Erkekler Neden Terk Eder, Bu Detaylar İlişkinizi Kurtaracak!

Erkek karşısında kendisini dinleyen bir kadın görmediğinde terk eder

Erkek, kadını güvenli bir liman olarak görmek ister. İçini dökebileceği, sıkıntılarını paylaşabileceği, başını dizlerine koyup huzur bulabileceği bir kadın… ve hepsinden de önemlisi konuşurken kendisini gerçekten dinleyen bir kadın…

Erkekler yalnız insanlardır. Günlük hayatta onlarca arkadaşları olmasına rağmen erkekler genellikle sadık bir dosttan mahrumdur.

Eğer kadın erkek için güvenilir bir liman olmayı bilir ve gerçek bir dinleyici olmayı başarırsa ilişkisini kalıcı kılabilir. Ancak erkek daha ağzını açmadan erkeğin dertlerini bir kenara atıp kendisi konuşmaya başlıyorsa ya da erkekle hiç iletişim kurmuyorsa bilmelidir ki erkek kısa bir süre sonra güvenli bir liman aramaya başlayacaktır.

Erkekler renkli bir cinsel hayat yaşamadıklarında terk ederler

Kadınlar cinsel yaşamı hayatın güzelliklerinden biri olarak algılarlar. Buna karşın erkekler için cinsellik hayatın güzelliklerinden biri olarak değil hayatın olmazsa olmazlarından biri olarak kabul edilir. Kadının cinselliğe atfettiği önem ile erkeğin yüklediği anlam birbirinden çok farklıdır.

Ömrü boyunca bir defa dahi orgazm olamadığı halde eşini terk etmeyen sayısız kadın vardır. Halbuki erkekler cinsel yönden tatmin olamadıkları an değişik arayışlara girerler. Eğer erkeğin cinsel hayatı arzuladığı gibi değilse erkek ya terk etme eğilimi gösterecek ya da eşini aldatmanın yollarını arayacaktır.

Erkeğin özgürlüğünü elinden alırsanız sizi terk edecektir

Erkekler özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Onlardaki özgürlük anlayışı kadının tahmin ettiğinden çok daha güçlü yaptırımlara sahiptir.

Eğer erkeğin özgürlüğüne bir saldırı olduğu hissi uyanırsa erkek hemen savunmaya geçecek ve kendisini kısıtlayan varlığa düşman olacaktır.

Erkeklerin bu özelliğini bilen bazı zeki kadınlar erkekleri tamamen özgür bırakırlar. Erkeğin tercihlerine asla müdahale etmezler. Ancak erkeğe hissettirmeden onu ciddi biçimde göz hapsinde tutarlar.

Çünkü erkeklerin dışarıdan bir müdahale ile baskı altına alınmaları ya saldırganlığa ya da kaçmaya neden olacaktır. Böylesi durumlarda erkek Aşk mevzusunda genellikle kaçmayı yani terk etmeyi seçmektedir

İlginizi Çekebilir: Seven Erkek Nasıl Davranır, 10 Yol Gösterici Belirti

Erkekler kendilerine yetişemeyen kadınları terk ederler

Erkek birlikte olduğu kadının kendisinden geride kaldığını hissettiğinde onu beklemez aksine terk eder.

Her ne kadar koruma güdüsüyle hareket edip kadını koruyup kullandıklarını göstermeye çalışsalar da aslında erkekler sadık birer yol arkadaşı değillerdir.

Eğer bir erkek hayat yolculuğunda yanındaki kadının bilgi, dış görünüş ve sağlık özellikleri yönüyle kendisine yakışmadığını hissederse ya kadını kendi hayatından uzaklaştıracak ya da kendisi kadından uzaklaşarak yeni bir hayatın kapılarını aralayacaktır.

Bir kadın erkeğin her zaman kendisinin yanında olacağı hissine asla kapılmamalıdır. Aksine erkeğin her an kendisini bırakabilecek bir potansiyele sahip olduğunu devamlı hatırlamalıdır.

Kadın devamlı arzulanan bir birey olmak istiyorsa kendisini her anlamda yetiştirilmelidir. Ayrıca sosyal hayattan kopmamalı ve kendisini hayatın akışına bırakmamalıdır. Kilolarına dikkat etmeli, sağlığını asla ihmal etmemelidir.

Erkek üçüncü şahısların telkinlerine açık olduğu için terk eder

Erkekler başka insanların sözlerine çok fazla değer verir. Bazen kendi iradelerini bir tarafa bırakırlar ve arkadaşlarının dediğini aynen uygularlar. Özgürlüğüne aşırı derecede bağlı olan erkeğin bazen tamamen teslimiyetçi davranıp her türlü yönlendirmeye açık olması gerçekten ilginç bir durumdur.

Eğer erkeğin arkadaş çevresi ve ailesi kadını benimsememişse erkek gerçekten çok sıkıntılı bir süreç yaşayacaktır. Çünkü tüm erkekler için sevgilileri birer sosyal göstergedir. Sevgilileri kendilerine yakıştırılırsa bundan gurur duyarlar ancak tersi durum gerçekleşir ve erkeğin çevresindekiler erkeği yanlış yönde motive ederlerse erkek bu ilişkinin kendisine yakışmayacağını düşünecek ve belki de ayrılmanın yollarını arayacaktır.

Erkeğe bu şekilde olumsuz telkinlerde bulunan kişi çoğu zaman erkeğin annesi ya da kardeşleri gibi birinci dereceden akrabalardır. Bu nedenle bir kadın her şeyden önce erkeğin sosyal çevresini de etkilemenin yollarını arayıp bulmalıdır.

Erkek anlaşılmadığı için terk eder

Erkeğin ruhu kadının tahmin ettiğinden çok farklı bir yapıya sahiptir.

Kadınların düştüğü en büyük hatalardan birisi de erkekleri anlamak için empati yapmalarıdır. Halbuki bir kadının kendisini erkeğin yerine koyup onun neler düşündüğünü tahmin etmesi neredeyse imkânsızdır. Çünkü kadın ile erkeğin hayata bakış açıları tamamen farklıdır.

Erkekler birlikte oldukları kadının kendisini bir türlü anlamadığını ifade ederek terk etmenin haklı gerekçelerini bulmaya çalışır. Aslında çoğu zaman da erkek bu şikayetinde haklıdır. Çünkü karşısında kendisini anlamayan ve başka bir gezegendenmiş gibi konuşan bir kadın vardır. Oysa erkek sevdiği kadın tarafından anlaşılmak ister.

Hatta erkek sözlere dahi ihtiyaç duyulmadan sadece bakışlar vasıtasıyla kadınla anlaşmayı arzular. Tabii ideal bir nokta olsa da bu tarzda bir diyalogu yakalamak elbette ki güçtür. Ancak hiç olmazsa erkek anlaşıldığını hissetmelidir.

Artık aşk hayatınız düzene girecek, bunun için En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın inanılmaz potansiyelini siz de hak ediyorsunuz. Aşağıda okuyacağınız yorumlar, yaşamınıza anlam katacak.

Buraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir