Aşk Acısından Kurtulmak İçin 5 Sonuç Alıcı Taktik

Gayret Sarf Etmeme Taktiği

Size sevgilinizi tamamiyle unutun ve büsbütün aklınızdan çıkarın demiyorum. Söylemeye çalıştığım şu:

Unutmak için özel bir çaba sarf etmeyin. Unutmak için gayret harcamak, unutamamakla eşdeğerdir. Unutmaya çalıştığınız şey, zihninize saplanır, bir takınak haline gelir, yerleşip kalır.

Kendi haline bırakın. Bırakın, en değerli ve tecrübeli doktor olan vakit, işini yapsın. Kalbinize merhemini sürsün, sizi giderek teselli etsin.

Yeni Bilgiler Taktiği

İnsan beyninin acayip özelliklerinden biri de yeni bilgiler edinmesi sayesinde eski bilgileri kısmen unutması ve eski bilgilerin üzerine adeta bir sünger çekmesi şeklinde tarif edilebilir.

İşte bu bilgiden hareket ederek aşk acısından kurtulmanın en güvenilir ve en işlevsel yollarından birini şöyle tarif edebiliriz:

“Zihninize mümkün mertebe yeni bilgiler doldurmaya çalışın ve yeni uğraş alanları bularak kendinizi bir şekilde meşgul etmeye gayret gösterin. Çünkü bu sayede edindiğiniz yeni bilgiler, eski bilgileri unutturacak ve bunun sonucunda da eski sevgilinizi ve onun yaratmış olduğu aşk acısını geri planda tutarak kendinizi bu acıdan mümkün mertebe kurtarmaya çalışmış olacaksınız.”

Kısaca bu yöntem, eski bilgilerin daha geri planda kalmasını temin etmeye çalışmak şeklinde özetlenebilir ve bunun için de yeni bilgilere açık olmaya çalışmanız şarttır.

Bencillik Taktiği

Aşk acısı konusunda tavsiye edilebilecek en etkili ve işlevsel yöntemlerden birinin de “bencillik yöntemi” olarak tarif edilebilecek taktikçi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü bu yöntem kişinin kendisine odaklanmasını ve kendi hayatını dünyanın merkezine almasını tavsiye eden oldukça etkili bir taktik olarak ön plana çıkmaktadır. Şöyle ki:

Bundan sonraki hayatınızda hayatın merkezine kendinizi yerleştirmeli ve bu doğrultuda hareket etmeye çalışmalısınız. Çünkü gerçekten de hayatın merkezinde siz varsınız ve siz olmadığınız sürece hayat, hiçbir şey anlam ifade etmeyecektir.

Hatta dünyanın sizin için yaratıldığını ve siz olmadan bu dünyanın hiçbir anlam ifade etmeyeceğini de dile getirmek mümkündür. Öyle ya siz dünyada yokken dünyanın varlığının ne anlamı olabilir ki? Yani siz algıladığınız şeyleri algılamadığınız takdirde, bunları bir başkasının algılaması sizin için ne anlam ifade edebilir ki!

İşte bu noktada kendinizi yukarıda da ifade ettiğimiz gibi dünyanın merkezine koymaya çalışmalı ve artık kendi hayatınıza odaklanıp başkalarını çok fazla düşünmekten vazgeçmelisiniz. Önce can sonra canan felsefesini hayatınızın merkezine oturttuğunuz takdirde, daha rahat edeceğinizi ve daha güzel ve mutlu günler yaşayacağınızı zaten gözlemlemiş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir: Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin 3 Pratik Yolu

Hüzünlü Şarkılar Taktiği

Birçok insanın aşk acısından kurtulamama sebeplerinden biri de daha önce dinlemiş olduğu hüzünlü şarkıların etkisinden ve nüfuzundan kurtulamamak şeklinde özetlenebilir.

Çünkü gerçekten de hüzünlü şarkılar insanın adeta ruhuna işleyerek ona yeniden aşk acısı yaşatır ve bu hüzünlü şarkılar insanın ruhunu deşerek ona elem ve keder dolu dakikalar yaşatır.

Zaten birçok aşık da ayrıldıktan ve aşk acısı yaşamaya başladıktan sonra kendini kaybeder ve hüzünlü şarkıların kucağına bırakır. Bu durum oldukça sıkıntılı bir durumdur ve ne yazık ki birçok insan bunu bilinçli bir şekilde yapmaz; yani istem dışı olarak kendisini herhangi bir hüzünlü şarkıyı dinlerken bulur.

İşte bu noktada yapmanız gereken en önemli şeylerden biri de aşk acısından kurtulabilmek için hüzünlü şarkıları mümkün mertebe hayatınızdan çıkarmaya çalışmak olmalıdır. Bu bağlamda kendinizi bu şarkılardan herhangi birini dinlerken bulsanız bile derhal aklınızı başınıza almalı ve bu tür şarkıları dinlemekten vazgeçmelisiniz.

Kesin Kararın Gücü Adına…

Birçok kişi insan beyninin ne kadar etkili bir cihaz olduğunu bilmez. Evet, insan beyni o kadar etkili bir aygıttır ki bunu uygun bir şekilde kullanabilen her insan neredeyse her türlü amacına ulaşabilmiştir.

Çünkü iki kulağımız arasında taşıdığımız bu beyin, neredeyse dünyadaki bütün aletlerden ve bütün teknolojilerden daha harika bir potansiyele ve yeterliliğe sahiptir. İşte insan beyninin en önemli işlevlerinden ve potansiyellerinden biri de kesin karar aldığında bu kararı kesinlikle yerine getirip karşısına çıkabilecek her türlü engeli aşabilme potansiyeli olarak ifade edilebilir.

Yani bir insan kesin bir karar aldıktan sonra ve bunu beynine kabul ettirdikten sonra, artık o insanın önüne hiçbir engel çıkamaz ve o kişiyi almış olduğu karardan hiçbir güç vazgeçiremez.

İşte bu noktada aşk acısından kurtulabilmek için beyninize bu direktifi vermeli ve bu bağlamda kesin bir karar alarak bu acıdan kurtulmanın şart olduğunu beyninize telkin etmeye çalışmalısınız. Zaten bunu yapabilirseniz ve kesin bir şekilde karar verebilirseniz, çok kısa bir süre içerisinde aşk acısından kurtulduğunuzu görecek ve bu sancılı sürecin geçmesi neticesinde yeniden hayata dönebilmenin zevkini ve mutluluğunu yaşayacaksınız.

Eski sevgilinizi Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Rehberi ile yeniden elde etmenizin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Aşağıda okuyacağınız yorumlar, bunun kanıtı.

Buraya tıklayıp Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Rehberini indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir