Bir Erkek Severse Ne Yapar 20 Harika Belirti

Bir Erkek Severse Ne Yapar

Bir erkek severse ne yapar sorusuna sosyal iletişim uzmanlarının verdiği 20 yanıtı sizler için bir araya getirdik. Bu detaylara bakarak erkeğin duyguları hakkında net bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Eğer belirtilerin en az 10 tanesi erkekte varsa sizi sevdiği sonucuna ulaşabilirsiniz. Sonraki aşamada ise sizden hoşlanan erkeğe nasıl cevap vereceğiniz ve nasıl bir aşk yaşayacağınız tamamen size kalmış.

İşte seven erkeklerin nasıl davrandıklarına dair önemli ipuçları

Bir Erkek Severse Ne Yapar

Bir erkek severse ne yapar belirtiler 1-5

 • Bir erkek severse sevdiği kadınla geçmişi hakkında konuşur. Erkekler sadece çok fazla değer verdikleri kişilerle anılarını paylaşırlar.
 • Seven erkekler aşık oldukları kadınlara dokunmak için içlerinde müthiş bir arzu duyarlar. Bunu çoğu zaman günlük hayatta masum, küçük dokunuşlar biçiminde yansıtırlar.
 • Bir erkek severse ne yapar sorusuna uzmanlar Kadının dostları ile dost olur.” biçiminde cevap vermektedir. Sevdiği kadının ailesi ve arkadaşları ile yakın ilişkiler kurar. Aynı şey düşmanlıklar için de geçerlidir. Olayların iç yüzü bilinmeden kadınının düşman kabul ettiği kişilere düşman olunur.
 • Aşık erkekler sevdikleri kadına hoş görünmek için başarılarını sergilemeye başlarlar. Durup dururken güç ve zeka gösterileri yaparlar. Bu halleri ile bazen komik duruma düşerken bazen de kadını etkilemeyi gerçekten başarırlar.
 • Erkekler aşık olduktan sonra daha olgun ve daha kibar bir tavır takınırlar. Bu tavırlarını sadece aşık oldukları kadına karşı sergilemezler. Çevrelerindeki herkese karşı daha cana yakın davranırlar. Böylesi zamanlarda erkeğin ailesi “Bu çocuğa bir haller oldu…” tarzında cümleler sarf etmeye başlar.

Erkeklerde aşk belirtileri 6-10

 • Aşık erkeklerin yaşam stilleri değişir. Yeni hobiler edinirler ve yapmaya başladıkları bu hobilerden kadını bir şekilde haberdar ederler.
 • Aşık erkeklerde aşk ile cinsel arzular bir aradadır. Yani kadınlardaki gibi “masum duygularla sevmek” erkeklerin çok yabancı oldukları bir bakış açısıdır. Bir erkek severse ne yapar diye soran bir kadın erkeğin cinsel yönden güçlü biçimde motive olduğunu bilmelidir. 
 • Bir erkek severse ciddi bir kafa karışıklığı yaşar. Bu kafa karışıklığını aşmak için ya aşkını daha güçlü biçimde yaşar ya da kaçışı tercih eder. Pek çok erkek aşkın getireceği sorumlulukları omuzlamamak için kaçmanın daha mantıklı olduğunu düşünür. “Aşkından dolayı terk etmek saçmalığı” ancak erkeklerde görülebilecek garip bir davranış tarzıdır.
 • Bir erkek severse içten bakışlarla bakar. Bakışlarını gözlere odaklar. Bakışma süresi normalden uzun sürer. Bu uzun bakışma sadece kadının değil çevredeki herkesin dikkatini çeker. Bir erkek severse ne yapar sorusunun cevabı erkeğin bu uzun bakışlarında gizlidir.
 • Bir erkek severse kendisine çekidüzen vermeye başlar. Giyim kuşamı değişir. Erkeğin dış görünüşündeki farklılık duygularının değiştiğini gösterir.

Bir erkek severse ne yapar belirtiler 11-15

 • Bir erkek severse aşık olduğu kadın hakkında ayrıntılı bilgiler edinmeye çalışır. Kadın hakkında öğrenebildiği tüm detayları öğrenmeye çalışır.
 • Aşık erkekler kıskançlık illetine kapılırlar. Ancak bu kıskançlık kadınlardaki gibi kişiyi içten içe kemiren bir duygu değildir. Erkeklerin kıskançlığı dışa dönüktür ve ortamda bulunan herkes tarafından hemen fark edilir.
 • Aşık erkekler kadını can kulağı ile dinler ve kadının kimi güzel sözlerini ezberleyerek bir ömür boyu bunları unutmaz.
 • Bir erkek severse aşık olduğu kadına iltifatlar eder. Ancak erkekler iltifat etme konusunda çok yetenekli olmadıklarından çoğu zaman kadını dolaylı yollardan övmeye çalışırlar.
 • Aşık erkek sevdiği kadınla sık sık karşılaşmak için bahaneler uydurur. Bir erkek severse ne yapar diye soran bir kadın erkekle karşılaşma sıklığına bakmalıdır. Eğer normalden fazla karşılaşma oluyorsa bilinmelidir ki bu karşılaşmalar tesadüfi değildir. Erkek kadınla karşılaşmak için belli ayarlamalar yapmıştır.

Bir Erkek Severse Ne Yapar

Erkeklerde aşk belirtileri 16-20

 • Seven erkeklerin ekonomik durumları kesinlikle sarsılır. Çünkü erkek yeni harcamalar yaparak hayatını daha da güzelleştirmek ister. Ancak çoğu zaman ölçüyü kaçırır ve bir süre maddi problem yaşar.
 • Bir erkek severse muhalif bir kişiliğe bürünür. Olur olmaz yerlerde özellikle de kadının görebileceği durumlarda kahramanlık gösterileri yapmaya çalışır.
 • Bir erkek severse ne yapar diyen bir kadın erkeğin davranışlarının pozitif olup olmamasına bakmalıdır. Aşık erkek daha pozitif bir karaktere bürünür. İletişim becerileri gelişir. İnsanlarla daha rahat diyaloga girer ve bulunduğu sosyal ortamın merkezi haline gelir.
 • Bir erkek severse aşık olduğu kadının sorunlarını kendi sorunlarıymış gibi algılar. Çözüm yolları bulmaya çalışır ve her konuda kadından desteğini esirgemez.
 • Erkekler aşık olmaya başladıkları andan itibaren gelecekle ilgili planlar yapmaya başlarlar. Birçok erkek bu planları yaparken birkaç aşamayı atlar. Mesela aşık olduğu kadınla daha doğru dürüst flört edemeden evlenince kaç çocuk yapacaklarını düşünürler.

Content missing

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir