En Etkili Kişisel Gelişim Kitapları, 9 Harika Eser Tavsiyesi

En etkili kişisel gelişim kitapları, tavsiye 1

Büyük Düşünmenin Büyüsü (Yazar: David J. Schwartz)

Bu eser motivasyon kazanma konusunda bugüne kadar yazılmış en başarılı eser kabul ediliyor.

Kitapta kişinin aktif bir yaşam sürdürmesini sağlayan pek çok farklı taktiğe yer verilmektedir. Bu taktikleri uygulayan kişi geçmiş dönemdeki durgun yaşamından kurtularak her anlamda çok daha hareketli bir yaşama kavuşmaktadır.

Bu eser aynı zamanda kişinin hem özel hayatında hem de iş yaşamında başarılı olmasını sağlayan çok farklı stratejiler hakkında da bilgi vermektedir.

En etkili kişisel gelişim kitapları, tavsiye 2

Akıllı Yaşama Sanatı (Yazar: Baltasar Gracian)

Eserin yazarı olan Baltasar Gracian aslında bir İspanyol Cizvit papazıdır. 17. yüzyılda yaşayan bu papaz “yaşama sanatı rehberi” adlı uzun bir çalışma yapmıştır.

Bu eser ailede, arkadaş çevresinde ve iş yaşamında nasıl diyaloglar kurulması gerektiği hakkında önemli bilgiler vermektedir. Kitapta aynı zamanda karizmatik şahıs haline nasıl gelineceğinin yolu da gösterilmektedir.

Akıllı Yaşama Sanatı kitabının başarılı olmasında etkili olan en önemli husus yazarın objektif bir bakış açısı ile olaylara yaklaşması ve hayatın gerçeklerini tüm çıplaklığı ile gözler önüne sermesidir.

En etkili kişisel gelişim kitapları, tavsiye 3

Az Seçilen Yol (Yazar: Dr. M. Scott Peck)

Yaşamı cesurca sürdürme konusunda etkili bilgiler veren bir eserdir. Bu eser geleneksel metotlar ile çağdaş psikiyatri tekniklerini bir arada sunmaktadır.

Bu eseri benzerlerinden ayıran en önemli özelliği kişinin kısa sürede iç huzuru yakalanmasına yardımcı olmasıdır.

En etkili kişisel gelişim kitapları, tavsiye 4

İyi Hissetmek (Yazar: David Burns)

İyi Hissetmek kitabında yazar korkmadan yaşamanın sırlarını öğretmektedir. Harekete dayalı bir yaşamın yolunu gösteren eser insan ruhuna en uygun hayat tarzını öğrettiğini iddia etmektedir.

Bu kitaptan faydalanan pek çok insan eseri okuduktan sonra kendilerini gerçek anlamda “yaşayan bir şahıs” olarak görmeye başladıklarını ifade etmişlerdir. Çünkü kitapta verilen bilgiler okurun “kendini yaşamın seyircisi gibi algılamaktan kurtulup yaşamın başrolü gibi algılamasını” sağlamaktadır.

En etkili kişisel gelişim kitapları, tavsiye 5

İnsanın Anlam Arayışı (Yazar: Victor E. Frankl)

Eser, gerçek bir yaşam deneyimine dayanmaktadır. Kitabın yazarı 2. Dünya Savaşı’ndan sonra uzun yıllar toplama kamplarında kalmıştır. Kamplardaki zorlu yaşam koşullarında kendisine göre bir felsefe geliştiren yazar özgür olduktan sonra görüşlerini kitaplaştırmıştır.

Temel görüşlerine Logoterapi adını veren yazarın kitabı 20 milyondan fazla satmıştır. Günümüzde de devamlı baskıları yapılan en ciddi kendini geliştirme eserlerinden biri kabul edilmektedir.

Bu eser hem günlük yaşamda özgüven sahibi bir birey olmanın yöntemlerini göstermektedir hem de temel felsefi sorulara yanıtlar vermektedir.

En etkili kişisel gelişim kitapları, tavsiye 6

Yaratıcı Beyin, Dehanın Nörobilimi (Yazar: Nancy C. Andreasen)

Sanatçıların, mühendislerin, öğretmenlerin kısacası pratik bir zekaya ve yaratıcılığa ihtiyaç duyan herkesin mutlaka okuması gereken bir eserdir.

Bu eser kişinin zihinsel yeteneklerini hızlı biçimde arttıran taktikler sunmaktadır. Kişi zihinsel olarak geliştikten sonra bu durum onun ruhsal yapısına da etki etmekte ve bambaşka bir yaşam sürdürmesine olanak sağlamaktadır.

En etkili kişisel gelişim kitapları, tavsiye 7

Dinle Küçük Adam (Yazar: Wilhelm Reich)

Yazar Wilhelm Reich, aslında tıp doktorudur. Ancak daha sonra psikiyatri alanına yönelmiş ve kendi psikoloji okulunu kurmuştur.

Görüşlerinden dolayı defalarca hakkında soruşturma açılmış, hapis yatmış, doktorluk lisansı elinden alınmış ve bir süre zorla akıl hastanesine yatırılmıştır.

Ancak kendisine yönelik tüm bu olumsuz müdahaleler okuruyla özel bir bağ kurmasına engel olamamıştır.

Onun Karakter Analizi kitabı ile Dinle Küçük Adam adlı eserleri hâlâ onlarca dile çevrilerek geniş bir okur kitlesi bulmaktadır.

Karakter Analizi kitabı daha çok doktorlara hitap ederken Dinle Küçük Adam adlı eseri özgüven kazanmak isteyen normal okurların başucu kaynağı olacak niteliktedir.

Dinle Küçük Adam kitabında yazar okura seslenmekte ve ona öğütler vermektedir. Bu öğütlerde basit fakat anlamlı bir yaşam sürdürmenin erdemleri üzerinde durulmaktadır.

En etkili kişisel gelişim kitapları, tavsiye 8

Beşinci Disiplin (Yazar: Peter M. Senge)

En etkili liderlik eğitimi kitaplarından biridir. Liderliğin doğuştan getirilen bir yetenek olmadığını ve sonradan kazanılabilecek bir nitelik olduğunu ifade etmektedir.

Günümüzde politikayla ilgilenen pek çok kişi bu eserden faydalanmaktadır. Ayrıca her sene düzenli olarak bu kitap ile ilgili eğitim seminerleri de verilmektedir.

En etkili kişisel gelişim kitapları, tavsiye 9

Alışkanlıkların Gücü (Yazar: Charles Duhigg)

Değişmek ve yeni bir insan haline gelmek gerçekten çok zorlu geçen bir süreçtir. Bu süreci zorlu kılan temel husus ise alışkanlıklarımızın esiri olmamızdır.

Bu eser alışkanlık kazanmanın mantığı hakkında okurlarını bilgilendiriyor ve alışkanlıkların değiştirilmesi sayesinde nasıl yeni bir yaşama kavuşulacağının ipuçlarını veriyor.

Özgüven sahibi olmak mı istiyorsunuz; öyleyse Özgüvenin Temel Dinamikleri Seti ile bir şans verin kendinize. Aşağıda okuyacağınız yorumlar, hakikaten dikkate şayan.

Buraya tıklayıp Özgüvenin Temel Dinamikleri Seti'ni indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir