Cilve Nasıl Yapılır, 12 Harika Taktikle Mutluluğu Yakalayın!

En etkili ve en pratik cilve yapma yöntemleri

Kadınların erkekleri etkilemek için başvurdukları birbirinden ilginç yöntemlere genel anlamda cilve yapmak denir. Cilve kavramı kadınlar tarafından bilindik bir sözcük olsa da iş cilve yapma taktiklerine gelince ne yazık ki kadınların büyük bir kısmı bu konuda başarısızdır.

  • Cilve yapmayı bilen bir kadın istediği erkeği kısa süre içinde etkileyerek kendisine bağlayabilir. Üstelik bunu yapması için büyük emek vermesine de gerek yoktur. Yapması gereken tek şey nerede, nasıl davranacağını bilmek ve cilve yapma taktiklerini uygulamaktır.

Bu yazımızda kadın okurlarımızın çok işine yarayacağına inandığımız birbirinden etkili cilve yapma taktiklerini sizlere sunacağız. Umarız aktaracağımız bilgiler aşk yaşamınızın renklenmesine katkı sağlar.

İşte cilve nasıl yapılır sorusuna uzmanların verdiği birbirinden ilginç 12 farklı yanıt

Erkeği riske sokmak en pratik cilve yapma taktiğidir

Erkeği riske sokmaktan kastımız erkeği fiziksel olarak ya da maddi bakımdan zor durumda bırakmak değildir. Buradaki risk kavramı erkeğin güzel bir kadınla “bir anda çok yakınlaşması ve bu yakınlaşma sırasında ciddi gerilim yaşaması”dır.

Hoşlandığınız bir erkekle sadece ikinizin bulunabileceği yalnız bir ortam yakalayın. Mesela birbirimizden başka tanıdığınızın olmadığı bir yolculuğa birlikte çıkın, erkekle sizi sevgili olarak kabul edecek sosyal gruplara katılın, erkeği kendi özel yaşam alanınıza dahil edin veya erkekle birlikte çalışmak zorunda olduğunuz işler ayarlayın. Yani günlük hayatın akışına müdahale ederek erkekle mümkün olduğunca birbirinize yaklaşın ve bu yaklaşım içinde erkeğin karmaşık duygular yaşamasına sebep olun.

İlk bakışta hayata böylesine müdahale etmek ve erkeğin kafasının karışmasına neden olmak yanlış sonuçlar doğuracakmış gibi görünebilir. Ancak gerçekte durum bambaşkadır. Karmaşık ortam ve kafa karışıklığı erkeklerde her zaman duygusal yönelimleri de beraberinde getirir.

Erkeğe dokunmaktan çekinmeyin

Gün içinde yani hayatın normal akışı devam ederken iletişim kurmak için erkeğin koluna veya omuzuna dokunabilirsiniz. Bu küçük dokunuşların erkeklerin dünyasında büyük karşılıkları vardır.

Aslında el sıkışmak, birisinin koluna dokunmak veya karşıdaki kişinin sırtına temas etmek basit birer iletişim aracından başka bir şey değildir. Ancak erkekler bu küçük dokunuşların yatak odası maceraları da dahil olmak üzere büyük dokunuşların ön adımı olduğunu düşünmektedir. Erkeğin heyecanını artırmak ve size olan bakışını değiştirmek istiyorsanız bu küçük dokunuşlardan yardım alabilirsiniz.

Ben sana bu soruları boşuna sormuyorum ki

Erkekler bilgi amacıyla kendilerine sorular sorulduğunda bundan tedirgin olurlar ve cevap vermek istemezler. Çünkü sorulan soruların özgürlüklerine müdahale olduğunu düşünürler. Ancak erkeklerin deneyimleri ve zevk anlayışları ile ilgili sorular sorulduğunda bundan son derece mutlu olurlar. Bu konuların açık uçlu olması yani erkeğin istediği tarzda bir sohbet yapmasına fırsat vermesinden ötürü erkekler bu mevzularda konuşmayı çok severler.

Erkeklerin hayata dair bilgilerini ve deneyimlerini sınayacak bir iki soru sorun. Ardından bir kenara çekilin. Erkek sorulan bu soruların kendisi için “açık kapı” anlamına geldiğini hemen anlayacak ve bildiği her şeyi sizinle paylaşacaktır.

Bakışlarımla yerim seni!

Cilve yapma taktikleri içinde yüzyıllardır etkisini kaybetmeyen taktiklerden birisi de bakışlar yolu ile cilve yapmaktır. Ancak cilve yapmak amacıyla atılan bakışın “aşk bakışları”ndan farklı olduğunu ifade etmek gerekir.

  • Aşk bakışları normal bakışlardan daha dikkatlidir ve biraz daha uzun sürer. Ayrıca aşık erkek ya da kadın sevdiği kişinin sadece gözlerine odaklanır ve bakışlarını başka tarafa çevirmez. Ancak cilve yapmak amacıyla bakış fırlatıldığında önce göz teması kurulur, ardından bakışlar beden üzerinde gezdirilir.

Eğer bir kadın bakışlarını erkeğin bedeni üzerinde gezdirirse erkek büyük bir şok geçirecektir. Çünkü erkekler devamlı gözleri ile kadının bedenini tarar ve bazen rahatsız edici boyutlara ulaşacak tarzda “yiyici bakışlar” fırlatır. Rolleri değiştirin ve erkeğin bedenini bakışlarınızla tarayarak onu arzulanan kişi haline getirin.

Okumak İsteyebilirsiniz: Erkeklerin Hoşuna Giden Sözler

Zarafet içinde cesaret

Her zaman bir kadına yakışacak kadar zarif hareket edin. Yürüyüşünüz, duruşunuz ve diğer hareketleriniz ile çok iyi yetişmiş, zarif bir kadın izlenimi verin. Erkek size baktığında “kadın güzelliğini ve zarafetini” mutlaka görmelidir.

Ancak zarafet içinde cesaret örneği de sergilemelisiniz. Yani erkek sizi “kafasına koyduğunu yapan, cesur bir kişi” olarak algılanmalıdır.

Yapmak istediğiniz bir şey olduğunda kesinlikle kararsız davranmayın. Özgüveniniz her zaman yüksek olsun. İstediklerinizi net bir şekilde ifade edin ve hoşunuza gitmeyen şeyler varsa da kesin bir dille reddedin.

Zarif ve güzel bir kadının bu tarzda güçlü bir duruş sergilemesi erkeklerde çekici olmasını sağlar. Çünkü erkekler özgüven sahibi kadınların kendilerini çok farklı fanteziler ile buluşturabilecek kadar cesur olduğu inancını beslemektedir.

Bu gülümseme hiç hayra alamet değil

Eski kaynaklarda “hınzır gülümseme” denilen tarzda erkeğe gülümserseniz erkek olması gereken mesajı hemen alacaktır. Çünkü bir kadının gülümsemesinde şefkat yoksa mutlaka arzular vardır.

Hınzır gülümseme adı verilen ve tutkuları açıkça ifade eden bu gülümsemede bakışlar da gülümsemeye eşlik eder. Kadın gözlerini erkeğin gözlerine diker, dudağının kenarıyla öyle bir gülümser ki erkeğe açık bir şekilde “Seni istiyorum!” mesajı verir.

Gizemli kadın aynı zamanda cilveli kadındır

Bütün geçmişimizi, bütün hayatınızı ve gelecekle ilgili bütün planlarınızı erkek ile paylaşırsanız erkeğin gözünde çekici bir kadın olmaktan çıkarsınız. Çünkü erkek, tanımadığı karakterleri tanımak daha doğrusu onları çözmek ister. Siz erkeğin önüne çözülmüş bir bulmaca değil aksine erkeğin merakını kamçılayan bir bulmaca bırakmalısınız.

Gizemli kadınlar herhangi bir şey yapmasalar dahi erkeğin gözünde cilveli kabul edilir. Çünkü erkek, kadın hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığı için kafasında farklı kurgular tasarlar ve kadını bilinçaltında “aşk kadını” olarak isimlendirir.

“Başkalarının öyküsü” taktiği ile erkeğe örtük mesajlar verin!

Erkekle yaşamak istediğiniz her türlü fanteziyi başka birinin başından geçiyormuş gibi rahat biçimde anlatabilirsiniz. Mesela erkekle gözlerden uzak bir kır otelinde çılgınlar gibi bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız bunu bir arkadaşınızın yaptığını ifade ederek erkeğe mesaj gönderebilirsiniz.

Tabi çok daha ileri boyutlardaki aşk maceraları hakkında da bilgi vererek erkeği bu konuda motive edebilirsiniz. Başka birisinin bütün şartları bir anda görmezden gelerek çılgın işler yaptığını anlatırsanız erkeğin kafasında sizin de çılgın bir kadın olduğunuz imajı uyanır. Çünkü erkek öyküsünü anlattığınız öteki kadını tanımamaktadır. Ancak siz bir kadın olarak renkli bir aşk öyküsünü anlattığınızda aktardığınız öyküdeki kadının rolünü kaparsınız ve erkeğin zihninde cilveli bir kadın haline gelirsiniz.

Yaklaştırma-uzaklaştırma taktiği

Bu taktikte kadın önce erkeğe çok samimi davranarak onu kendisine yaklaştırır. Erkek bu samimiyetten cesaret alarak daha da ileri gitmek ister. Ancak kadın bu sefer erkekten uzaklaşarak aradaki ilişkiyi mesafeli bir diyalog haline getirilir. Bir süre sonra yeniden sıcak bir ilişki kurulur ve ardından yeniden uzaklaşma görülür. Bu gel-git hali sürekli bir döngü olarak tekrar eder.

Kadının erkeği bu şekilde kendine yaklaştırıp sonra da uzaklaştırması erkeklerin bütün iradesini kırar. Bir süre sonra erkek kadına tamamen teslim olur. Ancak bu metodu uygularken dikkatli olmak gerekir. Çünkü bazı erkekler bu inişli çıkışlı ilişki içinde sert tepkiler vererek kesin ayrılık kararı verebilir. Bu yüzden yaklaştırma-uzaklaştırma taktiğini ustaca kullanmak gerekir.

Sırt dekoltesi, güzel kokular ve kusursuz ses tonu

Cilve yapmak her şeyden önce kendini etkili bir sunum halinde karşı tarafa kabul ettirmektir. Bazı kadınlar cilve yapmanın aslında reklam yapmakla çok yakın kavramlar olduğunu göz önünde bulundurmadığı için başarısız olmaktadır.

  • Aslında cilve yapmak iki insan arasında gerçekleşen reklam kampanyasından başka bir şey değildir. Kadın olumlu özelliklerini doğru yöntemler kullanarak karşı tarafa iletir ve kendi çekiciliğini arttırır.

Erkeğe görsel şölen sunmak yani dekolteler ile başını döndürmek, güzel kokular ile doğrudan beynine mesaj göndermek ve güzel bir ses tonu ile erkeğin hayranlığını kazanmak birer cilve yapma yöntemi olarak değerlendirilebilir. Kadın bunlar gibi kendisini öne çıkaracak her türlü hareketi ile erkeğin zihninde özel bir yer temin edebilir.

Erkekler yazışırken çok daha kolay etkilenebilir

Erkekler yüz yüze iletişim kurmakta çok başarılı sayılmazlar. Ancak yazışma yolu ile diyalog kurmakta ise oldukça yeteneklidirler. Ayrıca yapılan pek çok araştırmada erkeklerin yazışırken kadınlardan çok daha hızlı etkilendikleri tespit edilmiştir. Günlerce süren çaba sonucunda etkilenmeyen erkeği birkaç dakikalık bir yazışma sonunda baştan çıkarmak mümkündür.

Eğer bir erkekle karşılıklı iletişim içinde istediğiniz seviyede bir yakınlık kuramıyorsanız şansınızı bir de yazışarak deneyin. Başarılı olma şansınız emin olun yüz yüze iletişimden çok daha yüksek olacaktır.

Mizahın gücünden faydalanın!

Kadınlar kendileriyle birlikte üzüldükleri insana daha fazla bağlanırken erkekler kiminle birlikte gülebiliyorlarsa kendilerini ona daha yakın hissederler. Bu nedenle erkeğin kalbini kazanmak isteyen bir kadın onu güldürmenin yollarını da öğrenmelidir.

Erkekler zekice yapılmış esprilerden çok fazla etkilenir. Ayrıca argo fıkralardan da haz alırlar. Erkekler kendilerini güldüren bir bayanla birlikte vakit geçirmekten mutlu olurlar ve böyle kadınları devamlı yanı başlarında görmek isterler.

İstediğiniz erkeği, Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi seti sayesinde etki altına alacaksınız. Kanıt mı istiyorsunuz, işte yorumlar:

Buraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti'ni indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir