Bu 3 Mucizevi Korku Duası ile Tüm Korkularınızdan Azad Olacaksınız

Farklı konularda okunan 3 tesirli korku duasının sözleri ve okunma adabı

Korku, insani bir duygudur. Her insan hayatın belli dönemlerinde çeşitli korkular yaşar. Hatta Peygamber Efendimizin dahi hayatında pek çok kez çeşitli korkularla karşı karşıya geldiği bilinmektedir. Ancak Peygamber Efendimiz her korktuğunda yüce Rabbine sığınmış ve dualar okuyarak adeta manevi bir zırh ile korunmuştur.

  • Bilinçli müminlerin de her türlü korkuya karşı yapmaları gereken şey Hazreti Muhammed’i örnek almak ve korkulardan kurtulmak için duaların manevi gücüne yönelmektir.

Bu yazımızda İslam dünyasında en yaygın okunan ve faziletlerine sayısız kere şahit olunan üç farklı korku duasının sözlerine yer vereceğiz. Bu dualardan ilk ikisi Kuran ayetlerine dayanmaktadır. Üçüncü dua ise Peygamber Efendimizin ağzından söylenmiştir.

Aktaracağımız bilgilerin hayırlara vesile olmasını temenni ederek maddelerimize geçiyoruz.

İşte 3 farklı konuda okunan 3 tesirli korku duasının sözleri ve okunma usulü

Vesvese yüzünden korkuya kapılanların okuyacağı korku duası

Bazı durumlarda insanlar durup dururken çeşitli korkular hissetmektedir. Aslında korkmaları için ciddi bir sebep yoktur. Ancak vesveseli bir ruh haline bürünürler ve her şeyden endişe etmeye başlarlar.

Böylesi durumlarda büyük alimler müminlere Nisa suresinin 132. ayeti kerimesini okumalarını tavsiye etmektedir. Kişi korku ve endişe hissetmeye başladığı anda bu ayeti kerimenin sözlerini peş peşe üç defa okursa inşallah her türlü korkusundan kurtulacak ve kendisini emniyette hissedecektir.

Bismillahirrahmanirrahim

Ve lillahi ma fis semavati ve ma fil ard ve kefa billahi vekıla (amin)

Duanın Türkçe meali

Göklerde ve yerde ne varsa hepsi Allah’ındır. Vekil olarak Allah yeter. (Nisâ-132)

Düşmanların şerrine karşı okunan korku duası

Başka insanlardan gelebilecek her türlü zarara karşı Yunus suresi 62. ayeti kerimesinin okunması inşallah çok hayırlı sonuçlara vesile olacaktır. Bu ayeti okuyan müminler korku ve endişelerinden kurtularak daha doğru kararlar verme gücü elde edeceklerdir. Bu dua aynı zamanda “kaza beladan koruyan dua” hükmünde de okunmaktadır.

Bismillahirrahmanirrahim

E la inne evliyaellahi la havfün aleyhim ve la hüm yahzenun (amin)

Duanın Türkçe meali

Bilesiniz ki, Allah’ın dostlarına hiçbir korku yoktur. Onlar üzülmeyeceklerdir de. (Yûnus-62)

Özel yaşamla ilgili mevzularda okunan korku duası

Özel hayatta yaşanan sıkıntılar bazen ciddi korkulara neden olmaktadır. Çünkü insanların özel yaşamları onların tüm hayatını etkileyecek kadar güçlü tesirler oluşturur. Özel yaşamda karşılaşılan her türlü sorunun giderilmesi ve korkuların aşılması için Hazreti Muhammed’in şu hadisi şerifinin okunması tavsiye edilmektedir:

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme inni eslemtü nefsi ileyk ve veccehtü vechi ileyk ve fevvadtü emri ileyk, ve elce’tü zahri ileyk, rağbeten ve rahbeten ileyk. La melcee vela mencee minke illa ileyk. Amentü bi kitabikellezi enzelte ve rasulikellezi erselte.(amin)

Duanın Türkçe karşılığı

Allah’ım, nefsimi sana teslim ettim, yüzümü sana çevirdim, işimi de sana havale ettim. Sırtımı sana hem korkarak, hem de ümid ederek dayadım. Zaten senden başka sığınak, senden başka dayanak da yoktur. Kurtuluş ancak senin yardımınla, himaye de ancak sana mahsustur. Allah’ım, indirdiğin kitabına, gönderdiğin Peygamberine iman ettim. Bu iman ile uykuya yatıyorum. ( Buhari, Müslim, Tirmizi, Ebu Davud)

Bundan böyle müminin silahı olan doğru ve en güçlü duaları Murad Duaları Kitabı'ndan öğrenebileceksiniz. Aşağıda okuyacağınız yorumlar, sizi de çok etkileyecek.

Buraya tıklayıp Murad Duaları Kitabı'nı indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir