Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır, Erkeklerin Kalbini Çalma Taktikleri

Erkekler şık, bakımlı ve güzel kadınlardan hoşlanır

Erkeklerin kadınlar hakkındaki ilk ve güçlü izlenimleri kesinlikle “güzellik” ile alakalıdır. “Kadının iç güzelliği mi dış güzelliği mi?” gibi anlamsız tartışmaları bir kenara bırakın ve erkeklerin güzelliğe her şeyden çok daha fazla kıymet verdiğini aklınızdan çıkarmayın. Yapılacak şey ise çok basit: Her zaman şık ve bakımlı olunmalı, makyaj bir sanat haline getirilmeli ve güzel kokular asla ihmal edilmemeli…

Bakımlı ve şık olma konusunda uzmanlar etkili bir taktik tavsiye ediyor: özel günlerde abartılmış şıklık taktiği.

Evet her zaman bakımlı ve şık olun. Erkek sizin diğer kadınlardan daha bakımlı olduğunuzu kabul etsin ve bu tavrınıza alışsın. Fakat bazı özel günlerde şıklığınıza şıklık katın, daha iddialı kıyafetler giyin, profesyonel bir hazırlık yapın. Erkek sizin bu abartılmış şıklığınızı asla “abartılı” bulmayacaktır. Güzelliğiniz ile şaşkına dönecek ve kimsenin sizin bu seviyenize ulaşamayacağını kabul edecektir. Erkeğin bunu kabul etmesi ise sizi “biricik sevgili” olarak görmesini sağlayacaktır.

Erkekler tutarlı kadınlardan hoşlanır

Tutarlı olmak erkeklerde saygı uyandıran bir davranıştır. Daha küçüklüklerinden itibaren erkeklere kadınların tutarsız, çabuk karar değiştiren kişiler oldukları söylenmiştir. Bununla ilgili anlatılan onlarca fıkra dahi bu konunun ne kadar sıklıkla dile getirildiğini anlatmaya yeter. Erkeklere kadınların da çok tutarlı ve mantıklı olduğunu kabul ettirdiğiniz anda onun gözünde “özgün bir kadın” kimliği kazanırsınız.

Erkekler kibirli kadınlardan hoşlanır

Kibir, kadınlara yakışan güzel bir davranış kalıbıdır. Hatta eski bir atasözü “Kadının kibri süsüdür.” der.  Evet, kesinlikle yanlış okumadınız. Alçak gönüllü ve fedakar kadın tipi erkeklerin değer verdikleri kadın modeli olabilir. Ancak aşık olunacak kadın tipi “biraz geç beğenen, çabuk alınan ve kibrini yansıtmayı bilen” kadınlardır.

Erkek sizin için harika bir organizasyon düzenlediğinde kibarca teşekkür edin. Fakat çok fazla mahcup davranmayın. Unutmayın siz çok daha iyisine layıksınız. Eğer erkek size çok pahalı bir hediye alırsa nezaketi için teşekkür edin. Ancak asla neden böyle pahalı bir hediye aldığını sormayın. Çünkü size yüzde yüz layık bir hediye henüz üretilmedi. Siz dünyadaki bütün mücevherlerden daha değerlisiniz. Siz bu şekilde algılamayı tercih ederseniz erkek de kısa sürede böyle algılamaya başlayacaktır.

Erkekler hoşsohbet kadınlardan hoşlanır

Kadın, üzerinde konuşacak pek çok konu hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Çünkü erkekler kadın sohbetinden çok fazla hoşlanmaktadır. Kadınlarla oturup çene çalmanın ne kadar gereksiz olduğunu sık sık ifade etseler de en fazla hoşlandıkları şeylerden birisi de budur. Erkekler hoşsohbet kadınların resmen ağızlarının içine bakarlar ve onlara hayranlık duyarlar.

Erkekler kendi başlarına karar alabilen kadınlardan hoşlanır

İrade sahibi kadınlar hem erkeklerin hem de diğer kadınların takdirini kazanır. Erkekler kendi başına karar alabilen, zor durumlarda inisiyatifini kullanmaktan çekinmeyen kadınlardan hoşlanmaktadır. Çünkü karar alabilme becerisi olan kadınlar erkeklerde “her türlü deneyimin birlikte yaşanabileceği kadın” algısı oluşturmaktadır.

Erkekler pozitif düşüncelere sahip kadınlardan hoşlanır

Herhangi bir olay karşısında hemen endişelerini dile getiren ve olumsuz tavır takınan kadınlar erkeklerde de olumsuz duyguların canlanmasına neden olmaktadır. Pozitif düşüncelere sahip kadınlar ise erkeklerde özgüvenin artmasını sağlayarak onlara moral verir ve erkekleri daha güçlü kılar.

Geleneksel kadın figürünün erkekler için “evlenilecek kadın” olduğu sıkça söylenmektedir. Bu kesinlikle doğru bir yargı değildir. Bundan 50 yıl önce bu yargının belki bir geçerliliği vardı. Fakat günümüzde erkekler açık fikirli kadınlardan daha fazla hoşlanmaktadır. Çünkü hızlı bir şekilde değişen modern yaşam tarzı yeniliklere açık olmayı şart koşmaktadır. Erkekler “sabit fikirleri ile kendilerine engel olan kadınlarla” birlikte olmak yerine “yeniliklere açık kadınlarla” birlikte olmayı tercih etmektedir.

Erkekler kendilerine zaman ayıran kadınlardan hoşlanır

Bekarlarda “boş zamanlara sıkıştırılmış küçük randevular” ve evli çiftlerde “çocuklardan artakalan zamanlar” erkeğe layık görülmemelidir. Erkeklerin zihninde kendisine ayrılan zaman ile kendisine verilen değer aynı şeylerdir. Bu nedenle erkekler kendilerine zaman ayıran kadınlara minnet duyguları ile yönelirler.

Erkekler cesur kadınlardan hoşlanır

Buradaki cesaret kavramı geniş anlamda düşünülmelidir. Sosyal ortamda cesaret, maddi meselelerde cesaret, yatakta cesaret ve söz söyleme konusunda cesaret… Kahramanlık kültürü ile yetiştirilen erkekler cesur kadınların karşısında hemen saygıyla eğilip ona teslim olurlar.

İlginizi Çekebilir: Karabiber Büyüsü ve İlginç Bir Yöntem

Erkekler gizemli kadınlardan hoşlanır

Bir kadın kendisini tüm boyutları ile erkeğe tanıtmamalıdır. Çünkü erkek hakkında her türlü bilgiye sahip olduğu bir kadın hakkında bir süre sonra “sığ, yüzeysel” gibi tanımlamalarda bulunur. Bu haksız ithamlara konu olmamak için yapılması gereken şey erkeğe azar azar ve yeri geldikçe bilgi vermektir. Kadın öylesine bir kendini ifade etme tarzı oluşturmalıdır ki erkeğin gözündeki “gizemli kadın” kimliği asla yitirmemelidir.

Erkekler bilgili kadınlardan hoşlanır

Makyaj, moda ve yemek konuları dışında konuşacak başka mevzu bulamayan bir kadın erkeğin gözünde “Kadın işte!” ifadesi ile isimlendirilirler. Halbuki bir kadın kendini akla gelebilecek her konuda yetiştirmeli ve “kolay kandırılabilir”, “hiçbir şeyden haberi olmayan” gibi peşin hükümlerin nesnesi olmaktan çıkarabilmelidir.

Eğer çok iyi bildiğiniz bir konuda sohbet açılmışsa bilginizle erkeği alt etmekten çekinmeyin. Erkeğe ondan çok daha iyi olduğunuz alanların olduğunu kanıtlayın. Böylece erkek sizin zekanız ve bilginiz konusunda her zaman tetikte olacaktır. Onun bu yaklaşımı sizin yücelmenizi sağlayacaktır. Erkeklerin en fazla değer verdikleri kişiler onları yenen kişilerdir. Erkekler bükemedikleri bileği öperler. O halde bilginizle erkeğin bileğini bükmekten asla çekinmeyin.

Erkekler kendi sosyal yaşamı olan kadınlardan hoşlanır

Tüm yaşamı erkek arkadaşı ya da kocası olan kadınlar erkekleri korkutmaktadır. Buna karşın kadının kendi arkadaşları ve sosyal ortamının olması erkekler için psikolojik manada büyük bir rahatlıktır. Ara sıra kendi arkadaş grubu ile zaman geçirmek ve erkeği de kendi arkadaşları ile zaman geçirmeye teşvik etmek ilişkilerin sağlıklı yürümesi bakımından son derece önemlidir.

Aşık olduğunuz erkeği herkesten çok sevebilirsiniz. Ancak bu durum bütün zamanınızı erkeğe vermeniz gerektiği anlamına gelmez. Erkeği yaşamınızın sahibi değil “güzelliklerinden biri” olarak görmelisiniz. Aileniz, dostlarınız, işiniz ve hobileriniz de her zaman sizin için “birer güzellik” olarak kalmalıdır. Emin olun ki bu tavrınız hem sizin hem de erkeğin ilişkiyi uzun süre sürdürebilmeniz açısından büyük önem taşımaktadır.

Erkekler kendilerini dinleyen kadınlardan hoşlanır

Erkeği dinlemeyi bilen kadınlar her zaman erkeklerin vazgeçilmezi olmuşlardır. Çünkü erkeklerin “yalnız bireyler” olduğu asla unutulmamalıdır. Erkekler içlerini dökebilecekleri ve duygularını paylaşabilecekleri bir dostun hasreti ile yanıp tutuşurlar. Bunun nedeni günlük hayatta erkeğin onlarca kişi ile konuşmasına rağmen güvendiği bir dosta sahip olmamasıdır. Yani erkeklerin çevresinde “havadan sudan konuşabilecekleri” pek çok kişi olmasına rağmen “ruhlarını açabilecekleri” dostları yoktur. İşte bu durumda kadın erkekte “güvenilir bir arkadaş” algısını ancak aktif bir dinleyici olduğunu göstererek oluşturabilmektedir.

Erkekler zarif kadınlardan hoşlanır

Bir kadın tüm davranışları ile zarif ve kibar olmalıdır. Yani kadına özgü inceliği ve zarafeti yansıtmayı bilmelidir. Kadının bu zarif tavırları erkeğin de nazik davranmasını sağlayacaktır. Ayrıca kadın, erkeğe de “kibarlığını göstermek için fırsat” vermelidir. Kibar davranmaya başlayan bir erkek, gönül kapılarının anahtarlarını kadına teslim etmiş demektir.

Erkekler doğal davranan kadınlardan hoşlanır

Kadının en güzel hali hiç şüphesiz ki doğal halidir. Bu yargı, kadının hiçbir şeye dikkat etmeden yaşaması anlamında değildir. Kadın süslenecek, bakımlı ve şık olacak, tavırlarına dikkat edecek. Ancak başka bir karaktere bürünmeyecek sadece kendisi gibi olacaktır. Unutulmamalıdır ki erkeklerin yapmacık hareketleri hemen fark eden son derece garip bir yetenekleri vardır. Bu yetenek doğal davranışları takdir etmede ve kadını olduğu gibi benimsemede de etkilidir.

Erkekler kendilerini gülümseten kadınlardan hoşlanır

Her ne kadar Anadolu kültüründe insanların ortak acılarda buluştuğuna dair bir inanç olsa da bilimsel araştırmalar tam tersi bulgulara ulaşmış durumda. Yani biz kiminle gülebiliyorsak onunla ortak bir yaşam kurmaya başlarız ve ağlamaktan ziyade gülmek insanları birbirine yaklaştırır. Bu nedenle erkeği gülümsetin. O gülümsedikçe size yaklaşacaktır.

İstediğiniz erkeği, Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi seti sayesinde etki altına alacaksınız. Kanıt mı istiyorsunuz, işte yorumlar:

Buraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti'ni indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir