Aşık Erkek Nasıl Bakar 3 Net Belirti

aşık erkek nasıl bakar

Kadınların sıkça sorduğu aşık erkek nasıl bakar sorusunun yanıtlarını sizler için araştırdık ve çok ilginç sonuçlara ulaştık. Erkeklerin bakışlarının ne anlama geldiğini tespit etmenizi sağlayacak üç önemli belirtiyi sizler için derledik.

Erkeklerin duygularını en iyi şekilde yansıtan şey hiç kuşkusuz ki bakışlarıdır. Erkeğin kalbinden geçenler bakışlarına yansır ve onun duygu dünyası hakkında önemli bilgiler verir.

Peki aşık erkek nasıl bakar? Bir erkeğin sevip sevmediği bakışlarından nasıl belli olur?

Uzmanların bu sorulara verdiği üç ilginç cevabı sizler için araştırdık. Aktaracağımız bilgilerin erkeklerin hislerini çözme yolunda size büyük katkısı olacaktır.

İşte aşık erkeklerin bakışlarının üç belirgin özelliği:

Aşık erkek nasıl bakar sorusunun cevabı bakışma süresinde gizli

Erkekler hoşlandıkları bir kadına baktıkları zaman farkında olmadan bakışma süresini uzatırlar. Ancak onlar kadına uzun uzun baktıklarının ve böylece çevredeki diğer insanlara yakalandıklarının farkında değillerdir.

Günlük yaşamda insanlarla konuşurken bakışma süremiz ortalama 2-3 saniyedir. Bu süre dolunca bakışlarımız başka taraf çevrilir ve sonra yeniden 2-3 saniyelik bir bakışma daha olur. Bu döngü sürekli bu şekilde devam eder. Çünkü bu süreyi aşan bakışmalar (arada aşk yoksa) insanları tedirgin eder. Daha küçük yaşlarda insanlar bu durumu bildiklerinden en uygun bakışma süresini çok iyi biçimde öğrenmişlerdir. Bu öğrenme tazı “sosyal öğrenme” biçiminde olduğu için herkes bu bakışma süresi üzerinde adeta uzlaşmıştır.

Aşık erkek nasıl bakar sorusunun cevabı çoğu zaman bakış süresi ile ortaya çıkarılabilir. Hoşlanan bir erkeğin sevdiği kadına bakma süresi ise 5-6 saniye kadardır. Yani günlük yaşamdaki bakışma süresinin en az iki katı kadardır. 2-3 saniyelik fark çok fazla görünmeyebilir. Ancak küçük bir deneme yapıldığında bile bu farkın ne kadar belirgin biçimde ortaya çıktığı görülmektedir. Bir insana 2-3 saniye bakmakla 5-6 saniye bakmak arasında en dikkatsiz kişinin bile fark edebileceği kadar büyük fark vardır.

aşık erkek nasıl bakar

Kalabalık ortamlarda aşık erkek nasıl bakar?

Çok sayıda insanın bulunduğu konser, parti veya düğün gibi ortamlarda erkek sevdiği kadını devamlı bakışlarıyla takip etmektedir. Bunun nedeni kadını tehlikelere karşı koruma güdüsüne sahip olmasıdır.

Sıradan bir konserde veya partide kadın elbette ki tehlikede değildir. Yani kadına yönelik bir saldırı veya tehdit söz konusu değildir. Ancak erkeğin bilinçaltı farklı şekilde çalışır. Ona göre kalabalık ortam her zaman belli riskler taşımaktadır ve sevilen kadın bu riskli ortamdan mümkün olduğu kadar uzak tutulmalıdır.

Tabi erkek böylesine kalabalık ortamlarda kadına “Hemen bu ortamı terk et, tehlikedesin.” demez. Hatta bunu kendisine de itiraf etmez. Yaptığı tek şey sürekli olarak içten içe bir tedirginlik duymak ve bu nedenle de kadını devamlı gözleri ile takip etmektir.

Kalabalık ortamlarda başınızı kaldırıp baktığınızda erkeğin bakışları ile karşılaşırsanız bu durumu “sizin için endişelenmesine” daha doğrusu “sizden hoşlanmasına” yorumlayabilirsiniz.

Aşık erkeklerin bakışları bedeniniz üzerinde gezinir

Seven erkeklerin karakteristik davranışlarından biri olan “bakışların bedenin üzerinde gezdirilmesi” pek çok kadını rahatsız ederken durumun iç yüzünü bilen kadınları ise mutlu etmektedir.

Erkek bir kadını çok fazla arzuladığında bakışları gözlerden kayar. Kadının boynuna, omuzlarına veya göğüslerine bakar. Daha sonra yeniden kadının gözlerine odaklanır.

Erkeğin bu şekilde bakışlarını kadının bedeni üzerinde gezdirmesi bazı kadınlar tarafından “kötü niyetli bir yaklaşım” olarak değerlendirilmektedir. Kadınlar erkeğin hiçbir özel duygu hissetmediği halde sadece cinsel arzularının etkisiyle kadına baktığını düşünmektedir.

Ancak gerçekte durum oldukça farklıdır. Çünkü erkeklerin cinsel arzuları ile duygusal durumları arasında yakın ilişki vardır. Erkeklerin yaşadığı aşkın içinde cinsel arzular yoksa o ilişki kısa sürede bitmeye mahkumdur. Bu gerçekten hareketle erkeğin “bakışlarını kadının bedeni üzerinde gezdirmesini” sıradan bir arzu gibi kabul etmemek ve bu davranış tarzının aynı zamanda “aşk belirtisi “ olduğunu da bilmek gerekir.

Aşık erkek nasıl bakar sorusu ile ilgili ifade ettiğimiz bu detaylar dışında uzmanlar şu 2 detay hakkında da bilgiler vermişlerdir:

  1. Aşık kadınlar hoşlandıkları erkekle bakışırken hafifçe gülümserken erkekler hoşlandıkları kişiye bakarken ciddi bir tavır takınmaktadır.
  2. Seven erkekler hoşlandıkları kadını herhangi bir iş yaparken izlemekten büyük keyif alırlar.

İstediğiniz erkeği, Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi seti sayesinde etki altına alacaksınız. Kanıt mı istiyorsunuz, işte yorumlar:

Buraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti'ni indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir