur. Çünkü erkekler hoşlandıkları kadınların sosyal ortamda argo konuşmalarından genellikle rahatsız olmaktadır.

Erkeğe fikir danışmanın gücü

Bazen karar almadan önce erkeğin fikrini sormak ve onun önerileri doğrultusunda harekete geçmek erkekleri derinden etkilemektedir.

  • Ancak her konuda erkeğe fikir danışmak bir süre sonra tehlikeli bir hal alabilir. Çünkü erkeklerin büyük bir kısmı “fikir alışverişi” ile “birisini yönetme” arasındaki farkı maalesef anlayamamaktadır. Yani kendisine fikir danışan kadının bağımsız bir birey olduğu ve kendi başına kararlar alabileceği gerçeğini göz ardı etmektedir.

Erkeğe fikir danışmanın erkekleri mutlu ettiğini bilmek ancak bu taktiği çok sık uygulamamak yerinde olacaktır.

İlgili Yazı: Gerçek Aşk ile Alakalı Muhteşem İpuçları Öğrenmeye Hazır mısın?

Yatakta güçlü ve yetenekli olduğunu söyleyin

Sevişme sırasında kısa ifadelerle erkeğin “bu işi” gerçekten iyi bildiğini söyleyin. Eğer yatakta erkeğe süper olduğunu ve harika iş çıkardığını söylerseniz bu sözleriniz onu çok fazla motive edecektir.

Sevişme bittikten sonra yaşadıklarınızın güzel olduğunu söyleyip tatmin olduğunuza dair birkaç ifade kullanırsanız erkeği çok fazla mutlu edersiniz.

Bana güven veriyorsun…

Erkekler içgüdüsel olarak birlikte oldukları kadınları koruma eğilimi taşırlar. Erkek kadını korumayı ve onu her türlü tehlikeden uzak tutmayı kendisine görev bilir.

Erkeklerin bu düşüncesini yoğun duygular hissetmesini sağlamak üzere kullanmak mümkündür. Eğer kadın erkeğin yanında kendisini güvende hissettiğini ifade ederse bu durum erkeğin çok hoşuna gidecektir. Çünkü erkekler koruyucu rollerini yerine getirdiklerini anladıklarında kendilerini “yaşanan aşkın bir parçası” olarak görürler.

Geleceği görme gücüne hayranım!

Erkekler gelecekle ilgili doğru tahminler yaptıklarına inanırlar. Bu konuda kendileri ile tartışan insanlara sert tepkilerle karşılık verirler.

  • Aslında gelecekle ilgili fikir yürütürken erkekler kadınlardan daha duygusal bir yaklaşım sergilerler ve çoğu zaman da yanlış kararlar verirler.

Ancak erkeğin mutlu olmasını istiyorsanız bu gerçeğin farkında olun ve basit meselelerde erkeğin gelecekle ilgili tahminlerinin doğru olduğunu belirterek onun mutlu olmasını sağlayın. Fakat ciddi meseleler söz konusu ise inisiyatifi tamamen erkeğe bırakmayın ve kadın zekasının çok daha isabetli sonuçlara ulaştırdığını göz ardı etmeyin.

Seni kıskanıyorum…

Bir kadın tarafından kıskanıldığını görmek erkeklerin çok hoşuna gider. Çünkü erkekler için kıskanmak bir sevgi işaretidir.

Ancak erkeği kıskandığınızı söylediğinizde onun özgürlüğünü kısıtlamadığınızı ve ona güvendiğinizi de ifade edin. Hem güven hem kıskanma ifade eden sözleri bir arada kullanmanız erkeğin size aşkla bağlanmasını sağlayacaktır.

Seninleyken çok mutluyum

Erkeğe onunla birlikte güzel vakit geçirdiğinizi ve mutluluğu onda bulduğunuzu söyleyin. Bu durum erkeğin de mutlu olmasını sağlayacaktır.

  • Kadınların mutlu olmaları erkeklerin de mutlu olmalarını sağlar. Çünkü erkeklerin mutluluk anlayışları bireysel değildir. Erkekler ancak yakınlarındaki insanlar mutlu olduklarında mutluluğu yakalayabilirler.

Eğer hayatınıza erkekle birlikte devam etmek istiyorsanız sadece “Mutluyum” demeniz yeterlidir. Şayet erkekle aranızdaki ilişkiyi bitirmek istiyorsanız sadece “Mutsuzum” demeniz yeterli olacaktır.

Yetenek övgüsü

Erkeklerin herhangi bir konuda yetenekleri varsa bu yetenekleri öne çıkaran ifadeler kullanın. Çünkü erkekler yetenekleri hakkında olumlu sözler söylemesinden çok hoşlanırlar.

Erkeklerin yetenekleri onların en büyük sermayeleridir. Bir kadın için “güzellik” ne anlam ifade ediyorsa erkek için “yetenek” de o anlama gelir. Bu nedenle her fırsatta erkeğin yeteneklerini övmek ilişkinizin niteliğini her zaman olumlu yönde etkileyecektir.

Sen farklı bir erkeksin…

Erkeklerin farklı olduğunu vurgulamak onların kendileri hakkındaki algısının da değişmesini sağlar.

Erkeğe çok farklı bir karakter olduğunu sıkça vurgulayın ve onu gizemli bir insan olarak tanımlayın. Hatta erkeğe onun gibi farklı bir karakterle birlikte olduğunuz için kendinizi şanslı kabul ettiğinizi ifade edin.

Siz erkeğin farklı ve özel olduğunu söylediğinizde erkek de size herkesten farklı ve özel davranacaktır.

Ona özel hitaplarla seslenin!

Erkeğe kendi ismiyle hitap etmek sosyal ortam içinde en uygun tercih olabilir. Ancak özel yaşamda erkeğe mutlaka duygularınızı ifade eden hitaplarla yaklaşmalısınız.

  • Erkeklerin en belirleyici özelliklerini ifade eden bir kelimelik sıfat kullanmanız erkeğin çok fazla hoşuna gidecektir. Mesela mavi gözlü bir erkeğe “Mavi” kelimesi ile seslenmeniz veya erkek arkadaşınıza özel anlarınızda  “Beyefendi” şekilde hitap etmeniz aranızdaki duygusal yakınlığı artıracaktır.

Tabii seçilecek özel hitabın anılarınızla ve ortak zevklerinizle örtüşmesine dikkat etmenizde fayda vardır.

Erkekler hakkında detaylı bilgiler öğrenmek ve onları kendinize aşık ettirmek istiyorsanız bu tavsiyemize kulak verin!

  • Erkeklerin Gözdesi kitabında erkekleri her yönüyle tanımanızı ve onları kendinize aşık ettirmenizi sağlayacak çok önemli bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • Yatağın Gözdesi adlı harika bir eki de bulunan bu eser ile aşk hayatınız her zamankinden daha renkli ve daha zevkli olacak.

İstediğiniz erkeği, Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi seti sayesinde etki altına alacaksınız. Kanıt mı istiyorsunuz, işte yorumlar:

Buraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti'ni indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir