Aile Huzuru İçin Dualar Okuyun, Mutluluğu Yakalayın!

Karı koca arasındaki sıkıntılarda aile huzuru için okunan dua

Eşler arasında muhabbet olursa bu durum tüm aile yaşantısında tesirini gösterir. Karı kocanın birbirini sevip sayması halinde bu olumlu diyalogdan çocuklar da etkilenir ve huzurlu bir aile ortamı görülür.

Karı koca arasındaki muhabbetin artmasını temin eden duanın perşembe geceleri yatsı namazından sonra okunması tavsiye edilmektedir. Dua sözlerinin peş peşe 7 defa okunması da büyük alimlerin tavsiyeleri arasındadır.

Eşler arasındaki muhabbeti artıran duanın sözleri 7 defa okunduktan sonra müminlerin Duha suresinin tamamını bir defa okuması da Allah’ın izniyle hayırlı sonuçlar elde edilmesine vesile olacaktır.

Bismillahirrahmanirrahim

Ve min ayatihı en haleka leküm min enfüsiküm ezvacel li teskünu ileyha ve ceale beyneküm meveddetev ve rahmeh inne fı zalike le ayatil li kavmiy yetefekkerun. (amin)

Duanın Türkçe karşılığı

Kendileri ile huzur bulasınız diye sizin için türünüzden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet var etmesi de O’nun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır. (Rum-21)

İlgili Yazı: Ev Almak İçin Okunan Dua

Aile fertlerini nazardan korunmak için okunan dua

Peygamber Efendimizin de ifade ettiği üzere nazar haktır. Yani nazar gerçekten var olan ve insanların hayatını olumsuz etkileyen şer bir güçtür. Ailede huzursuzluk görülmesinin sebeplerinden biri de aile fertlerinden birinin veya birkaçının nazara maruz kalmasıdır.

Anne babaların kendilerini ve çocuklarını nazardan korumak için şu duayı okumaları isabetli olacaktır:

Bismillahirrahmanirrahim

Ve in yekadulleziyne keferu leyuzlikuneke biebsarihim lemma semi’uzzikre ve yekulune innehu lemecnunun. Ve ma huve illa zikrun lil’alemiyne. (amin)

Duanın Türkçe karşılığı

“Şüphesiz inkâr edenler Zikr’i (Kur’an’ı) duydukları zaman neredeyse seni gözleriyle devirecekler. (Senin için,) “Hiç şüphe yok o bir delidir” diyorlar. Hâlbuki o (Kur’an), âlemler için ancak bir öğüttür.” (Kalem-51, 52)

Aile huzurunun bozulmasında bazen büyü gibi şer uygulamalar da etkili olmaktadır. Büyünün tesirlerinden kurtulmak için tavsiye edilen sureler Felak ve Nas sureleridir. Bu iki surenin peş peşe 3 defa okunması ile en güçlü kara büyüler dahi tesirsiz bırakılabilmektedir.

Çocukların hayırlı birer evlat olması ve aile huzuru için okunan dua

Çocukların İslam ahlakı üzerine yetişmeleri ve hayırlı birer evlat olarak büyümeleri tüm anne babaların isteğidir. Bu isteğin yerine gelmesini dileyen kişiler çocuklarına karşı sorumluluklarını ihmal etmemeli ve devamlı aşağıdaki “hayırlı evlat duasını” okumalıdır.

Bu duanın bayram sabahları, cuma günleri, kandil geceleri gibi makbul zamanlarda okunması inşallah tesirini arttıracaktır.

Bismillahirrahmanirrahim

Ve kur rabbığfir verham ve ente hayrur rahımın (amin)

Duanın Türkçe meali

De ki: “Rabbim! Bağışla, merhamet et. Çünkü sen merhamet edenlerin en hayırlısısın!” (Mü’minûn-118)

Bu dua aynı zamanda ‘zararlı alışkanlıklardan kurtulma duası” hükmünde de okunabilir. Çocuklarının zararlı alışkanlıkları olduğunu bilen anne babalar bu duayı devamlı okuyarak evlatlarının doğru davranışlara yönelmesini dileyebilirler.

Ailenin her türlü fitneden ve fesat kişilerden korunması için okunan dua

Ailevi sorunların baş göstermesinde çoğu zaman fitne çıkaran ve fesatlık yapan insanların rolü vardır. Bu kötü niyetli insanlara karşı dikkatli olmak gerekir. Aile bireyleri başkalarının sözlerinden önce kendi aile fertlerinin sözlerine itibar etmelidir. Ayrıca dua okumak ve bu kötü niyetli insanların niyetlerini boşa çıkarmak da büyük önem arz etmektedir.

Eğer ailenin huzurunu bozan bu tarzda kişiler söz konusu ise anne babaların Tevbe suresinin 129. ayetini okumaları faydalı olacaktır.

Bismillahirrahmanirrahim

Hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym (amin)

Duanın Türkçe meali

“Bana Allah yeter. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. Ben ancak O’na tevekkül ettim. O, yüce Arş’ın sahibidir.” (Tevbe-129)

Büyük alimler bu duaya başlamadan önce Fatiha suresinin okunmasının ve dua bittikten sonra İnşirah suresinin niyaz edilmesinin  duanın kabul görmesinde etkili olacağını belirtmektedir.

Bundan böyle müminin silahı olan doğru ve en güçlü duaları Murad Duaları Kitabı'ndan öğrenebileceksiniz. Aşağıda okuyacağınız yorumlar, sizi de çok etkileyecek.

Buraya tıklayıp Murad Duaları Kitabı'nı indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir