Erkeklerin Beden Dili Onları Ele Veriyor, Bu Detaylar Kaçmaz!

Erkeklerin beden dili üzerine enteresan tespitler

Erkekler istedikleri kadar kendilerini saklasınlar, onları ele veren şaşmaz bir kaynak var elimizde: Erkeklerin beden dili.

Erkekler beden dillerini kontrol edemezler ve bütün duygu dünyalarını yaptıkları hareketlerle dışa yansıtırlar.

Erkeklerin beden dilini okumayı bilen bir kadın onun hiçbir söz söylemesine gerek kalmadan çok önemli bilgilere ulaşabilir.

Biz de bu yazımızda erkeklerin beden dili üzerine çok önemli detaylara yer vererek okurlarımızı bilgilendirmeye gayret ettik. Umarız aktaracağımız detaylar erkekleri daha iyi tanımanıza yardımcı olur ve aşk yaşamınızın renklenmesine katkı sağlar.

İşte erkeklerin birbirinden ilginç beden dili detayları

Erkeklerin beden dilinde en önemli unsur bakışlardır

Erkekler bir kadından hoşlanıyorsa ona normalden uzun süren bakışlarla bakar. Türk toplumunda sosyal hayatta iki insan arasındaki bakışma süresi ortalama 3 saniye iken hoşlanan bir erkeğin ilgi duyduğu kadına bakma suresi 6-7 saniye kadar sürmektedir.

Ayrıca hoşlanan erkekler kalabalık ortamlarda sevdiği kadını devamlı gözleriyle takip eder. Kadın, erkeğin bakışlarını devamlı üzerinde hisseder. Bu bakış tarzı pek çok kadını rahatsız etse de aslında erkeğin sevgisinden kaynaklanmaktadır ve en büyük nedeni de erkeğin koruma güdüsüdür.

Erkeklerin bir kadını tutkuyla arzuladıklarını gösteren bir diğer bakışma özelliği ise sadece kadının gözlerine odaklanmamaları ve bakışlarını kadının bedeni üzerinde farkında olmadan gezdirmeleridir.

Dirseğini masaya bırakan erkekten korkun!

Erkekle karşılıklı konuştuğunuzda eğer erkek dirseğini masanın üzerine bırakıyorsa dikkatli olmanızda fayda vardır. Çünkü bu hareket erkeğin bir açığınızı bulup size karşı kullanmak için harekete geçtiğini gösterir.

Bu hareketi yapan erkekle karşılaştığınız zaman yapmanız gereken şey ileride başınızı ağrıtacak konuşmalar yapmamanız ve karşınızdaki erkeğe çok fazla güvenmemenizdir.

Erkeklerin yalan konuştuğuna dair bazı beden dili detayları

Kadınların en fazla merak ettiği şeylerden birisi de erkeklerin yalan konuşurken sergiledikleri beden dili detaylarıdır. Uzmanlara göre erkeklerin yalan konuştuğunu gösteren beden dili hareketleri şöyle sıralanabilir:

  • Yalan konuşan erkeklerin büyük bir kısmı elleriyle ağızlarının kapatır veya çenesine dokunur.
  • Erkeklerdeki en yaygın yalan konuşma belirtisi yalan söylenirken ses tonunun değişmesidir. Erkekler yalan konuştuklarında ne kadar çabalarlar da normal ses tonu ile konuşmayı beceremezler.
  • Erkek yalan söylerken bakışlarını sağa sola kaydırarak göz temasından kaçınır. Bazı erkekler ise yalan konuşurken her zamankinden daha donuk bakışlar ile iletişim kurar.
  • Avuç içleri ile ensesini okşamak veya elini ensesine götürmek de yalan konuşma işareti sayılır.

Erkeklerin söyledikleri bir yalanı uzun süre sürdürme yeteneği yoktur. Onlar yalan söyledikten sonra hemen kaçıp kurtulmak isterler. Bu nedenle ya bulundukları ortamı değiştirirler veya farklı bir konuya geçerek rahatlamaya çalışırlar.

Okumak İsteyebilirsiniz: Erkeklerin Hoşuna Giden Sözler

Kravatını veya kemerini düzelten erkek…

En önemli kur yapma davranışlarından biridir. Karşıdaki kadına kendisini kabul ettirmek isteyen erkekler kravatlarını veya kemerlerini düzeltirler.

Bu hareket aynı zamanda önemli bir cinsel arzu göstergesidir. Erkeğin karşımdaki kadın ile birlikte olmak istediğini ifade eder.

Ancak kravatını veya kemerini düzeltmek önemli bir sır saklamak ve bu yüzden rahatsız olmak anlamına da gelir.

Erkeğin kravatını veya kemerini düzeltmesinin tam olarak ne anlama geldiğini tespit etmek için yansıttığı ruh haline dikkat etmek gerekir. Erkeğin bu hareketleri rahat bir şekilde yapması cinsel arzulara işaret sayılırken gergin durumdaki bir erkeğin bu hareketleri yapması ciddi sırlar saklaması anlamındadır.

Eşyalardan medet uman erkek…

Bazen erkekler ellerine aldıkları bir eşyayı kendilerini koruyacak büyülü bir tılsım gibi kabul ederler. Bu eşyayı hiçbir şekilde ellerinden bırakmak istemezler. Çünkü hissettikleri psikolojik gerilimi bu eşyayı devamlı yanlarında bulundurarak hafifletmeye çalışırlar.

Erkeklerin medet oldukları bu eşya bir anahtarlık olabileceği gibi, bir tespih veya bir cep telefonu da olabilir. Erkek bütün dikkatini ve bu arada sizin de dikkatinizi bu eşya üzerinde yoğunlaştırarak sıkıntılarını hafifletmeye çalışır.

Ellerinde bir eşya tutarak hissettikleri gerilimden kurtulmak isteyen erkeklerin büyük ihtimalle “söylemek istedikleri bir şeyi söyleyememekten ötürü” sıkıntıda oldukları belirtilmektedir. Eğer erkeğin söyleyemediği bu şeyler sizinle ilgili ise ona yardımcı olmak ve duygularını açıkça ifade etmesine zemin hazırlamak büyük önem taşımaktadır.

Karşımdaki erkek sahte gülücüklerle beni kandırıyor mu?

Erkekler gülümsemeleri ile kadınları derinden etkiler ve onların duygularına yön verir. Ancak erkeğin her gülümsemesi samimi duyguların belirtisi kabul edilmemelidir. Çünkü bazı erkekler gülümsemelerini silah gibi kullanarak kadınları etkileme yolunu tercih eder. Aslında bu erkekler içlerinden geldiği gibi gülmemekte, sadece rol yapmaktadır.

  • Peki ama bir erkeğin sahte gülücüklerle mi güldüğü yoksa rol mü yaptığı nasıl anlaşılır?

Gülümseme sırasında erkeğin göz çevresine bakın. Eğer göz halkaları çevresinde büzülmeler ve kırışıklıklar oluyorsa karşınızdaki erkek samimi biçimde gülüyordur. Şayet erkek gülümsediğinde sadece ağız kısmında hareketlenme varsa ve göz halkaları çevresi donuk kalıyorsa erkek kesinlikle sizi sahte gülücükleri ile kandırmaya çalışıyordur.

İstediğiniz erkeği, Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi seti sayesinde etki altına alacaksınız. Kanıt mı istiyorsunuz, işte yorumlar:

Buraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti'ni indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir