Bir Kıza Çıkma Teklifi Yapacak Erkeklere Özel 7 Tavsiye

Ortak Alanlar Konusu Her Zaman İşe Yarar

İlk olarak şunu söyleyebiliriz ki, iki bireyin ilişkilerinden önce birer arkadaş olması önemlidir. Peki, bunu nasıl anlarız? Bu konudaki en güçlü ipucu “ortak ilgi alanlarınızın çokluğu”dur. Mutlu bir ilişkiye başlamak istiyorsanız ikinizin de yapmaktan hoşlandığı faaliyetlerin fazla olması gerekir. Faaliyetler ne kadar fazla ise arkadaş olma olasılığınızda o kadar artar. Bunların neticesinde mutlu ve huzurlu bir ilişkiye başlama ihtimali bir hayli yüksektir.  Ortak noktanın çokluğu sağlıklı bir iletişim olması olanağını da artırmaktadır.

Günümüzün modern toplumunda yer alan bireyler genelde ilişkilerine başlarken, partnerleri ile birlikte ilk önce arkadaş olmayı seçer. Her ne olursa olsun sağlıklı bir arkadaş bağı olan ilişkiler her daim ayakta kalmayı başarmaktadır.

Ortak Noktalara Devam

Bir diğer kriter de sosyo-ekonomik benzerliktir. Peki, bu ne demek?  Kısa bir tabir olarak, iki bireyin de büyüdükleri ortamların yani aile ve arkadaş çevresinin birbirine benzer olmasıdır. İlk duyduğumuz anda bu durum kulağımıza biraz tuhaf gelse de maalesef bu da mutlu ve uzun soluklu bir ilişki için son derece gerekli ve önemlidir.

Kişiliğimizin gelişmesinde ailemiz ve çevremiz en önemli faktörler olarak görülmektedir. Ailenin verdiği değerler daha sonra arkadaşlarımızın etkisiyle son halini alır ve karakterimiz bu şekilde biçimlenip ortaya çıkar. Birbirinden farklı ve benzerlik göstermeyen ortamlarda büyümek, iki insanın bir olaya bakış açısını etkilemektedir. Bu bağlamda iki kişinin genelde çatışan fikirlere sahip olması, uzun süre birlikte olmalarına engel olarak görülen durumlardan bir tanesidir.

Zaten ilişki uzmanlarının da en çok değindiği konulardan bir tanesidir bahsettiğimiz bu kriterler.

Utangaçlık ve Kararlılık

Diyelim ki bu iki unsuru yerine getirdiniz ve hoşlandığınız kıza açılmak istiyorsunuz. Bu noktada artık birlikte yaşamak isteyeceğiniz bu kıza nasıl çıkma teklifi edilir bir de ona değinelim. Çıkma teklifleri konusunda erkeklerin genel olarak kızlar hakkında hem utangaçlıkları hem de korkuları bulunmaktadır.

Bu nedenle birçok erkek, çok hoşlandıkları bir kıza dahi çıkma teklifi edemezler. Böyle düşünmelerinin sebebiyse olumsuz sonuç alacaklarından dolayı içlerinde oluşan korkudur. Karşı tarafın sizi dinlemeden sizi reddedeceğini düşünmek oldukça üzücü bir durum. Bu konuda verilecek en güzel tavsiye karalılığınızı korumanız olacaktır.

Özgüven ve Egoist Tavır!

Her zaman özgüveninizi yüksek tutmalısınız ama bu demek değildir ki egoistçe bir tavır sergilemeniz gerekiyor. Aslında bilmeniz gereken çıkma teklifleri öyle çok zor bir iş değildir. Hoşlandığınız ve beğendiğiniz bir kız varsa onu çok rahat bir şekilde sinemaya, kafeye veya sohbet edebileceğiniz ortamlara davet edebilirsiniz.

Bunun için kendinizi yiyip bitirmeye, harap etmeye gerek yok. Aslında bahsettiğimiz bu aktiviteler her birey için oldukça doğaldır. Her zaman yaptığınız aktivitelerde hoşlandığınız kızın yanınızda olmasını istemeniz kadar doğal bir durum yoktur.

Çıkma teklifi yapmanız için size birkaç tavsiye verelim şimdi de. Her zaman olumlu sonuçlar doğurmuş olan bu teknikleri denediğiniz zaman kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

Okumak İsteyebilirsiniz: Benden Hoşlanıyor mu Sorusunun Şaşırtıcı Yanıtları

Cesaret Önemli…

Kendinden emin olan bir erkek her kız tarafından dikkat çeker. Bir erkeğin kararlı ve ne yapmak istediğini bilen tavırları her kızın bir erkekte aradığı kriterler arasındadır.

İlişiklerde samimiyet önemlidir. Çok soğuk durmanıza gerek yoktur. Çok mesafeli davrandığınız zaman karşı tarafı aslında istemediğinizi belli edersiniz. Çıkma teklifleri ya da bir randevu konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli kurallardan birisi de neşeli ve eğlenceli bir görünüm çizmenizdir.

Bu nedenle sevdiğiniz kıza karşı yakın davranın ve onun hoşuna gidecek bir sohbet temin etmeye çalışın. Sohbet içinde eğlence yaratma maksatlı şakalar iyi olacaktır. Fakat durduk yere sürekli şaka yapmayın. Şakalarınızı genelde sohbet sonunda söylemeye özen gösterin. Çok da laubali olmaya gerek yoktur.

Özellikle şakalarınızı yaparken son derece temkinli olmalı ve karşı tarafın fiziki görünüşüne bakarak yapmamalısınız.

Alıştıra Alıştıra!

Aslında ikili ilişkilerde en çok sorun yaşanan ve çıkma tekliflerinin de olumsuz olmasının sebebi direkt olarak çıkma teklifi edilmesidir. Erkeler direkt olarak çıkma teklifi ettikleri zaman yanılgıya düşmektedirler. Çıkma teklifinden önce kaşı tarafı daha çok tanımalı ve flört etmelisiniz. Flört belli belirsiz yakınlaşma diye de tabir edilebilir. Arkadaş çevrenizde ilgisini çekin. Ona farklı espriler yapın, bazen kızdırın bazen sinirlendirin.

Bu davranışlar onun ilgisini size daha çok çekmenizi sağlayacaktır. Flört etme dönemleri her iki taraf için de birbirini tanıma evresidir. Karşı tarafı tanıyıp, kendiniz için doğru insan olduğunu anlamanız için önemlidir. Bu sebepten direkt ilişkiye başlamadan flört etmek en doğrusu olacaktır.

Kızlar güzel sözlerden etkilenirler. Kelimelerin ilişkiler için önemi büyüktür. Kızlar ilk kez karşılaştıkları erkeklerden duydukları güzel sözlerle kendilerini daha özel hisseder ve duygularını ifade etme konusunda daha rahat davranırlar.

Kızları etkilemek için söylediğiniz iltifatların güzelliği oldukça etkili olmaktadır. Bundan ötürü beğendiğiniz bir kıza iltifatta bulunun ve güzel sözler sarf edin. Fakat bu durumu abartmayın ve çocuklaşmayın. Onu gerçekten seven ve değer veren bir erkek gibi iltifatlarda bulunun. Kadınlar duygusaldır ve onların kendilerini mutlu hissettirecek iltifatlarınız gözlerinden asla kaçmaz. İltifat etmek sizi her yönden kurtarır. En kötü durumlarda bile karşı tarafa yapacağınızı bir iltifat ile günü kurtarabilirsiniz. Güzel ve naif cümleler ve kedimeler kullanmak sizin için oldukça iyi olacaktır.

Yine Kararlılık!

Çıkma teklifi ederken en önemli ve en çok dikkat etmeniz gerek unsur ise kararlılığınızı korumaktır. Çıkma tekliflerinde her türlü cevaba hazırlıklı olmalısınız. Çıkma teklifleri konusunda en önemli kurallardan biriside karşınızdan alacağınız cevap ne olursa olsun ümitsizliğe kapılmayın.

Pek tabi ki “Evet” yanıtı ilk denemeniz için sizin ne kadar başarılı olduğunuzu gösterecektir. Fakat “Hayır” cevabını aldığınızda da dışarıda sizden hoşlanacak daha pek çok kadının olduğunu unutmayın ve denemeye devam edin.  Hayatınızda sadece kadın varmış gibi davranmanıza da gerek yoktur.

Kararlı ve özgüvenli olduğunuz takdirde hayat size yeni fırsatlar sunmaya devam edecektir. Her türlü cevaba karşı kendinizi motive etmeli ve ruh halinizi hazırlamanız gerekmektedir. Sizlere tavsiyem bu teklifi ilk ve son teklif olarak algılamamanız yönünde olacaktır.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir