Çok Güçlü Birkaç Kazanç Duası Öğrendim

Kadeh Duası

Birçok Kazanç Duası ile Kazancınız Artacak İnşallah

Cenabı Hak, insanları yaratırken onların güzel bir kazanca sahip olmalarını, bereket ve bolluk içerisinde başka hiçbir varlığa muhtaç olmadan yaşamalarını takdir etmiştir.

  • Bu nedenle herhangi bir kişi darda kaldığında, işlerinin kesat gittiğini fark ettiğinde ya da maddi sıkıntılar ve darboğaz yaşadığını fark ettiğinde, hemen kazanç duası ile Cenabı Haktan niyazda bulunmaya çalışmalıdır.

Çünkü kazanç duası aslında insanın kendi fıtratında yer alan ve başka insanlara muhtaç olmamasını sağlayan bir durumu ifade eder ve insanı tabiri caizse fabrika ayarlarına döndürür.

  • Çünkü kazanç duası Cenabı Hakk’ın insanlara kendisinden talep etmesi halinde vereceğini vaat eden bir duadır. Bu anlamda bir şair: “Verirler ben acizim kudret senin dedikçe, Verenin şanı büyük sen iste istedikçe.” demiştir.

Bu anlamda size kazanç duasının bütün detaylarını ve İslam alimleri tarafından bize aktarılan bütün önemli kazanç dualarını sunmaya çalışacağız. Şunu da ifade etmeliyiz ki aktaracağımız kazanç duaları ile işlerinin kesat gitmesini geriye çeviren ve hayırlı bir kazanca döndüren birçok insan bulunduğu gibi Peygamber Efendimize danışıp ona müracaat ederek kazancını bu dualar vesilesi ile arttıran birçok Müslüman da bulunmaktadır.

Hayra Yol Açan Güzel Bir Kazanç Duası Şöyledir

“Allâhümme ikfînî bi helâlike an harâmike, ve emnî bi fazlike ammen sivâke”

Rivayetlere göre bir kişi Peygamber Efendimizin yanına gelerek işlerinin kötüye sardığını ve kendisini kötü bir durumda algıladığını ifade edip kazancının artmaması halinde borçlarını eda edemeyeceğini ve problemli bir sürece gireceğini dile getirir.

  • Hazreti Peygamber ona yukarıdaki duayı her sabah uyandıktan hemen sonra ve her gece yatağa girmeden hemen önce okuması gerektiğini dile getirir. Bu okumayı gerçekleştirirken de mutlaka Allah’a teslim olması gerektiğini bildirir.

Rivayetleri incelediğimizde bu kişinin yapmış olduğu kazanç duası o kişinin hayra ve fazilete ulaşmasına vesile olduğu gibi beklenmedik yerlerden kendisine akıp gelen nimet ve rahmet hazinesi içerisinde de mutlu bir hayat geçirmiştir.

Dolayısıyla siz de kazanç duası olarak yukarıdaki mübarek ifadeleri her sabah bir defa ve her gece bir defa okuyarak bu faziletten faydalanmaya, Cenabı Hakk’ın rahmetinden medet ummaya çalışmalısınız.

İlgili Yazı: Dünyanın En Güçlü Aşık Etme Duası Budur

Sahabelerin kendi aralarında birbirlerine tavsiye ettikleri bir başka kazanç duası da şöyledir:

Sahabelerin Kazanç Duası

“Bismillâhi alâ nefsî ve mâlî ve dînî. Allâhümme raddınî bi kazâike, ve bârik lî fi mâ kuddira lî, hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahharte, ve te’hîra mâ accelte.”

Sahabe efendilerimiz herhangi bir konuda dara düştüklerinde ya da maddi anlamda problem yaşattıklarını hissettiklerinde derhal bu duaya başvurup yatsı namazı sonrasında bu duayı okurlarmış.

Birçok İslam alimi bize sahabe efendilerimizin bu duayı yapmadan önce 1 defa Fatiha Suresini okuduklarını, duayı bitirdikten sonra da 1 defa İnşirah Suresini okuduklarını ifade ederler; çünkü kazanç duası olarak sunulan bu dua, Fatiha Suresi ile başlandığında ve İnşirah Suresi ile bitirildiğinde son derece mübarek sonuçlar ile kişiyi rahatlatıp işlerinin yoluna girmesini sağlar ve güzel bir kazanç elde edilmesine vesile olur.

Başka Bir Kazanç Duası da Şöyledir

“Allâhümme innî eûzü bi vechike’l-kerîm, ve is-mike’l-azîm, mine’l-küfri ve’l-fakri.”

Bir kişi gece herkes uyuduktan sonra eline bir siyah kurşun kalem alıp ayrıca bir kağıt alarak sessiz bir yere geçip yukarıdaki duayı bu kağıdın üzerine yazarsa ve bu kağıdı sürekli bir şekilde yanında taşırsa, o kişinin yapmış olduğu kazanç duası o kişiye hiç ummadığı ve beklemediği yerlerden akıp gelecek olan rızkı temin eder Allah’ın izniyle.

  • Yaşanan birçok olay bu kazanç duasının gerçekten de tarif edildiği şekliyle yapıldığında kişiye rızkı ve bereketi garantilediğini bize kanıtlamıştır. İslam alimleri ve din büyükleri bu kazanç duasının bir kağıda sessiz bir yerde yazılması ve bu kağıdın da kişinin yanında olması halinde Cenabı Hakk’ın rahmetinin ve nimetinin, bolluğunun ve zenginliğinin bu kişiye akıp geleceğini bildirmişlerdir.

Yine İslam alimleri tarafından nakledilen çok güzel bir başka kazanç duası da şöyledir:

Denenmiş Farklı Bir Kazanç Duası

“Allâhümme raddmî bi kazâike ve bârik lî fi mâ kuddira lî hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahharte ve lâ te’hîra accelte.”

Bir insan özellikle de sabah namazını kılarak seher vaktinde Cenabı Hakk’a el açarsa ve ardından da yukarıdaki kazanç duasını 77 defa üst üste okursa, bunu yaparken de Allah’ın rızkı yaratıp insanlara dürüst bir şekilde dağıttığı ve dilediğine çok daha fazla bereket nasip eylediği gerçeğini düşünürse ve kişi bunu 7 gün boyunca üst üste yaparsa, Allah’ın izniyle o kişinin kazancı artacak ve o kişi, bolluk içerisinde bir hayat yaşayacaktır.

  • Bu duayı 7 gün üst üste yapan insanların başka kişilere muhtaç olmayacak ve namerde boyun eğmeyecek bir kazanç ve zenginlik içerisinde yaşadıkları bilinir.

Şu dualar tavsiyemizi de mutlaka incelemelisiniz:

Bundan böyle müminin silahı olan doğru ve en güçlü duaları Murad Duaları Kitabı'ndan öğrenebileceksiniz. Aşağıda okuyacağınız yorumlar, sizi de çok etkileyecek.

Buraya tıklayıp Murad Duaları Kitabı'nı indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir