Eldeki ve Ayaktaki Siğiller Nasıl Geçer, İşte Müthiş Cevaplar

Eldeki Siğiller ve Ayaktaki Nasıl Geçer?

Siğiller nasıl geçer, sorusu sadece seni değil toplumun en az % 10’luk bir kesimini ilgilendiren ve rahatsız eden bir soru. Siğiller nasıl geçer sorusunun tatmin edici yanıtını aradığına bakılırsa, sen de siğillerin rahatsız edici görüntüsünden kurtulmak istiyorsun.

  • Bu yazımı sonuna kadar dikkatli bir şekilde sabırla okursan, sana siğiller nasıl geçer sorusunun muhteşem ve etkili bir cevabını vereceğim. Biliyorum, elindeki ya da yüzündeki siğillerin seni toplum içinde rahatsız ettiğini ve bu iğrenç görüntüden bir an önce kurtulmak istediğini biliyorum.

Siğiller nasıl geçer sorusunun yanıtını almadan önce siğillere dair bilmen gereken konularla başlayalım:

Tıp dilinde Papilloma virus (HPV) olarak adlandırılan siğil virüsü, adıyla bile insanı telaşlandıran bir özelliğe sahip. Bu virüs, viral kökenlidir ve dolayısıyla bulaşıcıdır. Halk arasında her ne kadar siğil virüsünün bulaşıcı olmadığına dair bir şehir efsanesi dolaşsa da bu, gerçeği yansıtmamaktadır. Evet, siğil virüsü, bulaşıcı bir virüstür. Bu açıdan başkasından sana ve senden başkasına bulaşmaması için olabildiğince dikkatli olmalısın.

  • Siğil virüsü (Papilloma virus, HPV) insan vücudunun çok farklı bölgelerinde ortaya çıkabilir. Bu virüs hakkında bilinmesi gereken en önemli nokta ise, Papilloma virus (HPV)’nin kansere yol açma olasılığının olmasıdır.

Evet, siğil virüsü, önü alınmadığı takdirde kansere bile yol açabilir. Dolayısıyla vücudunun herhangi bir yerinde siğil virüsü ile karşılaşırsan bu küçük yaracıkları önemsemeli ve bir an evvel tedbirini almalısın. Siğil, ilk ortaya çıktığında toplu iğne ucu kadar bir yer kaplarken zamanla bezelye büyüklüğüne kadar ulaşabilir.

Siğillerin bulaşıcı olduğunu söylemiştim. Siğiller, deriye temas halinde bulaşır; bu açıdan siğil virüsü taşıyan herhangi biriyle tokalaşır ve öpüşürken çok dikkatli olman gerekir. Aynı şekilde bu virüsü başkasına bulaştırmamak için senin de aynı özeni göstermen şart.

  • Ayrıca aile içerisinde, havlu gibi, ortak kullanılan temizlik ürünlerinin siğil virüsünün bulaşma olasılığını dikkate alarak ortak kullanılmamasına özen gösterilmelidir.

Siğiller içerisinde en inatçı ve riskli olan siğiller, genital bölgede baş gösterenlerdir. Bu siğillerin bulaşması da ekseriyetle cinsel birleşme esnasında gerçekleşir. Genital bölgesinde siğil çıkan birinin, uzun süre cinsel birleşmeden uzak durması gerekir. Çünkü partnerine de siğil virüsünü bulaştırma olasılığı çok büyüktür.

İlgili Yazı: Erkekler Neden Aldatır Gerçekten Şaşırtıcı Bilgiler

Siğiller hakkında yazdığım bu bilgiler dışında, bilinmesi gereken daha birçok bilgi olmasına rağmen, siğiller nasıl geçer, sorusunun cevabı için özet geçmeye çalıştım. Gelelim siğiller nasıl geçer sorusuna:

Siğiller Nasıl Geçer, Nasıl Tedavi Edilir?

Bir kere, siğillerin kendi kendine geçme olasılığı çok düşük olduğu için bu olasılığı aklından çıkarmalısın. Yani siğilleri, kendi kendine geçecek basit ve sıradan bir virüs olarak değil, tedavi edilmezse kansere bile yol açabilecek önemli bir hastalık olarak görmen gerekir.

  • Tıp dünyasında siğiller nasıl geçer sorusuna onlarca farklı cevap verilir; ama bu cevapların çoğu, çoğu insanda işe yaramaz. Örneğin siğil kremlerinin birçok siğil virüsünde işe yaramadığını biliyoruz.

Siğil tedavisinde en etkili yöntemlerden biri “Elektrokoter” adı verilen ve halk arasında da “yakma” olarak bilinen yöntemdir. Bu teknik, genelde, yakılacak olan bölgeye lokal (bölgesel) anestezi yapmak suretiyle uygulanır. Ameliyat bittikten sonra da hasta belli bir süre gözetim altında tutularak siğil virüsünün tekrar meydana çıkması (nüks etmesi) önlenir. Diğer bir yöntem ise kriyoterapi (dondurma) olarak bilinen ve genellikle genital bölge siğilleri için uygulanan bir tekniktir. Bu yöntemlerden, diğer yazılarımda detaylı bir şekilde söz edeceğim.

Diğeri ise birazdan tavsiye edeceğim mükemmel bir kaynaktır. Bu üç yol da gerçekten güvenilirdir. Bu üç yöntemden hangisini istersen seçebilir, gönül rahatlığı ile siğillerinden kurtulabilirsin. Üçüncü yöntem şudur:

Siğillerden kurutulma konusunda yüzde yüz başarı sağlamış, şu ana kadar genital siğiller gibi çok inatçı siğiller dâhil bütün siğil türlerinde etkinliği kanıtlanmış bir kaynak. Tanıdığım birçok insanın bir iki yıldan beri bir türlü kurtulamadıkları siğillerini sadece 3 gün gibi kısa bir sürede tamamen yok eden bu kaynağı kesinlikle tavsiye ederim. Bu güzel kaynağa;

BURAYA tıklayarak ulaşabilirsin.

Ama birçok insan herhangi bir hastalığın kesin tedavisinin ne olduğunu bilmesine rağmen yine de kesin tedavi yerine başka tedavi yöntemleri arıyor.

  • Alternatif tedavi yöntemleri arayan insan, bu haliyle, adeta hastalıktan kurtulmak yerine hastalıkla uğraşmak istiyormuş gibi görünüyor. Sen de siğiller nasıl geçer sorusunun çok etkili bir yanıtını aradığına göre, siğil probleminin kesin çözümünü bulduktan sonra farklı yollar aramak ve denemek yerine ilkin bu çözümü denemelisin. İnsanların çoğunun, bir sorunun üstesinden gelememesinin asıl sebebi, istikrarlı olmamalarından kaynaklanmaktadır.

Hâlbuki herhangi bir tedavi yöntemini sabır ve kararlılıkla sürdürmek, çoğu kez hastalığın iyileşmesiyle sonuçlanır. Sen de az önce önerdiğim tedavi programını kararlı bir şekilde uygularsan sadece 3 gün gibi kısa bir sürede siğiller neden çıkar, sorusunu hayatın boyunca bir daha sormaz ve siğillerinden sonsuza kadar kurtulabilirsin.

  • Siğiller nasıl geçer, sorusunun, senin için geçmişe ait bir anı olarak kalması dileği ile..

Not: Siğiller nasıl geçer başlıklı bu yazı, zamanla birçok insan tarafından okunacak ve yazının altına çok değerli yorumlar bırakılacak, biliyorum. Sen de yorumunu bırakarak diğer okuyuculara zenginlik katabilir, yorumları okuyarak da bu zenginlikten istifade edebilirsin.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir