Erkeklerin Hoşuna Giden Davranışlar 8 Farklı İpucu

Erkeklerin hoşuna giden davranışlar

Erkeklerin hoşuna giden davranışlar nelerdir? Erkekleri gerçekten de yeterince tanıyor musunuz yoksa onlar hakkında sahip olduğunuz bilgiler sadece kişisel deneyimlerinizle mi sınırlı? Onların zevk aldıkları şeyleri biliyor musunuz? Ya nefret ettikleri şeyleri?

Eğer bu sorulara özgüvenle cevap veremiyor ve erkekleri tanıma konusunda bazı eksiklikleriniz olduğunu düşünüyorsanız bu yazımız tam da size göre. Çünkü uzman görüşlerinden faydalanarak harika bir liste hazırladık ve erkeklerin hoşuna giden davranışlar üzerine ilginç detayları bir araya getirdik.

Aktaracağımız bilgilerin erkekleri daha ayrıntılı biçimde tanımanıza yardımcı olacağını ve aşk yaşamınızın renklenmesine katkı sağlayacağını umuyoruz.

İşte erkeklerin beğenilerine dair birbirinden ilginç detaylar

Erkeklerin hoşuna giden davranışlar

Erkekler özel yaşamları ile ilgili mahremiyet ister

Erkekler ile kadınlar arasındaki en önemli fark hiç kuşkusuz ki özel yaşamları hakkında yakın dostlarına bilgi verip vermemeleridir. Kadınlar mutluluklarını ve üzüntülerin yakın dostları ile paylaşma eğilimi gösterir. Çünkü bir kadın mutluluğunu paylaşarak daha da mutlu olur. Kadının üzüntülerini yakın dostları ile paylaşması ise dertlerinin hafiflemesini sağlar.

  • Erkekler ise özel hayatlarında meydana gelen güzel gelişmeleri de kötü olayları da en yakınlarına dahi anlatmayı tercih etmezler. Ketum davranmak yani başkalarına bilgi vermemek erkeklerin hoşuna giden davranışlar içinde özel bir yer tutar.

Eğer bir erkeği tedirgin etmek istemiyorsanız özel hayatınızda yaşadığınız her şeyin sadece ikiniz arasında kaldığını erkeğe inandırmanız gerekir. Yakın dostlarınızla duygularınızı paylaşsanız dahi bundan erkeği haberdar etmemeye dikkat etmelisiniz. Çünkü özel hayatın başkalarının yanında konuşulması erkekler üzerinde kadınların tahmin ettiğinden çok daha kötü etkiler bırakmaktadır.

Onu kendinizle birlikte asla alışverişe çıkarmayın!

Erkekleri kendileri ile birlikte alışverişe götüren bir kadın kesinlikle büyük bir risk almış demektir. Çünkü erkeklerin alışveriş anlayışı sadece “zorunlu ihtiyaçların alınması” şeklindedir. Bu nedenle bir erkek sadece birkaç dakikada bir kıyafet alıp çıkabilir. Hatta kadının yarım günde yapacağı alışverişi erkek yarım saat içinde halledebilir. Yani erkeklerin hoşuna giden davranışlar listesinden alışveriş yapmayı peşinen silebilirsiniz.

Eğer alışveriş sırasında erkek sizinle birlikte olursa bir süre sonra sadece alınan ürünlerin gereksizliği veya pahalılığı gibi ayrıntılara takılmaz. Dönüp dolaşır ve sizi suçlamaya başlar. Kafasında sizinle ilgili olumlu yargılar biter ve sizi “kararsız, savurgan, bencil, saf vb…” gibi pek çok farklı olumsuz tabir ile tanımlamaya başlayabilir.

Alışverişte dikkat etmeniz gereken bir diğer detay ise bir anda çok fazla harcama yapmamanızdır. Çünkü bir günde ödenen paranın miktarı normalden fazla olursa erkeğin canı sıkılabilir. Erkek hiçbir ödeme yapmasa da yani tüm harcamaları siz üstlenseniz bile yine de canı sıkılacaktır. Unutmayın ki erkekler gerçek anlamda cimri kişilerdir. Onlar için ödenen her fazla kuruş bir huzursuzluk sebebidir.

Erkeği mutsuz etmek istemiyorsanız alışverişlerinizi zamana yayarak yapın. Yani ayda bir iki defa yüklü miktarda alışverişler yaparak erkeğin canını sıkacağınıza küçük miktarlarda harcamalar yaparak ayda 10 defa alışveriş yapabilirsiniz.

Erkeklerin hoşuna giden davranışlar ve tertipli olmak

Kadınlar arasında erkeklerin düzensiz ve kirli olduklarına dair yanlış bir düşünce vardır. Bu düşünce toplumda da kabul görmektedir. Buna göre erkekler her zaman ortalığı dağıtan kişilerdir, oysaki kadınlar ortalığı toplayan ve temiz bir ortam kuranlardır.

  • Ancak gerçekte durum hiç de böyle değildir. Erkekler kadınların zannettiğinden çok daha temiz ve düzenlidir. Yapılan geniş katılımlı bir ankette Türkiye’deki erkeklerin yüzde 82’sinin son derece tertipli ve temiz oldukları ortaya çıkmıştır. Düzensiz olarak tanımlanabilecek erkeklerin oranı ise sadece yüzde 18’de kalmaktadır.

Kadınlar erkeklerin düzeni ve temizliği sevdiğini bilerek hareket etmelidir. Erkelerin büyük bir kısmı en rahat yaşam biçiminin düzenli olmaktan geçtiğine inanmaktadır.

Erkeklerin hoşuna giden davranışlar

Yeteneklerinizi ve zekanızı sergilemekten çekinmeyin!

Erkekler yetenekli ve zeki kadınlarla birlikte olmaktan hoşlanır. Erkek, pek çok farklı yeteneği olan ve zekası ile kendisini kabul ettiren kadınlara deyim yerindeyse “hayran olur.” Kadının yeteneklerini ve zekasını gösterdiği her an erkeklerin hoşuna giden davranışlar içinde değerlendirilir.

  • Eğer herhangi bir alanda yetenekleriniz varsa bunları yavaş yavaş sergileyin. Erkek bitmek tükenmek bilemeyen bir hazine ile karşı karşıya olduğunu anlasın.

Zekanızı da tıpkı yetenekleriniz gibi sergileyerek erkeği etkileyebilirsiniz. Ancak zekanın gösterilmesi sırasında daha dikkatli olmak gerekir. Çünkü erkekte olmayan yeteneklerinizi sunmanız zoruna gitmeyecek aksine onu sevindirecektir. Zekanın sunumunda ise erkekle karşı karşıya gelme riskiniz vardır. Eğer erkekle zekalarınızı yarıştırma yanlışlığına düşerseniz büyük bir hata yaparsınız. Çünkü erkek bir kadın ile zekasının karşılaştırılmasından müthiş derecede sıkılmaktadır. Bunun sebebi ise çoğu zaman kadının daha hızlı işleyen bir zekaya sahip olması ve erkeğin ona yetişememesidir.

Pek çok kadın erkeği rencide etmemek için zekası ve yetenekleri konusunda biraz geride durmayı tercih etmektedir. Kadınlar erkeğin “yetersizlik duygusunu” yaşamasını istemediği için böyle bir davranış sergilemektedir. Ancak uzmanlar bu konuda yeteneklerin ve zekanın açıkça gösterilmesini fakat erkekle bu konularda rekabete girilmemesini tavsiye etmektedir.

Yalnızken bana her şeyi söyleyebilirsin ama başkalarının yanında iken…

Erkekle yalnız kaldığınız zaman ona her türlü eleştiriyi yöneltebilirsiniz. Sizi sabırla dinleyecek ve haklı olduğunuz konular varsa hakkınızı teslim edecektir. Ancak başka insanların yanında erkekle tartışmak hiç de akıl kârı değildir. Çünkü sosyal ortam içinde erkekle tartışmak onun gururunun incinmesine neden olacaktır.

  • Erkek sosyal ortam içinde bazen çok aşırı çıkışlar yapabilir, sizin kabul etmeyeceğiniz görüşler ileri sürebilir. Bu durumlarda hemen müdahale etmek yerine bir müddet sabırlı davranın ve uygun vaktin gelmesini bekleyin. Erkekle yalnız kaldığınızda sosyal ortam içinde bir şey demediğinizi ifade ederek kendi görüşlerinizi dile getirin.

Bu şekilde anlayışlı davranmanız halinde erkek yaptığı hatanın hemen farkına varacak ve sizin görüşlerinize uymayı kabul edecektir.

Erkekler alışkanlıklarına saygı duyulsun ister

Erkeklerin bazı garip alışkanlıkları olabilir. Çünkü erkekler için alışkanlıklar yaşamı daha rahat sürdürebilme fırsatı sunmaktadır. Alışkanlıklarına göre davranan erkek adeta “ezbere bir yaşam” sürdürmekte ve çok fazla düşünme gereği duymamaktadır.

Eğer erkeğin garip bir alışkanlığına şahit olursanız hemen sorgulayıcı bir tavır takınmayın. Onun bu davranışının “ona özel” olduğunu kabul ederek anlayışlı olun. Erkeklerin hoşuna giden davranışlar içinde “karşılıklı hoşgörünün” çok özel bir yer tuttuğunu unutmayın.

Erkekler alışkanlıklarını kendi kişiliklerinin bir parçası olarak algılar. Halbuki alışkanlıklar da zaman içinde değişebilir ve bir alışkanlığın yerine başka bir alışkanlık gelebilir. Fakat erkeklerde bu durum geçerli değildir. Erkekler alışkanlıkları söz konusu olduğunda “ben” sözü ile cümlelerine başlar ve davranışlarını kendisinden bir parça olarak yansıtır.

Erkeğin çok olumsuz alışkanlıkları varsa elbette ki onları vakit kaybetmeden değiştirmesi gerekir. Ancak sadece farklı ve garip alışkanlıkları varsa bunlara alışmaya gayret edin. Erkeği olduğu gibi kabul ederseniz erkek de size özel bir gözle bakmayı öğrenecektir. 

Erkeklerin hoşuna giden davranışlar ve cinsellik 

Erkekler için cinsel yaşam çok derin anlamlar taşır. Çünkü onların gözünde cinsellik sadece duygusal ve bedensel bir paylaşım değildir. Onlar yatak odasında yaşananları her şeyden önce “başarı” ölçütü ile değerlendirmektedir.

Bir erkeğin cinsel yaşamda istediği mutluluğu yakalayamaması ciddi özgüven sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde yatak odasında mutlu olabilen bir erkek hayatın tüm alanlarında pozitif bir kişilik ile insanların karşısında çıkar.

Erkeklerin hoşuna giden davranışlar

Erkeği sabırla dinlemeniz çok hoşuna gidecektir

Erkekler kendilerini dinlemesini bilen dostlarına büyük minnet duyarlar ve her başları sıkıştığında içlerini dökmek için onlara koşarlar. Uzmanlar bu konuda “Erkeği sabırla dinlemeyi bilen kadınlar erkeğin kalbine de kolayca sahip olabilir.” demektedir.

Erkekler kendilerini anlatmaya başladıkları anda hemen rolleri değiştirip kendinizden söz etmeyin. Kadınların büyük bir kısmı ne yazık ki bu hataya düşmekte ve erkeğin hevesini kursağında bırakmaktadır. Erkek daha dertlerini anlatmaya başlar başlamaz kadın benzer sorunlarının olduğunu ifade ederek rolleri değiştirir ve uzun uzun kendisinden söz eder. Tabi bu arada içini dökme ihtiyacı duyan erkek çoktan görmezden gelinmiştir.

Böyle bir hataya düşmeyin ve erkek konuşmaya başladığında sabırlı bir dinleyici olmayı bilin. Erkek konuştukça size bağlanacak ve size bağlandıkça da daha fazla konuşacaktır.

Content missing

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir