Erkekler Neden Bu Kadar Öküz, 7 Beyin Yakan Cevap

Çünkü bize karşı “yenilmek”ten ders çıkarmazlar

Erkekler bir kadınla asla rekabete girilmeyeceğini bir türlü öğrenemediler. Ancak bizi ikna edebilirler. Eğer bir erkek bizimle kafa kafaya mücadeleye girişirse sonu kesinlikle “ağır bir yenilgi” olur.

Fakat öküzlük şu ki bir erkek hayatı boyunca defalarca yenilgi yaşadığı halde yine de ömrü boyunca kadınla “mücadelelere girişmekten” vazgeçmez.

Çünkü hayat karşısında “acemi” olduklarını asla kabul etmezler

Erkekler her zaman kadınlara göre daha “deneyimli” olduklarını düşünürler. Erkekler yaşam deneyimi bakımından kadından daha fazla “görüp geçirdiklerini zannederler.”

Gerçekten de erkekler kadınlara göre daha fazla seyahat ederler ve daha çok insanla diyaloga girerler. İş dünyasında yoğun olarak erkek hakimiyeti vardır. Dünyadaki savaşlarda birbirlerini öldürenler erkeklerdir. Cinayet, gasp, tecavüz gibi suçların neredeyse tamamına yakınını erkekler işler.

Ancak bu onların hayat karşısında daha tecrübeli oldukları anlamına gelmez. Erkekler bol seyahat etmelerine rağmen gezilen yerleri “görmezler.”Pek çok insanla iletişim kursalar bile içlerini dökebilecekleri “bir dosttan mahrumdurlar.”

Kısacası erkek, kendisini “deneyimli” zanneden bir “hayat acemisi”dir ve bu da öküzlüğün ta kendisidir.

Çünkü sadece bedenleri ile sevişirler

Erkekler sevişmenin sadece bedensel olmadığını insanların ruhlarıyla da sevişmeleri gerektiğini bir türlü anlamamaktadır.

Seks konusunda “güçlü” olduklarını ispatlama telaşına düşerler ve yatakta “başarısız” olmaktan ödleri kopar. Bu yüzden de herhangi bir “iş” yapar gibi sevişirler. Halbuki cinsellik bir iş değiş bir “hobi”dir ve görev gibi yapılmaz.

Kadınların zevk noktalarının neler olduğu ile uğraşan erkekler asıl dokunulması gereken yerin “kadının kalbi” olması gerektiğini anlamadıkları müddetçe öküzlükten kurtulamazlar.

İlginizi Çekebilir: Erkeklerin Hoşuna Giden Sözler

Çünkü çiçek olmak için değil odun olmak için yaratılmışlardır

Erkekler daha küçüklüklerinden beri kaba ve hoyrat yetiştirilmişlerdir. “Kahramanlık” ve “cesaret” gibi erdemler bile erkeklerin elinde çirkin bir silaha dönüşmüştür.

Erkek, kendi gücünün farkına varır varmaz bu kaba yüzünü göstermeye başlar. Erkeğin hayatında bir Allah’ın kulu da çıkıp ona “kibarlığı” öğretmez.

İş yine dönüp dolaşıp yine kadına kalır. Gerçi öküzü bir “beyefendi” yapmak pek kolay değildir ama yine de denemekte fayda vardır.

Çünkü onlar “başka zamanlar”ın insanıdırlar

Erkekler ya geçmişin pembe anılarına takılıp kalmışlardır ya da geleceğin hayalleri ile şimdiyi kaçırmaktadır. Yani erkek her zaman “şimdiki yaşamı” kaçırmaktadır.

Halbuki yaşam içinde bulunulan anı dolu dolu yaşayarak anlamlı hale getirilebilir.

Ne geçmişin mutlu anılarına sığınmak ne de gelecekle ilgili soyut hayallere kapılmak gerekir. Hayat, “şimdi” ve “burası”dır. O halde yüzlerce yıl önce söylenmiş altın öğüdü tekrarlamakta fayda var: “İçinde bulunduğun anı yaşa!”

Ama gel de bu çok değerli yaşam felsefesini erkeğe anlat (!)

Çünkü kendilerine dahi zarar verebilecek kadar bencildirler

Erkek bencilliği, kendisi dışındaki herkesi ve her şeyi önemsizleştiren çok tehlikeli bir tutumdur. Hatta erkeğin “aşkları bile bencillik üzerine kuruludur.” Çünkü erkek karşıdaki kişiye değer verdiği için değil kendisi karşıdaki kişiden hoşlandığı için aşık olmaktadır.

Bazen erkeğin bencilliği o kadar ileri boyutlara varır ki kendisine dahi zarar verir. Bu durumdaki erkek doğrudan menfaatine faydalı olmayan her şeyden uzaklaşmakta ve sadece kendi çıkarları doğrultusunda hareket etmektedir. Ancak erkek bencilliğin eninde sonunda kendisine de zarar verebilecek çift kutuplu bir duygu olduğunu anlamayacak kadar “öküz”dür.

Çünkü en okumuşu bile kara cahildir

Erkeklerin kıskançlıkları, dar görüşlülükleri, intikamcı yapıları ve sevdiklerine müdahale etme anlayışlarına bakıldığında onlara kolaylıkla “cahil” denilebilir.

“Öküz” olarak tanımladığımız erkeğe bir de “cahil” diyerek eleştiri dozunu biraz daha artırdığımızın farkındayız. Ama yapılacak bir şey yok. Yaptığımız şey sadece erkeklerin özelliklerini sıralamak. Hepsi o kadar.

En eğitimli erkekler bile sadece görünüşte değişirler. Dışarıdan bakıldığında kibar, centilmen ve anlayışlı görünen bu erkekler işler ters gittiği anda taşıdıkları bu kimlikten bir anda vazgeçerler ve tamamen “klasik erkeğe” dönerler.

Ayrıca yaş ilerledikçe kadınlar her bakımdan daha da güzelleşirler. Çünkü kendilerine en çok yakışan giyim tarzını ve makyajı bulurlar. Hayattan öğrendiklerini yine hayatı güzelleştirmek için kullanırlar.

Erkekler ise yaş ilerledikçe deyim yerindeyse daha da “öküz” olurlar. Çünkü erkekler kendilerini yenilemezler ve her zaman sahip oldukları özelliklerin “en iyisi” olduğuna inanırlar. Bu yüzden de kısa sürede “sıkıcı, uyumsuz ve eskimiş” görünmekten kurtulamazlar.

İstediğiniz erkeği, Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi seti sayesinde etki altına alacaksınız. Kanıt mı istiyorsunuz, işte yorumlar:

Buraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti'ni indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir