Erkek için Kısmet Açma Duası Sözleri

erkekler için kısmet açma duası

Erkekler için kısmet açma duası okumak en tesirli ve en güvenilir yoldur. Bu metotla hayırlı evlilikler yapan ve nihayetinde Allah’a hamd u senada bulunan çok sayıda mümin erkek bulunmaktadır.

Özel bir niyaz olan erkekler için kısmet açma duası en kadim (dualardan) biridir. Sahih dua kaynaklarının hemen hepsinde farklı kısmet açma dualarına yer verilmiştir.

Çevirgel duası, muhabbet duası, surhubat duası, şahmeran duası, kuduriye duası gibi pek çok kısmet açma duası vardır.

Bu özel dualar dışında Duhan suresi, Nisa suresi, Rahman suresi ve Yusuf suresi gibi kimi sureler de erkekler için kısmet açma duası hükmünde okunabilmektedir.

Allah’ın güzel isimlerinden (Esmaül Hüsna) El-Vedud, El-Latif, En-Nafi, El-Kadir ve El-Mucip esmaları da gün içinde sıkça zikredildiklerinde erkeklerin hayırlı bir kısmetle nasiplenmelerine vesile olmaktadır.

Erkekler için kısmet açma duası da dahil olmak üzere aşk dualarında dikkat edilmesi gereken temel husus “İslami ahlak anlayışına aykırı bir çaba içine girmemek” ve sadece “helal dairesi çerçevesinde” hareket etmektir. Bu yazımızda erkeklerin okuyup hayırlı bir evlilik ile nasiplendikleri duanın sözlerini sizlerle paylaşacağız. Ancak öncesinde dua etme usulü hakkında önemli noktalara değinmenin faydalı olacağı kanaatindeyiz. 

İşte erkekler için kısmet açma duası hakkında bilinmesi gereken her şey:

Erkekler için kısmet açma duası sözlerinin daha etkili sonuç vermesi için neler yapılmalıdır?

Kısmet açma duaları okuyarak hayırlı bir evlilik ile nasiplenmek isteyen erkekler büyük alimlerin tavsiyelerine uymalıdır. Büyük alimler kısmet dualarının tutması için şu tavsiyelerde bulunmuşlardır:

  • Erkekler için kısmet açma duası okuyan kişilerin küçük de olsa bir miktar sadaka vermeleri inşallah faydalı sonuçlar doğuracaktır. Zira sadaka vermenin faziletlerinden biri de duaların kabulüne vesile olmasıdır.
  • Kısmet açma duası okuyan erkekler bu konuda ketum davranmalı yani başka insanlara bilgi vermemelidir. Unutulmamalıdır ki özel hayatla ilgili duaların gizli kalması daha doğrudur.
  • Erkekler için kısmet açma duasının makbul kabul edilen zaman dilimleri perşembe geceleridir. Müminlerin perşembe geceleri yatsı namazından sonra el açıp dua etmeleri inşallah hayırlara vesile olacaktır.

Burada ifade edilenler dışında erkekler için kısmet açma duası sözlerinin kabul görmesinde en önemli hususun samimi duygularla dua etmek olduğu unutulmamalıdır. Kişinin kalpten gelen hislerle dua etmesi halinde inşallah elleri boş çevrilmeyecektir.

Büyü yaptırarak kısmet açmaya çalışmayın!

Büyü yapmak dinen caiz değildir. Kısmet büyüleri de dahil olmak üzere her türlü büyü uygulaması kesin bir dille yasaklanmıştır. Ancak insanların büyük bir kısmı günah olduğunu bile bile kısmet açmak için büyüye başvurmaktadır.

Kısmet açma büyüleri genellikle kara büyü niteliği taşır. Yani büyü yaptıran kişi amacına ulaşırken başka şahıslar ciddi biçimde zarar görmektedir.

Kısmet açmak için en yaygın başvurulan büyüler canbar büyüsü ile kaşık büyüsüdür. Bu büyülerin yapılışı kolaydır ve kısa sürede etkilerini gösterir. Ancak zaman geçtikçe bu büyülerin yan etkileri insanın hayatını altüst etmeye başlar.

Kısmet açma büyüleri ile mutlu bir evlilik yapmak mümkündür ancak bu evliliği mutlu biçimde sürdürmek asla mümkün değildir. Bu büyüler ile kurulan yuvalar daimi değildir ve bir süre sonra dağılmaya mahkumdur.

erkekler için kısmet açma duası

Kadınları aşık ettirip kendine bağlama yöntemi

Bu metot sadece erkek okurlarımızı ilgilendirmektedir. Zira burada aktaracağımız bilgiler bir erkeğin bir kadını etkileyip kendisine aşık ettirmesi ile alakalıdır.

Sevilen bir kadını “eş” haline getirmenin yolu onun kalbine tamamen sahip olmaktır. Bunu başarmak için kadını ayrıntılı biçimde tanımak ve onu kendine bağlamak gerekir.

Kadınları etkileyerek onları kendine aşık ettirmek ve daha sonra mutlu bir evlilik yapmak aslında düşünüldüğü kadar zor değildir. Önemli olan uygun taktikleri öğrenmek ve pratik olarak uygulayabilmektir. Bunun için erkeklerin kendilerini yetiştirmeleri ve aşk konusunda bilgilerini devamlı arttırmaları gerekmektedir.

Peki kısmetimin açılması için bu üç yoldan hangisini tercih etmeliyim?

Yukarıda sunduğumuz üç yöntemden “büyü yapma”yı peşinen seçenekler içinden çıkarmak gerekir. Çünkü büyüye bulaşmak oldukça riskli bir durumdur ve kişinin hayatında ciddi sıkıntıların görülmesine neden olabilir.

“Kısmet açma duaları ile hayırlı bir eş bulmak” veya “kadınları etkileme yöntemlerini öğrenerek” mutlu bir evlilik yapmak ise kişinin bakış açısına göre değişiklik gösterir. Bu konuda insanların tercihleri çok farklı olabilir. Önemli olan kendisine uygun bir eş bulabilmek ve mutlu bir evlilik yaparak hayatı daha anlamlı sürdürebilmektir.

erkekler için kısmet açma duası

Erkekler için kısmet açma duası sözleri

Dua sözleri yüce Allah’ın güzel isimleri olan esmalardan ve Kuran ayetlerinden oluşmaktadır. Öncelikle şu üç esmaya hitap edilir:

Ya Fâliku’l abbi ve’n nevâ

Ya Nûru’s semâvâti ve’l ard,

Ya Rabbü külli şey’in.

Bu hitap kısmından sonra şu ayeti kerimelerle duaya devam edilir:

E lem ta’lem ennellahe ya’lemü ma fis semai vel ard inne zalike fı kitab inne zalike alellahi yesır.

Feemma men a’ta vetteka. Ve saddeka bilhusna. Fesenüyessirühu lilyüsra.

Ayetlerin okuması bittikten sonra Fatiha suresi okunur ve dua bitirilir. 

Büyük alimler dua sözlerinin cuma sabahları okunmasının inşallah daha müessir olacağını ifade etmektedir. Ayrıca duanın hulusi bir kalp ile yani samimi duygularla okunması da inşallah kabul görmesine vesile olacaktır.

Content missing

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir