Erkekler Neden Aldatır Gerçekten Şaşırtıcı Bilgiler

Şaşırtıcı Bilgiler Eşliğinde Erkekler Neden Aldatır Sorusunun Cevabı

Nedense erkeklerin çok çapkın ve şıpsevdi olduğu yönünde yaygın bir görüş hakimdir. Bu noktada haliyle ve doğal olarak erkekler neden aldatır sorusu akıllara gelmektedir. Esasında çoğu insan erkeklerin doğası gereği aldatmaya yatkın olduğunu düşünmektedir. Bu durum sosyolojik boyutu olan bir sorun olarak da karşımıza çıkmaktadır.

  • Zira küçük yaşlarda erkeklere aşılanan fikirler ve erkeklerin ilişkilerini çok daha rahat bir şekilde yaşayabiliyor olmaları, onların aldatmalarına dayanak olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkeklerin sık bir şekilde aldattığı da bilinmektedir. Hatta kimi zaman bu aldatma işinden “övünerek söz edildiğ”i de bilinmektedir.

Esasında erkeklerin aldatıyor olması, sevgililerinin ya da eşlerinin çok çirkin ya da çok aptal oldukları anlamına gelmemektedir. Aslında erkeklerin aldatıyor olmaları, onların kendine güvensiz ve kendilerini çirkin bulduklarından dahi kaynaklandığını söylemek mümkün olabilir.

  • Kadınlar partnerleri aldattığında sürekli bir şekilde kendilerinde bir hata ya da eksiklik aramaya eğilim gösterirler. Kendilerinin çok mu çirkin ya da çekilmez olduklarına dair şüphelere kapılırlar. Ancak son zamanlarda yapılan araştırmalar erkekler neden aldatır sorusunun yanıtlarını çeşitlendirmektedir.

Erkekler Nedensiz mi Aldatıyor Yoksa?

Bu noktada erkeklerin aldatmaları için bir neden aramadıkları dahi söylenebilmektedir. Dolayısıyla erkeklerin aldatıyor olması, kadınlarının çirkin ya da tahammülsüz oldukları anlamına gelmemektedir. Üstelik son zamanlardaki araştırmalar erkeklerin aldatıyor olmalarının temelinde; kendilerine duydukları özgüvenin az olması ve kendilerini yakışıklı hissetmediklerinin bulunduğu ortaya çıkmaktadır.

Erkekler Neden Aldatır Sorusuna Alternatif Yanıtlar

Erkekler ve aldatma ilişkisinin nasıl geliştiğine dair çeşitli teoriler ortaya atılmış durumdadır. Bu noktada erkekler neden aldatır sorusu doğal olarak sık bir şekilde akıllara gelmektedir. Esasında erkekler neden aldatır sorusunun muhatabı genellikle kadınlardır. Ancak bu durum başlı başına bir hata olarak karşımıza çıkmaktadır.

  • Zira aldatıyor olmak erkeklerin doğası gereğiyse bu sorunun yanıtını da en iyi erkeklerin bilmesi gerekir. Bu doğrultuda erkeklere erkekler neden aldatır sorusu sorulduğunda en çok verilen yanıt oldukça şaşırtıcı olmaktadır. Zira erkeklerin büyük bir çoğunluğu erkeklerin aldatmasına gerekçe olarak; duygusal tatminsizliği göstermektedir.

Bu durumun doğal sonucu olarak erkeklerin sadece seks için aldatıyor olmalarının bir efsane olduğu ortaya çıkmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda yüzde 48 oranında aldatmaya gerekçe olarak duygusal tatminsizliğin gösterildiği bilinmektedir.

  • Erkekler neden aldatır sorusuna verilen yanıtlar düşünüldüğünde % 8 oranında cinsel tatminsizlik yanıtı verilmektedir. Bu durum dahi erkeklerin sadece seks yapmak için aldatır tezlerinin çökmesine neden olmaktadır.

Toplumsal yapının erkeklerin aldatmasında son derece etkili olduğu bilinmektedir. Zira ülkemizdeki kültürel yapının bir gereği olarak, erkeklerin seks hayatlarında daima mutlu olması gerektiği fikri ağırlık kazanmaktadır. Bu noktada erkeklerin cinsel yaşantılarındaki sorunları da gizleme gereği hissettikleri bilinmektedir. Bu durum ise doğal olarak erkeklerin farklı arayışlar içerisinde bulunmasının temel nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır.

Okumanızı Öneririz: Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır, Erkeklerin Kalbini Çalma Taktikleri

Erkekler Cinsel Tatminsizlikten Dolayı mı Aldatır?

Erkeklerin cinsel tatminsizlik yaşadıklarından kaynaklı olarak aldattıkları kanısı toplumun genelinde hakim olan bir kanıdır. Ancak bu konuya dair son zamanlarda yapılan araştırmalar göstermiştir ki erkekler daha çok duygusal tatminsizlikten aldatmaktadır.

  • Erkekler de tıpkı kadınlar gibi sadece cinsel tatmin değil duygusal manada da bir tatmin arzulamaktadır. Duygusal yönden tatmin olamayan erkekler ise; aldatmaya daha çok meyilli erkekler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu doğrultuda erkekler neden aldatır sorusuna verilebilecek en net yanıt; duygusal ve cinsel tatminsizlikten aldatır şeklinde olabilmektedir.

Erkekler fazla duygusal gözükmeyi sevmezler. Bu durumun ana nedeni ise; erkeklerin,ı karşısındakilerin kendilerini zayıf görmelerini istememeleridir. Hatta kimi zaman eşlerine karşı dahi bu duygusal hislerini ya da eksikliklerini açmak istemezler.

Erkekler Neden Aldatır Yoksa İlgi mi?

Aslında erkekler de en az kadınlar kadar ilgiye ve sevgiye muhtaçtır. Yine onlar kadar övülmeyi, takdir edilmeyi ve alaka görmeyi beklerler. Bu şekildeki talepleri karşılanmadığı zamanlarda ise bu eksiklikleri farklı kadınlarda arama eğilimine girerler.

  • Böylece erkekler neden altadır sorusunun en doğru yanıtı cevabını bulmuş oldur. Erkeklerin kendilerini açık bir şekilde anlatamıyor olmaları, onların anlaşılmasını da güçleştirmektedir. Bu durumdan kaynaklı olarak, erkekler kendilerini anlamaya meyilli kadınlarla ilişki yaşamaya başlarlar.

İstediğiniz erkeği, Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi seti sayesinde etki altına alacaksınız. Kanıt mı istiyorsunuz, işte yorumlar:

Buraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti'ni indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir