Erkekleri Anlama Yolunda İşinize Yarayacak Önemli İpuçları

Kendilerini dinleyen kadınlara aşık olurlar

Erkekler kendilerini can kulağıyla dinleyen kadınlardan çok fazla etkilenmektedir. Çünkü erkek için birisi tarafından dinlenmek “önemsenmek” demektir.

Erkekler en zor zamanlarında soluğu hemen kendilerini dinleyen kadınların yanında alırlar. Erkekler konuşup işlerini döktükçe iç gerilimden kurtulup mutlu olurlar.

Kıskaç kadınlar gözlerinden düşer

Erkeklerin kadına yakıştırmadığı en olumsuz duygulardan biri de “kıskançlık”tır.

Bir kadın kendisini kıskanan erkek için “Demek ki seviyor.” yargısını benimser. Yani pek çok kadın için kıskanılmak güzel bir duygudur.

Ancak erkeklerin gözünde kıskanan kadın “zayıf karakterli ve psikolojisi bozuk” kabul edilir. Bu nedenle bir kadın erkeği ne kadar kıskanıyorsa kıskansın bu duygusunu yansıtmamaya gayret etmelidir.

Başka kadınlara gözleri kayar

Erkekler aşk hayatında en mutlu oldukları dönemlerde bile başka kadınlara bakmadan edemezler. Bu durum kadınların canını sıksa da maalesef gerçek budur.

Erkek güzel ve çekici bir kadın gördüğünde bakışlarını o tarafa çevirmekten kendisini alamaz. Bazen her şeyi unutarak uzun uzun kendisini gördüğü manzaranın güzelliğine teslim eder.

Erkeklerin bu özelliğinin aldatma belirtisi olmadığını bilmek ve bu eğilimi doğal karşılamak gerekir. Tabii söz konusu bu davranışlar rahatsız edici boyutlara ulaştığında müdahale etmek zorunlu olmaktadır.

Bakımlı kadınları kıskanırlar ama…

Erkekler birlikte oldukları kadının bakımlı ve şık olmasından gizli bir gurur duyarlar.

Kadınlar çok fazla süslenip ilgi çekici tarzda giyindiğinde erkekler rahatsız olduklarını dile getirmek maksadıyla bir süre mırın kırın ederler.

Ancak erkeklerin bu karşı çıkışlarına aldırmamak gerekir. Çünkü yapılan bir araştırmada erkeklerin yüzde 82’sinin yanlarındaki kadının güzelliğinden gurur duyduğu ortaya çıkmıştır.

Uzak akrabaları sadece “uzaktan” severler

Erkekler uzak akrabaları ile irtibat halinde olmayı severler ancak onları özel hayatlarına dahil etmemeye gayret ederler.

Birlikte oldukları kadının akrabalarına da böyle davranırlar. Yani erkekler aşık oldukları kadının aile bireylerini ve birkaç arkadaşını kolayca benimseyebilirler. Fakat iş uzak akrabalara gelince erkek kadının da kendisi gibi mesafeli davranmasını istemektedir.

Okumak İsteyebilirsiniz: Erkekler Neden Bu Kadar Öküz?

Daha çabuk aşık olurlar

“İlk görüşte aşk” denilen özel duygunun kadınlara has olduğu düşünülse de aslında erkekler kadınlardan çok daha hızlı aşık olmaktadır.

Erkek bedenindeki hormonlar daha hızlı salgılanır ve zihinsel kodlar beyne daha hızlı ulaştırılır. Sonuç ise kadına göre “kendisini çok da hızlı biçimde aşka kaptırmak” olmaktadır.

Çok daha kolay kandırılırlar

Erkeklerin zihinsel yapısı karmaşık problemleri çözme ve çok boyutlu düşünme konusunda kadınlar kadar gelişmemiştir. Bu yüzden erkekler çok daha kolay kandırılabilmektedir.

Ticari hayatta ve özel ilişkilerde erkeklerin sık sık yanlış kararlar vermelerinin sebebi de bu “kestirmeci zihin yapıları”dır.

Uzmanlar erkekle aşk yaşamaya başlayan kadınlara boşuna “Erkeğine sahip çık!” öğüdünü vermemektedir. Çünkü gerçekten de erkek her zaman sahip çıkılmaya muhtaçtır.

Dış görünüşleri ile ilgili olumsuz yargılardan etkilenirler

Erkekler dış görünüşleriyle ilgili olumsuz sözler söylendiğinde kadınlar gibi ciddi biçimde etkilenirler.

Erkeğin şişman olduğu, saçlarının döküldüğü, boyunun kısa olduğu, burnunun büyüklüğü, dişlerinin çirkinliği gibi olumsuz bir ifade söylendiğinde erkek müthiş bir rahatsızlık duymaktadır.

Pek çok erkek dış görünüşü ile ilgili olumsuz yargılarda bulunan kişilerle tüm bağlarını koparmaya çalışır ve mümkünse bir daha o şahısla bir araya gelmemeye gayret eder.

İktidar mücadelesinden nefret ederler

Kadınlar birlikte oldukları erkeklerle “Kimin dediği olacak?” tarzında anlamsız mücadelelere girmektedir.

Sosyal ortamda iktidara ve güce çok fazla önem veren erkek özel hayatı söz konusu olduğunda böyle mücadelelere girişmekten nefret eder. Çünkü erkekler sevdikleri insanlarla rekabete girmek yerine hayatı paylaşmak isterler.

Kesinlikle zannedilenden daha temiz ve düzenlidirler

Bazı platformlarda erkeklerin pasaklı ve kirli olduklarına dair çeşitli görüşler dile getirilmektedir. Bu ifadeler kesinlikle doğru değildir.

Erkekler hem kişisel bakımları hem de yaşam düzenleri bakımından kadınların tahmin ettiğinden çok daha temiz ve tertiplidir.

Bir erkekle yaşamaya başlayan kadın bu gerçeğin kısa sürede farkına varmakta hatta çoğu zaman erkeğin kendisinden daha temiz olduğunu görüp şaşkınlık duymaktadır.

Kadının sosyal ortamda pot kırmaması için dua ederler

Erkekler için birlikte oldukları kadın yerine göre ya bir gurur vesilesi ya da bir korku kaynağıdır.

Erkek birlikte olduğu kadının gittikleri sosyal ortamlarda kendisini zor durumda bırakmamasını ister. Eğer kadın erkeğin ailesi ve arkadaşlarının yanında onu zor durumda bırakacak bir cümle söylerse erkeğin canı müthiş derecede sıkılacaktır. Aynı şekilde kadının böyle ortamlarda tutarlı davranması erkek için övünç kaynağı olacaktır.

Hepsi ana kuzusudur

Erkeklerin hepsi annelerine çok güçlü bağlarla bağlıdır. Erkeklerin annelerine duydukları sevgi asla sorgulanamayacak güçlü temellere dayanmaktadır.

Erkekle birlikte olan bir kadın erkeğin “en sevdiği kadın” olmak istiyorsa erkeğin annesiyle asla bir rekabete girmemeli ve erkeklerin tüm yaşamları boyunca “8 yaşındaki erkek çocuğu rolünü” aşamadıklarını bilmelidir.

İstediğiniz erkeği, Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi seti sayesinde etki altına alacaksınız. Kanıt mı istiyorsunuz, işte yorumlar:

Buraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti'ni indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir